Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves anyukák! Ti mit szólnát...

Kedves anyukák! Ti mit szólnátok hozzá, ha a 16 éves lányotok raszta hajat akarna csináltatni?

Figyelt kérdés
..vagy ha esetleg azzal jönne haza egy nap? Tegyük fel, hogy a tudtotok nélkül már lyukasztgatta a fülét, és valószínűleg nem csak néha gyújt rá, mint azt állítja, de ezeket kisebb veszekedésekkel ráhagytad. Nos?
2012. ápr. 6. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is 19 éves nagylányom van, aki 17 éves kora óta dohányzik. Nem örültem/örülök neki, de én ennél ezerszer rosszabb voltam anno.

Nem hagytam rá sosem semmit, mindig leültem vele megbeszélni, értelmes "felnőtt" (még ha tini is volt) módján.

Megkérdeztem tőle, hogy miért csinálja, mi a jó neki benne. Tilthattam volna a dohányzástól, de annál jobban csinálta volna.

Tisztában voltam vele, hogy naponta 2-3 szálat elszív.

Végül megbeszéltük, hogy itthon és a társaságomban, valamint rokonoknál nem gyújthat rá! Máshol igen.

Egyébként nem drogozik és nem iszik alkoholt. Rossz élménye volt tőle szintén 17 évesen és azóta állítása szerint (és hiszek neki) utálja! Ennek természetesen nagyon örülök.


A haját illetőleg nálunk is voltak fennakadások. 14 évesen kitalálta, hogy szőke lesz. 2 hónapig próbáltam meggyőzni, hogy ne akarja festeni még a haját. Végül 16 évesen csíkokat rakatott bele a tudtom nélkül. Nem örültem neki és nagyon haragudtam rá, hogy eltitkolta. Végül kapott 1 hónap büntetést. Kötelező különórákon kívül szobafogsága volt. Átértékelte a dolgokat, mert akkor volt először barátja és nem örült neki, hogy nem találkozhattak az iskolán kívül.

Fülbevalója 18 évesen lett, saját maga csináltatta mivel előtte nem volt lyukasztva neki.


Amikor betöltötte a 18. életévét, akkor már nem nagyon szóltam bele a dolgaiba. Itthon lakik még egy darabig (max 1 év még), de már tervezik a barátjával az összeköltözést.


Szóval .. én igyekeztem mindig mindent normálisan megbeszélni a lányommal. Próbáltam a helyes út felé terelgetni. Nem mondom, hogy egy angyal volt, de tudta, hogy mit lehet és mit nem.

Ha ráhagyod a dolgokat, azzal semmit nem érsz el.

Vagy azt mondod neki, hogy lehet és csinálhatja vagy tiltod tőle. De kételyek között soha ne hagyd, mert akkor tuti, hogy rosszat csinál!

2012. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Háááát, nekem 2 lányom van, de előre félek ettől a korszaktól.

Azt hiszem bepróbálkoznék azzal, hogy ha ilyen nagylány, hogy nem kér a szülei tanácsaiból, akkor másban is legyen önálló. Pl mosson magára, takarítson maga után, és menjen el valami diákmunkára, mert Nektek nem áll módotokban tovább finanszírozni az önromboló szokásait. Vagyis nuku zsebpénz.

2012. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
másodikkal értek egyett.de tuti nem engedném-nálunk ugyanis "spártai" nevelés van:)
2012. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem szólhatnánk bele, mivel apjának is az van :)
2012. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

aha ketteske, gondolom ha te akarsz vmit, akkor meg engedélyt kérsz a gyerekeidtől erre


nem kell visszaélni azzal, hogy ki van neked szolgáltatva a gyereked

ez nem egy csata

és megjegyezném, leszel te még a gyerekedre rászorulva, amikor bizony neked kell kérned

akkor majd azt kapod vissza kamatostúl amit adtál neki

2012. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
nekem az a véleményem haj ok, cigi nem, de hát úgysem fogja letenni ha megfeszülsz akkor sem, csak akkor ha ő úgy dönt
2012. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
igaz én fiú vagyok és 17évesen csináltattam meg a hajam, anyám nem örült az ötletnek, de nem ellenezte különösen. pedig én is dohányzom stb...
2012. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem kiröhögtek a szüleim amikor előálltam az ötlettel..:P Anya aggódott a hajam egészségéért, de elmagyaráztam neki, hogy ki lehet bontatni, nem kell tőből levágni a tincseimet ha már nem akarok raszta lenni.


Amúgy kb 1 hétig még röhögcséltek rajtam.. :D Aztán belenyugodtak, néha ők horgolják a hajamat.

2012. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igénytelen ez a haj viselet, így nem örülnék neki ha a gyerekem ilyet szeretne, de 16 évesen rábíznám a döntést, próbálja ki ha tetszik neki hordja ha nem, vissza lehet idővel csinálni. Cigi, hmm nehéz kérdés, szerintem ezt már az óvodás korban el kellene kezdeni a gyerekbe nevelni, hogy milyen káros, és stb. persze attól függ a családban dohányzik e valaki, mert úgy nehéz példát mutatni. Másfelől tini koroban én is rágyújtottam, mert menő dolog volt, de még se szoktam rá, én hagynám hogy néha rágyújtson, persze nem helyeselném, csak remélem hogy okosabb annál hogy rászokjon és a legfontosabb hogy őszinték tudjunk egymáshoz maradni, ha elmondja hogy figyelj anya van egy doboz cigim de csak a haverokkal gyújtok rá napi 1x, nekem fontosabb, mint hogy titkolózik és ki tudja mit csinál és kénytelen hazudni nekem, mert úgy érzi nem mondhatja el az igazat.
2012. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka vagyok ugyan, de még nálunk messze van az az idő, amikor ilyen kéréssel fog előállni a lányom...vagy nem. Bár már mostanság is gondolok arra, hogy mi lesz, ha majd egy szép napon elém azzal, hogy ilyen, vagy olyan hajat, vagy öltözködési stílust kedvel. Nekem világ életemben tetszett a raszta haj, csak nem mindenkinek áll jól. Én előbb a fényképe alapján megnézném, neki hogy áll, mert ha jól, akkor valószínűleg nem fogom eltiltani tőle, bár valószínűleg ecsetelni fogom neki a hátrányait. A cigiről nem mondok véleményt, ugyanis én is dohányzom. A fül lyukasztgatása pedig ésszerű keretek között számomra elfogadható, azaz fülenként 2-3 lyukat elviselek, de szerintem ennél több, már karácsonyfa.
2012. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!