Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék, hogy jobb...

Mit tehetnék, hogy jobb legyen a kapcsolatom a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Nem jövünk ki egymással olyan jól. Sőt.. egyfolytában csak a vita megy mindenen. Semmi féle területen nem felelek meg nekik. Nem iszok, nem cigizek, nem bulizok, jó tanuló vagyok, nem pasizok agyba-főbe, nem vagyok ribanc, (van barátom, több mint fél éve). Otthon segítek, takarítok,házias vagyok stb.. viszont egyfolytában veszekszünk mindenen. 17 éves múltam és még mindig nem tetszik nekik, ha pl

elmegyek barátnőmhöz, vagy találkozunk a barátommal, vagy ha 10 perccel később érek haza valahonnan. Semmit sem tudok velük megbeszélni,mondván,én még mindenhez kicsi vagyok.. az meg már csak a pláne, hogy el is szoktak zavarni itthonról.


Mit tehetnék? Én már nem tudok hozzájuk alkalmazkodni.. próbáltam már nem egyszer,de ezek után nem is akarok.


2012. febr. 27. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Odáig még vágtam, hogy el is szoktak zavarni otthonról. Ezt hogy érted?


:)

2012. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megmondják, hogy ha valami nem tetszik költözhetek nyugodtan ahová csak akarok, ők egy percig sem tartanak vissza.
2012. febr. 28. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom... Nagyon rossz érzés lehet ez.


Szerintem ezt egy az egyben mondd el nekik. Lehet hogy elgondolkoznak és rájönnek hogy ez tényleg nem jó így és nincs okuk. Vagy kiderül valami szempont, amiről nem tudsz.


Ne úgy mondd el hogy "ti így meg úgy", hanem hogy egy olyan lány vagy, aki nem jön ki a szüleivel, egyfolytában meg a vita mindenen, semmiféle területen nem felel meg nekik. Nem iszik, nem cigizik........ és így tovább, érted.


Így tompíthatod az élét és tárgyilagos maradhat a beszélgetés. Lehet ezt levélben is írni, úgy még kevésbé kelt indulatokat, de ott is így tompítva. Próbáld ki, mit veszíthetsz?

2012. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már próbáltam.. erre nem szóltak semmit,ezért mondtam nekik, hogy nem hiszem, hogy örülnének ha olyan lennék, mint a mai velem egykorúak. Erre a válasz, hogy én ne másokkal foglalkozzak. Nem lehet velük beszélni.
2012. márc. 1. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Vedd meg nekik Gary Chapman: Kamaszokra hangolva c. könyvét ajándékba. (Valami szülinap ha van a közelben, mert karácsony még odébb van...)

hátha elolvassák, és tanulnak belőle. Valószínűleg Te hiába magyarázol nekik...

2012. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!