Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves lányom titokban...

17 éves lányom titokban virágmotívumot tetováltatott a hasára. Nemengedtem meg neki pedig mert rosszak a jegyei. Mit tegyek? Hogy büntessem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy őt hogyan, de esetleg a szalont, ahol nem kérték a beleegyezésedet, pedig nem töltötte be a 18-at?!
2012. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Vond le a zsebpénzéből az árát. Egy 17 évest ennél komolyabban büntetni nem érdemes.
2012. ápr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát a lányod valószínű pár év múlva nagyon meg fogja bánni (remélem tévedek) és az lesz neki a legnagyobb "büntetés", mert ha jól tudom úgy nem lehet leszedetni hogy ne maradjon meg a nyoma. Most nem tehetsz semmit, mert csak megutálna, habár feltételezem amúgy se túl jó a viszony ha az engedélyed nélkül tette. Én a helyedben pozitívan állnék ehhez, a lányod gondolom meglepődne, ha lazán kezelnéd a dolgot, és lehet kialakulhatna valamiféle bizalom köztetek, jobban elmondaná a dolgait így ha pl. új tetoválást akar nem te lennél az utolsó aki megtudja...
2012. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%

ma 23:29

Már ne haragudj,de hogy vágjon ehhez jó képet??

Ez csak megerősítené a lányát abban,hogy bármit megtehet,mert az anyja úgysem szól érte.

Nem tudom mivel de én megbüntetném,úgy hogy egy életre megtanulja,hogy a szülei háta mögött ne csináljon többé hülyeséget.

2012. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, ha egy 14 évest nagyon megbüntetsz, ok, de egy 17 évest??? Szerintem már késő büntetgetni... 17 évesen már önálló akarattal rendelkeznek az emberek és bármit mond a szülő, saját maga fog dönteni... Az nagyon szuper, ha a szülőnek tök jó kapcsolata van a tini(majdnem felnőtt) gyermekével és mindent meg tudnak beszélni! De ez szerintem ritka... Sajnos... Szóval én a helyedben kedves kérdező nem büntetnék, de a véleményem elmondanám és azt is, hogy bánt, hogy nagyon jól tudja, hogy neked nem fog tetszeni és mégis megcsináltatta. Hát sajnos változtatni nem tudsz rajta már. El kell tudnod fogadni...
2012. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Négyeskéhez hasonló szülőt nem kívánok senkinek.
2012. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
16%
Pedig bárcsak több olyan szülő lenne, mint négyeske! Nem lenne ennyire elcseszett napjaink tizenéves ifjúsága.
2012. ápr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Kedves hatoska.(ha már négyeskének neveztél)

Képzeld szülő vagyok

4 gyermekem van

21 és fiú.

16 éves ikerlányok,és 14 éves fiú.

Mind a négy gyermekemmel boldog kapcsolatom van.

Soha nem volt titkunk,és mindent megbeszéltünk egymással.Így soha egyik gyerekem sem csinált olyan dolgot,hogy mérges legyek rájuk.A nagy fiamnak is van tetoválása.15 éves kora óta szeretett volna.Nem engedtem,de mondtam neki,hogyha betölti a 18-at,és még akkor is nagy álma a tetoválás,akkor én magam kísérem el ha akarja,sőt ki is fizetem neki.Becsületesen megvárta,én meg álltam a szavam.Kifizettem a tetoválást,és nagyon tetszik(nem vagyok tetoválás ellen,jómagam is készülők rá)

A lányaimmal is jó viszony van.Tudom hogy mire vágynak,mit élnek át nap mint nap,mert szinte minden este kakaóivás mellett mi csajok megbeszéljük,kipletykáljuk a dolgokat.

Egy jó szülő-gyerek kapcsolatban nincs hátbatámadás,titkolózás.Ha már az anyjának nem mer beszélni a gyerek a gondjairól akkor kivel beszélje meg???

Ezért ha jó a viszony a szülő és gyerek között,és a szülő úgy érzi a lány becsapta,tiltása ellenére is azt tette amit nem lehet,bizony valamiféle büntetés jár érte.Mint írtam,nem tudom milyen büntetés,de legyen olyan értelme,hogy a lánya legközelebb inkább hallgat a szülei tiltására,mint hogy lázadjon..

Ha semmit nem tesznek,ha csak mosolyognak rá,akkor bármit megtehet,mert tudja,úgysem lesz következménye..


Szóval kedves hatoska,ha majd neked is majdnem felnőtt gyerekeid lesznek akkor törj mások felett pálcát

(ha meg vannak majdnem felnőtt gyerekeid akkor az utolsó mondatomat ne vedd figyelembe)

2012. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

23:45

Persze, büntesse csak meg, ha nem tudja higgadtan kezelni a helyzetet és esetleg még meg is üti akkor úgy el marja magától a lányát többet nem látja, fogja magát a csaj odaköltözik a pasijához, vagy ha az nincs akkor valami jobb haverhoz/barátnőhöz. Max. 1 év, és felnőtt ember(nek számít), azért ezt ne felejtsük el, ahogy azt se, hogy nem tett semmi törvénybe ütközőt (pl. lopás), az természetesen más szitu lenne akkor tényleg komoly büntetés. Ugyan nincs gyerekem, 21 vagyok, de ismerek 16-18 körüliket, olyanokat is akiknél pont ugyanez volt a helyzet (tetkó vagy piercing miatt családi balhé) a vége az lett hogy elköltöztek otthonról, és a családjuk azóta se tud róluk semmit. Nem mondom, hogy ez helyes, mert egyáltalán nem, de ha belegondolok, nem tudom mit csináltam volna ha anyu nem engedi meg mondjuk az együtt alvást, lehet pár év múlva már én is meguntam volna a sok veszekedést és követtem volna a többiek példáját... de nálunk ilyen szerencsére nem volt, mert anyu olyan volt mintha a barátnőm lenne, mindig nagyon megértő volt, nem akadt ki a hajfestésen pl. Itt már régen problémák vannak, hogy a lány a szülők háta mögött cselekedett, lehet a szülőknek is el kellene gondolkodnia mit ronthatott el a nevelésben hogy nem alakult ki a bizalom...

2012. ápr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

ma 00:15

Ó már így értem a válaszodat.Hiszen 21 évesen egy szülői kérdésben nem szülőként adsz tanácsot(amivel nincs is gond)

Nos,amíg nem éled át nap mint nap a tinédzserek gondjait,és amíg nem tudod hogy milyen szülő leszel,addig nem hiszem hogy neked kéne pálcát törni mások felett.Akkor nem hiszem,hogy neked feltételezned kell,hogy a kérdező vitázik a lányával vagy éppen meg üti..Vannak ilyenek,de amíg nem tudsz háttérinfót ne feltételez dolgokat.

jó éjszakát mindenkinek.

2012. ápr. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!