Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjak nemet Anyukámna...

Hogyan mondjak nemet Anyukámnak, mikor étellel tömne?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy lefogyok, most 65kg vagyok 165cm, de a legnagyobb gátam, Anyukám, mert szerinte nem vagyok kövér és nyugodtan ehetek bármit. Minden nap vásárol édességet vagy ha nem akkor zsíros, egészségtelen ételeket készít és muszáj megennem, mert nincs más étel itthon. Tényleg nagyon szeretnék én is átlagos testalkatú lenni, nem duci, de így nem megy. Most nézzen bárki hülyének, hogy nem eszem meg a "finom" ételt, de nem szeretnék 10 év múlva azon siránkozni, hogy mekkora dagadt vagyok, miközben most tudnék változtatni. 15/L
2012. ápr. 2. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ne egyél drasztikusan kevesebbet!Mozogj inkább jóval többet!!Ez a fontos,na meg a sok víz ivás!Semmi szénsavas,cukros üdítőt ne igyál meg!Tarts gyümölcsös-zöldséges estéket:) ezzel egészségesebb életmódra válthatsz:)meg lesz a kitartó mozgásnak az eredménye,a gyümölcsöktől és a zöldségektől pedig javulhat,erősödhet az immunrendszered;)


16/L

2012. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez eddig is megvolt, leszoktam az üdítőkről, látszik is egy kicsit, mozgok sokat, de mikor hazamegyek akkor Anyukám egyből leültet és mindenféle étellel teletöm és azt mondja, hogy ne kényeskedjek.
2012. ápr. 2. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd a mamádnak, hogy fogyni akarsz, viszont udvarold kicsit körül, konkrét étel kívánságokkal. "úgy ennél egy kis párolt répát...!"

Ami pedig túl cukros, zsíros, stb. abból minden kommentár nélkül egyél kevesebbet, vagy hagyd ki. Mondjuk ehhez tényleg komoly önfegyelem kell, ha közben még kínálgatnak is. Az én kislányom a "nincs más itthon" problémáját úgy oldotta meg, hogy elkezdett kedvére való nyersanyagokat vásárolni a zsebpénzéből, és azokból főzőcskézni. Mikor aztán a család rájárt a főztjére, a költségeket visszaigényelte a konyhapénzből. Pár évvel idősebb már nálad, de a párolt zöldség elkészítése szerintem neked is menni fog.

2012. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mozogj többet.

És ugyanúgy megeheted a finom kaját csak kevesebbet belőle.

Így fokozatosan csökkented a bevitt kalória mennyiségét és a szervezeted elkezdi a zsír tartalékait felhasználni.

Amúgy ha sportolnál és lenne egy kis izmod az is jó lenne mivel 1 kg izom kb 10× annyi kcal éget el mint 1 kg zsír.

2012. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

ez hülyeség amit anyukád csinál... most is elég kövér vagy, és ha így folytatod akkor még kövérebb leszel.

fontos hogy mindennap mozogj legalább 1 órát!

és egyszerűen mondd meg neki hogy egészségtelen amit csinál és hogy te ezt nem fogod megenni. állj a sarkadra! főzz magadnak külön.

2012. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kövér, átlagos a súlyod... de ha tényleg szeretnél pár kilótól megszabadulni, akkor mond meg anyudnak, hogy nem szeretnél egészségtelenül étkezni, mert a sor cukor, meg a zsiros kaja árt az érrendszernek, nem szeretnél később vérnyomás gondokkal, vagy akár cukorbetegséggel küzdeni... Ha ez sem segit, akkor a zsebpénzedből próbálj venni olyat, ami egészségesebb, tudom, hogy nem sokat kaphatsz, és az organikus dolgok drágák, de egy idő után majd csak belátná anyukád, hogy az egészséged fontosabb...
2012. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a családod szokásaié... Szóval, ha mindenki azt eszi otthon, amit anyud főz,vagy anyud mindenkivel így viselkedik, akkor más nem maradt, tényleg csak a mozgás. Vagy próbálj kevesebbet enni. Ha csak veled van ilyen, akkor egyszer űlj le vele, beszélgetni erről. Ne rohand le rögtön, hogy "Elegem van abból, hogy kajával tömsz, zsíros ételeket főzöl, dagadt vagyok!!", mert ez nem vezet sehová... (Tapasztaltam, nálunk is ez volt pont a helyzet, a súlyom mondjuk több volt egy 10-essel a tiédnél... Most már 67kg vagyok...még 17kg-t kell fogynom) Beszélgessetek el nyugodtan, vagy mutass neki egészségesebb recepteket, hogy nagyon szívesen megkostolnád ezt és ezt az ételt, és mi lenne, ha együtt főznétek meg? :) Jó időtöltés, és lehet jó kezdés is :)
2012. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki mondta, hogy nem kövér, 165 centihez a 65 kiló igenis sok, akkor van fölösleges hús az emberen. Én a 170 centimmel 63 kilósan husis voltam, most 57-58 kilósan szuperjól érzem magam, bár combból pici még mehetne, de ez legyen a legnagyobb bajom.
2012. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

175cm vagyok,57-58 kilósan,úgy néztem ki,szinte mint egy csontváz,alultápláltnak számítottam az összes csontom,és bordám kilátszott, a ruháim majdnem leestek rólam,beesett volt az arcom,betegség következtében fogytam le rengeteget 2 hét alatt.Előtte sem voltam olyan sok 62-65kg és úgy néztem ki jól nem volt rajtam háj,de volt/van alakom. Egy 165cmes lánynak olyan 55-60között van az ideális súlya,de hát ugye ha izmosabb akkor nehezebb,ugyanis az izom nehezebb a zsírnál.nekem is mondták,hogy ú ilyen nehéz vagy,(65kg)na igen de sokat sportolok és izmos vagyok,meg olyan az alkatom.Van különbség 65 kilósok között.

Kedves Kérdező!

Ha sokat sportolsz,sok gyümölcsöt,zöldséget,fehérjét fogyasztasz,ritkán eszel édességet este 6-7 után nem eszel,nem iszol cukros löttyöket,akkor biztosan nem leszel dagadt,és szerintem most sem vagy.Mond meg anyukádnak,ha nem kívánod már az ételt,nem szabad az evést erőltetni,beszéld meg vele hogy te nem szertnél,zsíros ételeket enni,se édességet,ha nem akarja elkészíteni csináld meg magad.vegyetek sok zöldséget,gyümölcsöt,és csirkehúst.Nagyon egyszerű elkészíteni,egy kis só,fűszer,pici olaj a serpenyőbe,mellé rizs vagy zöldség 15-20 perc alatt remek kis ebédet vacsorát készíthetsz magadnak.

Fogyókúrázni ne fogyókúrázz még fejlődésben vagy,ha változtatsz az étrenden kicsit,sportolsz,és beszélsz anyukáddal,hogy ne tömjön ennyi egészségtelen étellel akkor,nem leszel sem dagadt,sem duci és akkor eléred az ideálist 55-60 közötti súlyt.

(nehogy a cukrot lecseréld édesítőkre,mert azok cseppet sem egészségesek,és nem javítanak semmit)

2012. ápr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
UGYANMÁR NEM LEHETSZ ENNYIRE ÉLETKÉPTELEN HOGY NEM TUDSZ BESZÉLGETNI VELE
2012. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!