Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vallásos család gyermekéne...

Egy vallásos család gyermekének a nevét meg lehet úgy oldani, hogy hivatalosan csak x, de kereszteléskor x y?

Figyelt kérdés

Az a név ami tetszik (x), de ahhoz nem tartozik Szent, így ne tudom, hogy arra a névre megkeresztelik e, ha nincs második neve. Tehát ott lenne még egy (y) második neve is. Viszont saját esetemből tudom, hogy eléggé megbonyolítja mikor hol hogyan írjak alá. Oda írjam e a második kereszt nevem vagy se. Én is csak ezért kaptam két keresztnevet. Szóval ez áthidalhatóe úgy, hogy mindenhol csak egy keresztneven lenne (x), de az egyháznál kereszteléskor két keresztnévvel (x y)?


pl: Tegyük fel, hogy nincs Szt. Katalin, de nekünk ez a név tetszik. Születési anyakönyvébe, késöbb szem.ig-ában és minden hivatalos papíron csak Katalin, de kereszteléskor Katalin Anna lenne. Hisz Szt. Anna van, így Ő lenne a kicsi védőszentje.


2011. máj. 24. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Megoldható. Nekem is így van a nevem. az anyakönyvben egy keresztnevem van, ahhoz kaptam az Anna nevet a keresztlevélen. nem hiszem, hogy ez változott volna.
2011. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Legalábbis az itt letölthető könyv azt írja nem ismerünk ilyen nevű Szentet: [link]

Ha valakit érdekel a könyv én személy szerint erre kattintottam és mentés: fekete01.zph

2011. máj. 24. 11:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :)
2011. máj. 24. 11:39
 4/7 *Calli* ***** válasza:
A mi fiunknak is egy keresztneve van, de kereszteléskor kapott egy másodikat is, így a keresztelvélben is az áll...
2011. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

megoldható

de az a gyakorlat, hogy "ún. pogány" névre is keresztelnek- akinek nincs védőszentje - de egy hangzásban közelálló védőszentet rendelnek hozzá:))

(konkrét pl.rómkat keresztelőn: Bendegúz - Szent Benedek védőszenttel.)

úgyhogy beszéld meg a pappal:)))

2011. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy oldottuk meg, hogy ragaszkodtunk az általunk választott névhez (Botond és Zalán) és a keresztszülők választották a keresztelőhöz a neveket. Így lett Botond Kristóf illetve Zalán Péter, de csak keresztelőkor, nem anyakönyveztettük ezeket a neveket.
2011. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm! Mindenkinek ment a zöld kezecske :)
2011. máj. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!