Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek most eben a...

Mit tehetek most eben a helyzetben? Nevelőcsalád vagy bármi?

Figyelt kérdés

Nem bírok ezekben a körülményekben élni. Szülőim mind a ketten a szentet teszik másik elött, de amint hazaérek rajtam csattan minden, édesapám alkoholista, hetente minimum 3 vita alap dolog nála, anyám ilyenkor kikerüli és eltünik itthonrol, hogy engem nyúzzon az a görcs ember.

Édesanyám minden forintot sajnál tőlem, a nevelésemre semmit nem akar költeni, pedig minimálisan akadna rá.

Félek, hogy ez a fiatalkorom rámegy majd a jövőmre. Jelenleg itt egy barátnőm másfél éve, de vele is szakítani akarok, mert áldott teremtés ez a lány, de én ahogy kell éljek...

Az öngyilkosságon gondolkodtam már, semmi más megoldásom, nyugtatókat nem tudok beszerezni, semmi pénzem rá, lopni lehúzni mást nem tudnék, mert nem vagyok olyan ember.

Van mód rá, hogy anyagilag és emberileg is jobb nevelőcsaládhoz kerüljek esetleg, mint örökbefogadott gyerekük vagy bármi más mód?

15/F


2012. márc. 20. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ennyire egyszerű. Azt kérheted, hogy állami gondozásba vegyenek de az nem nevelő család és valószínűleg még rosszabb helyed lenne ott mint a szüleidnél. Az örökbefogadás csak akkor lehetséges, ha a szüleid lemondanak rólad, ezt pedig aligha fogják megtenni. A nevelőszülők esélyesebbek, de nagyon ritkán szoktak ekkora gyereket családhoz kihelyezni. Ha meg is történne, akkor sem biztos, hogy ott jobb lenne neked. Valami rokon nincs, akihez költözhetnél?
2012. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Minden rokon kiutálta anyámat és apámat, így engem is.

Hát akkor maradok a xanaxnál és a rivonál... Ha jobb nem lesz, nem leszek oly idegroncs

2012. márc. 20. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy nem ez a megoldás. Tudom, hogy milyen lehet most neked, én két alkoholista mellett nőttem fel. Most mégis diplomás ember vagyok, normális családdal, gyerekekkel. Nem szabad feladni, tanulni kell szorgalmasan, mert csak úgy törhetsz ki ebből. Vagy persze marad a xanax, de akkor ugyanilyen életed lesz mint nekik vagy még rosszabb. Egyedül a te döntésed!
2012. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor a kötél vagy a penge sajnos olcsóbban jön ki.
2012. márc. 20. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy a soraidat olvasom, neked nem kellene más, mint egy olyan család, ahol jó kis zsebpénzt kapsz, menő ruhákat, oda mehetsz, ahova akarsz és azt csinálhatsz, amit akarsz. El kell keserítselek, sajnos a világ nem így működik. Tudod azt szokták mondani, hogy valamit, valamiért. Ha magadon nem segítesz, senki a világon nem tud segíteni neked. Az a család, amit keresel, nem létezik. Mindenhol vannak elvárások, minden családban mások a körülmények, de a jövődet csak te alakítod! Ha neked a kötél és a penge a megoldás, akkor nincs senki a világon, aki segíthet rajtad.
2012. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
. Fejd meg a szülőket ha szemetek.. Lopj tőlük.
2012. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
az egyáltalán nem megoldás,akkor csak rosszabb lesz a helyzet
2012. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Tegnapi 18:21!

Azért nehogy már ezeket normális körülménynek vegyük!


Ezt én se bírnám ki valószínüleg elköltöznék egy haveromékhoz ők sztem be is fogadnának.

14/f

2012. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az öngyilkosságot,meg a gyógyszer dolgot felejtsd el! nem lesz jobb tőle semmi. az én apukám is elég sokat iszik( mostmár nem annyit mint régebben) de fél éve munkanélküli. az anyukám fizetéséből élünk öten..nekem sem sokkal jobb a helyzetem mint a tied, de mégse akarom kinyírni magam.

tudom,hogy neked ez sz@ar,de a barátaid segítségével kibújhatsz az otthoni gázos légkör alól! itt a jó idő menjetek sétálni, én is egyre kevesebbet vagyok itthon. ha van kedved beszélgetni írj privátot. 14L :)

2012. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!