Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a gyereketek át akarna térni a zsidó vallásra? Engednétek neki?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 13:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ miért akar áttérni!?
2012. ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
25%
Amugy milyen vallása van??De nem engedném...de ilyen eszébe sem jutna....
2012. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
81%
Előző, bocs, de ne a szülő mondja már meg, miben higgyen a gyerek. A diktatúrában volt ilyesmi, rendszerváltás előtt nem nézték jó szemmel a hívőket. El lehet mondani neki, milyen vallások vannak és melyik miről szól, de hadd döntsön már maga, könyörgöm! Persze ha egyéb mozgatórugója van, szóval nem világnézeti, arról nem árt beszélgetni - és nem lekorlátozni, hanem beszélgetni!
2012. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
19%
elvinném pszihológushoz mert biztosan baj van a fejében...
2012. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
21%
Zsidó vallásra?? Én biztosan nem...
2012. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 krisztivan ***** válasza:
93%
Mi azért nem kereszteltük meg a fiunkat,hogy ha felnő akkor meg tudja választani,hogy neki mi a legmegfelelőbb vallás.Ha betöltötte a 18.évét akkor maga dönthet.
2012. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg mindenki abban hisz amiben akar. Senki (még szülő) sem szabhatja meg h mi az amiben te hihetsz és mi az amiben nem. Persze nyilván beszélgess vele arról h ez miért meg hogy stb.. De megtiltani nem tudod neki.
2012. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
48%
Nem örülnék neki!!
2012. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
82%

3. voltam. szóval 18 éves korig meg lehet neki szabni, pl. milyen közösségbe járjon, de h miben higgyen és mit gondoljon, azt nem lehet irányítani és nem is szabad megpróbálni.

Bár a szülők csak azt hiszik, ők jobban tudják, melyik vallás igaz. Ha ők tudnák, akkor mások is, és nem lenne annyi vallás, csak egy. Szóval a szülő is tévedhet (nagyon is) és rosszul is megítélhet egy közösséget...

2012. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 mus musculus ***** válasza:
90%
Engedem-e? Mi ez már? Önálló lény válik belőle tudtommal, nem adhatok a szájába minden szót és nem tukmálhatom tele erőszakkal a fejét az én gondolataimmal. Különben is csak utálathoz vezet az efajta korlátozás (mert vallástilalomra nem létezik ésszerű magyarázat, ez nem olyan, mint a pia vagy a drog). Engem sem kereszteltetett meg anyám, pedig református hívő, belőlem meg úgynevezett gyenge ateista lett, mégsem zavarjuk egymást. Ha egyszer lesz gyerekem, ezt a példát fogom követni, a hitének egyetlen megszabója ő maga lesz, nem én, nem a szomszéd Józsi bá és végképp nem a társadalom, csakis ő. Tehát ha a zsidóság mellett állapodna meg, elfogadnám.
2012. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!