Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a ti kedvenc kutyás...

Melyik a ti kedvenc kutyás idézetetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
"Legbelül minden újfundlandi, boxer, véreb és dán dog aprócska szőrgombóc, mely alig várja, hogy ölbe vedd." Helen Thomson :)) És neked?
2011. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem több is van:

"Ő a barátod, a társad, a védelmeződ, ő a kutyád. Te

vagy az élete, a szeretete tárgya, a vezetője. Ő a tiéd,

hűséges és igaz társ szíve utolsó dobbanásáig. Neki kö-

szönheted, hogy méltó lehetsz ilyen odaadásra."


"A puli hűsége példakép,

amit csak az tud értékelni,

akinek könnyekig csordult szívét,

bánatos töprengésében

a szótlanul térdére fektetett okos,

hű szemével reá néző pulifej,

szivárványos ragyogássá változtatja"

Orlay Ilona

2011. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem több is van :)


„A kutya nemesebb lény mint az ember. A kutya hűséges, önfeláldozó és mindenek előtt feltétel nélküli szeretete a leirigylésre méltóbb tulajdonsága amit az ember soha nem tudhat magáénak."


„A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!”



„A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre és nem leli örömét a bánatomban.”

2011. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És nem tudtok véletlen a beagle-lel is idézetet??
2011. dec. 27. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ő a másik szem, mely átlát a felhőkön, a másik fül, mely a szél zúgásán is túl hall. Egy kis rész belőlem, amely a tengerig elér. Ahogy a lábaimnál pihen, amint a legkisebb mosolyomra farkcsóválással válaszol, s a fájdalmas pillantás, ha nélküle indulok el, ezerszer elmondta már, hogy egyedül értem él.(Talán bele is betegszik az aggodalomba, amikor nincs velem, hogy gondoskodjon rólam.) Amikor rossz vagyok, könnyen megbocsájt. Amikor mérges vagyok, addig mókázik, míg meg nem nevetett. Ha boldog vagyok, gondtalan örül ő is. Ha bolond vagyok nem neheztel érte. Amikor elégedett vagyok, ő büszke magára. Nélküle nem lennék önmagam. Vele erőm teljében vagyok. Ő maga a hűség. Általa tanultam meg, mi az odaadás. Általa ismertem meg a titkos nyugalmat és békességet. Megtanított figyelni olyan dolgokra, amelyeket korábban észre sem vettem. Amikor térdemre teszi a fejét, elmúlnak az emberi fájdalmaim. Ha mellettem van, megvéd a sötétségtől és a világ más ismeretlen dolgaitól. Megígérte, hogy várni fog rám....akármeddig....akárhol - ha szükségem lesz rá. És én tudom, hogy szükségem lesz - ahogy mindig is volt.Ő AZ ÉN KUTYÁM."

Ez nagyon tetszik :)

2011. dec. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ne szégyelld te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug próféták és otromba, komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondják: "Az emberektől lopja el az érzéseket, melyeket a kutyára pazarol! Önző, rideg fráter!" - ne törődj velük.

Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemű, fáradhatatlan barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és egy-egy simogatást. Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért - te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban maradsz; s Isten tudja ezt."

2011. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szépek az idézetek!

OFF! Kuvaszról nincs valami szép idézet?

2011. dec. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Ha tudnék beszélni,elmondanám én nektek,hogy mi az a hűség!"
2011. dec. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!