Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen jókislány, valláso...

Miért ilyen jókislány, vallásos, "azt teszem, amit anyuci mond" típusú a 13 éves barátnőm?

Figyelt kérdés
13 évesek vagyunk. A barátnőm szülei nagyon vallásosak, nem engedik TV-t nézni, számítógépezni. Gépezés maximum csak felügyelettel, és akkor is csak fél órát. TV-t nézni is csak felügyelettel nézhet, sőt még a híradót sem nézheti meg! A 12-es filmek már rég ki vannak iktatva, úgyhogy kb. csak rajzfilmeket, dokumentumfilmeket nézhet. Nem kap ifjúsági magazinokat, könyveket, csak mesekönyvei vannak, és régi könyvei, pl.: Jókai, Móra stb. regények. Nem ismer semmi mai dolgot (színészeket, énekeseket, együtteseket) Még a sarki boltba sem engedik le egyedül. Jár hittanra, minden vasárnap templomba. Iszonyatosan vallásos. Semmit nem csinálhat engedély nélkül, azt kell tennie, amit a szülei mondanak, olyan ruhákat kell hordania, amilyet a szülei elvárnak. Ha hazahoz egy négyest már akkora a balhé, hogy az tragikus. Nagyon sajnálom őt, de látszólag nem is lázad, és ez a legfurább. Úgy bánnak vele, mint egy ötévessel, nem tudják elfogadni, hogy a lányuk elkezdett kamaszodni. Mondjuk jó, hogy így szeretik, és óvják ettől a rengeteg tragikus dologtól, ami a világban van, de azért ez mégis túlzás, nem?! Vagy csak én látom így? Nektek mi a véleményetek erről?
2009. jún. 8. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, de ezen nem fogsz tudni változtatni. Önmagától senkit nem lehet megmenteni. Ha a barátnődnek jó úgy, ahogy van, helyette nem tudsz fellázadni. Vannak ilyen típusú emberek, én akkor estem be majdnem az asztal alá, amikor az egyetemi kollégiumban az egyik évfolyamtársam közel 20 évesen hazatelefonált az anyukájának, hogy tavaszodik, kezd szép idő lenni, leveheti-e már a sapkát. Szerintem az ilyen emberek ugyanilyen szolgalelkűek lesznek a későbbi kapcsolataikban, sőt a házasságban is (aztán jaj nekik, ha kifognak valakit, aki ezzel visszaél). Ez lehet a génjükben. Biztosan nem pusztán nevelés kérdése, mert ismerek olyan gyereket is, akit a bigott vallásos szülei ugyanígy próbálnak szigorúan fogni, a gyerek mégis ellenáll, pedig még csak 10 éves.
2009. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenul a vallás miatt ilyenek. a vallás adhat egyfajta irányt, de nem szol a számitogépezésrol, boltbajárásrol, azt tényleg eltúlozzák szerintem.

az én szuleim is vallásosak, én is jártam/járok templomba. Mégis voltak barátaim, volt barátom stb.Annyi csak, hogy kevesebbet logtam, csavarogtam és és nem csináltam olyat, hogy szégyenkezniuk kellett volna miattam. Nem is éreztem szukségét éjszaka kiszokni és olyasmiket csinálni, mint jopár osztálytársam, nem részletezem. Bár gondolom, te sem ilyen extrém dolgokra gondolsz:)

Ha a barátnod nem lázad a tulzott szigor ellen, lehet, hogy még megfelel neki, nem érzi szukségét a nagyobb szabadságnak. Elobb-utobb biztos eljon az is...

2009. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
2. válaszoló ebben teljesen igazad van. Előbb vagy utóbb a vallásos barátnő már vágyni fog arra h "hosszabb pórázon tartsák". A túlzott szigor senkinek sem jó, jó az is kell, de az nem azt jelenti, h korlátozni kell a gyerek szabadságát.
2009. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ebben az az egyik legnagybb gáz, hogyha majd felnő a gyerek és belekerül a világba, fogalma sem lesz hogy mit csináljon:(
2009. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez elég durva én is 13éves vagyok és a szüleim egyáltalán nem ilyenek akármikor tv-hetek netezhetek lóghatok a haverokkal meg mesekönyvei vannak hát ez elég ciki.Sztem nem csak a vallásossága miatt van az énszüleim egy kicsit vallásosak és általában járnak templomba de én nem szoktam inkább megyek moziba a bnőimmel és nem értem mért nem lázad szerintem mond a barátnődnek hogy szóljon a szüleinek hogy ez így nem jó a korabeli lányok már a pasik után érdeklődnek ő mesekönyveket néz fura na mindegy.

Regina

2009. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
85%

Lázadással kapcs, szerintem vagy nem érzi szükségét, vagy nem mer ellenszegülni. Nekem is van 1 jó haverom (18, F) és az van amit anyuci meg apuci mond... Persze nem ilyen szinten, de nem mer fellázadni ha nem tetszik valami, inkább eltűri. Egyszerűen be van fosva :s Nagykorában úgy fogják oltogatni ahogy csak akarják és ez baj.


Barátoddal kapcsolatban, te ismered, mi csak amit leírtál. Ti beszéltek inkább. Lehet, hogy nem zavarja az egész és meg sem fordul a fejében, hogy nem így kéne lennie...

2009. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

A vallásnak ehhez nincs köze, bár tény, hogy efféle nevelésben részesült leányok már a múlt században is csendesek és visszahúzódóak voltak. Akkor lesz majd rossz helyzetben, ha megjön neki, mert nem fogja tudni mi az; (Azért remélem, az anyukája csak segít neki valamicskét),illetve, amikor majd középiskolás lesz.


Off: a mesekönyv nem ciki, húsz múltam, és nekem is megvannak még

2009. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez egyszerűen nevetséges. Én már rég megmondtam volna a szüleimnek hogy ez így nem pálya. :)
2010. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen ismerősöm, a magyartanárom gyerekeit így fogják. (mondjuk kifejezetten gyűlölöm a családot egyéni okokból:)

a három csaj egyforma ruhában kellett járjon amikor a legnagyobb nyolcadikos volt, nem beszélhetnek fiúkkal, négyesért verés, sétálni csak a három lány együtt mehet és csak a lakótelepben, egyedül még ott se!

NEm fogadják el, lázadtak is ellene, de a fakanál eltört rajtuk ilyen esetekben tehát inkább kussolnak.

2010. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem bírok elképzelni ilyen életet. Hetente járok moziba, korizni, havonta jégpartyzni, és szerintem ez így 13 évesen jól van. Nem csinálok akkora ökörségeket, szüleimnek ezt előre megmondtam és bíznak bennem. A boltbajárást nem értem, engem elsős korom óta elküldött anyukám boltba.
2010. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!