Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kecskeméti Piarista iskoláról...

Kecskeméti Piarista iskoláról vélemények? Mennyire vallásos? Kötelező hitoktatásra járni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

hát konkrétan erről a suliról nincs tapasztalatom, de ha nem akarod a hitoktatást, miért gondolkodsz egyházi sulin???

Én egyébként egyháziba jártam, és csak jót mondhatok róla. Normális embert faragtak belőlem, és természetesen van hitoktatás, meg az egész légkör jobb mint egy államiban., Az emberek nem szentfazekak, de nem is narkós hülyegyerekek!

Szerintem mindenkinek ilyen szellemiségű suliba kéne járnia, és talán nem itt tartana ez az ország, ahol most.

Szóval nem értem a kérdésed! Olyan mintha azt kérdeznéd, hogy a pékségben vajon sütnek-e kenyeret?

2011. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem ismerem azt a sulit, de ha egyházi fenntartású intézmény, akkor biztosan kötelező a hittan. Maximum akkor nem teszik azzá, hogy ha eredetileg állami volt, és a bent lévő osztályoknak már nem kötelező, mivel nem abba iratkoztak be, de akkor is választaniuk kell, hogy hittan, vagy etika. De valahol nem lehet. A hittan az biztos, hogy kell, azért egyházi.
2011. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen, az. Az egész légkör, hangulat más. Ha nem vagytok vallásosak, felejtsétek el, mert sok "kötelezettséggel" jár. Nem csak a hitoktatás, de a közös szentmisék,imaórák, lelkigyakorlatok is kötelezőek. ezen kívül van elsőáldozás, bérmálkozás, stb...Sok jó iskola van rajta kívül is azok számára akik nem vallásosak. Én mindenképp csak vallásos családok gyermekeinek ajánlanám. Én ilyen suliba jártam és idegesítő volt azok hőbörgését hallgatni, akik nem értettek egyet az ottani elvekkel. Ők ezt hatalmas teherként élték meg, minket pedig zavart. Az menjen katolikus iskolába aki az is vagy legalábbis nem zárkózik el! Remélem segítettem.
2011. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy vallásos! És még szép, hogy kötelező a hittan, mit gondoltál?
2011. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon vallásos, papok tanítanak, kötelezők a misék és természetesen a hétvégeiek is. Erős iskolának számít, csak jó képességű, extra szófogadóknak ajánlott. Miért nem koredukáltba íratod a gyereket? Van egy csomó jó suli.
2011. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Koredukáltba?
2012. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!