Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha már nem bírom? 14/L

Mit tegyek ha már nem bírom? 14/L

Figyelt kérdés
úgy érem a szuleim tonkre teszik az életemet.Mindig az van amit ok akarnak,nem donthetek magamtol semmiben.Ha nekem nem tetszik az amit ok akarnak és ezt megmondom nekik,rogton elkezdenek kiabálni rám,meg leszolnak.Nem vagyok jo nekik,én probálok olyan gyerekuk lenni amilyet akarnak,de nem tudok,sehogy sem vagyok jo nekik.Ha olyat teszek vagy mondok ami nekik nem tetszik kiabálnak és néha meg is vernek.Régen is sokat kaptam toluk,még akkor is, ha valojában semmit nem tettem. régebben vagdostam magam emiatt,de én nem akarom ujra ezt tenni,de csak ez segít.Már nem is sírok minden nap,probálom elfogadni,de sehogyan sem megy.Sokszor gondolok arra,hogy elkezdek drogozni,inni,mert talán ez segítene,ezzel gondot okoznék nekik,de tudom ez nem helyes viszot beszélgetni veluk nem lehet.

2012. máj. 6. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Másnak sokkal nagyobb problémáik vannak mint neked anyagi,magán élet ,betegség és mégsem megoldás gondol ilyenekre mint te mert ha mindenki ezekhez nyulna akkor nagy gáz lenne a világba nem gondolod????????ülj le velük és beszeld meg a gondjaid hogy mi bánt téged siird el a bánatod de hülyeséget csinálsz ha megteszed ezeket ez menekülés a gond elől és figyelem felkeltés semmi más .....ezt ne akard
2012. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Nemtudni hogy ők vajon miért ilyenek ...biztos van valami alapja hogy ez van... nem jársz buliba??rossz jegyek??csúnya beszéd stb ..az azért fura hogy semmi rosszat nem teszel és vernek téged.. pia és a drog nem használ attól nem leszel boldogabb sem jobb ember. másoknak sokkal nagyobb problémáik vannak pl halálos betegség,anyagi gondok,parkapcsolati és még sorolhatnám ...ők erősek és mégsem csinálnak olyat amit te akarsz ..ez nem megoldás csak menekülés a gond elől vagy figyelem felkeltés ...ülj le beszéld meg velük hogy mi bánt öntsd ki nekik a szíved !!!!!
2012. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
soha nem voltam buliba,elottok nem beszélek csunyán,de amugy se nagyon,és nem vagyok a legjobb tanulo,de rossz sem,és amugy is igyekszem javítani.amugy meg tudom,hogy más halálos beteg meg ilyenekt,de nem egyszer kívántam már azt,hogy bár én lenék és végre meghalnék,sokszor probáltam már megolni magam,de nem tettem.
2012. máj. 6. 16:22
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Ne kívánd a saját halálodat..akármennyiszer kívántam,hogy halljak meg,annyiszor rosszul lettem,egyszer el is ájultam!Azt,hogy halálos beteg legyél azt se kívánd!Ne drogozz,ne igyál,ne cigizz,ugyanis ezek nem segítenek a szüleiddel lévő problémamegoldásban!Szerintem a szüleid mindketten szigorú neveltetésben részesültek otthon.Nekik is voltak ilyen problémáik szerintem és valószínűleg ők is ezért váltak bántalmazottból bántalmazóvá.Határozd el,hogy te nem akarsz ilyen lenni,de tarts ki és tényleg soha ne legyél ilyen a gyerekeiddel,ha lesz gyereked egyáltalán!A veréssel ugyanis(amit te is érzékelsz) a gyermeket csak megfélemlíteni lehet,(illetve elkezd félni a szülőtől),viszont nevelni veréssel gyakorlatilag lehetetlen.:') csak a szülők azt hiszik,hogy lehetséges...-.-" nem tudom,miért ilyen primitív sok szülő,már bocsi!:S

Összegezve:próbálj kedves lenni velük még így is,és akkor is mosolyogni,amikor legszívesebben ordítanál és sírnál..

Valaki barátnőd tuti van a suliba,akivel megbeszélheted ezeket a dolgokat..a legjobb,akinek mindent elmondhatsz.Na sírj szerintem az ő vállán..:) ő megért és lehet,hogy az ő anyukája esetleg tud beszélni a tiéddel,hogy egyszer-kétszer hadd aludj náluk esetleg..

Próbáld ki,amiket leírtam!Sok szerencsét!

16/L

2012. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
van egy barátnom akinek elmondtam,de nem segített.anyámék már elvittek pszichiáterhez,de o sem segít.azt mondta anyáéknak,hogy nincs semmi bajom,hanem anyámmal van a baj,de nem érzek semmi változást.
2012. máj. 6. 20:34
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Anyudat küld be a pszichiáterhez
2012. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 pelgrim válasza:
55%

Előző válaszoló (# 4/5 ma 20:31) nagyon helyesen látja a problémát, én is azt mondom, hogy ne tegyél kárt saját magadban semmilyen módon, se drogokkal se másképpen, azok nem segítenek rajtad.


Azok szerint amit itt leírtál, a pszichiáternek igaza van, veled semmi baj, szüleid azok, akik tévednek ha így bánnak veled. De te tudsz magadon segíteni, nem azzal, hogy viselkedéseddel még tetőznéd a bajokat, hanem azzal, hogy lelki erőre teszel szert.


Vedd tudomásul, ha hívő vagy, de még jobb lenne ha mindenképpen tudomásul vennéd, hogy Te Isten egyszülött leánya vagy, a Krisztus benned él és végzi tökéletes munkáját. Tartsd ezt a tényt folyton szem előtt, gondolj rá amikor csak eszedbe jut, gondolj rá mikor a szüleid bántalmaznak, de ne mond el senkinek, mert csak nagyon kevesen vannak akik megértenék. Kerüld – tiszteletből saját magad iránt – az alkalmat, hogy szüleid bántalmazzanak.


Nem hinném, hogy szüleid rosszindulatúak lennének irántad, hiszen elvittek pszichiáterhez, de hát mint az előző válaszoló mondta, nagy az esély, hogy velük is hasonlóképpen bántak, nem kaptak jobb példát.

2012. máj. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
92%

Akik eddig válaszoltak jól látják a helyzetet. Eszedbe se jusson drog,alkohol és társaik. Te egy jó ember vagy ahogy a szüleid is. Nem kell továbbgondolni. Menjetek el ún. családterapeutához akinek mindenki beszél eggyütt és külön is. Mindenki elmondja h ő hogy érzi magát ebben a szituációban és közösen (MONDOM KÖZÖSEN!!!!!!) megpróbáltok megoldást találni. Ha nem megy a doki megpróbál megoldást keresni. Aszüleiddel ne foglalkozz nyilván ilyen példát láttak és nem tudják hogy máshogy kéne nevelni téged. Ha gyerekeid lesznek te ne viselkedj így! Ne aggódj a helyzet idővel rendeződni fog. Addig is kitartás! Puszi

UI.: nyugi nem veled van a baj mert most is magadat kezted okolni tehát minden oké veled

2012. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Én is voltam már hasonló esetben, s egyik ismerősöm még rosszabban. De semmi olyant ne tegyél, amit 24 órával később már nem lennél képes megtenni. Fordulj a nagyszülőkhöz, vagy valami. Ha végig kussolsz és úgy csinálsz mintha ez neked természetes lenne, csak magadnak ártassz. Lehet hogy a szüleiddel van baj és nem veled.
2012. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Ne igyál ne drogozz és ne őld meg magad nem megoldás.

Ha pl: elakarsz menni valahova akkor ne azt mond hogy el mek

disco ba ha nem elmegyek sétálni a barátnőmel stb...

Anyád felhívja telefonon a barátnőd pedig falaz. Persze ez nem megoldás, anyukádnak mond meg hogy 14 éves vagy adjon neked egy kis mozgás szabadságot.


15/F

2012. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!