Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elköltözhet-e törvényesen...

Elköltözhet-e törvényesen otthonról egy 17 éves ember?

Figyelt kérdés
Apámmal össze vagyok veszve, nem enged sehova, szó szerint, kibékülésre semmi esély. Hogy költözhetnék el otthonról törvényesen, úgy, hogy ő nem egyezett bele?
2009. jún. 28. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodig még a rendőrség is hazavisz. Még kiskorú vagy.
2009. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Törvényesen.nem.
2009. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet... Szerencsére apu csak hétvégén van itthon, igyekeztem akkor itthon lenni, de mindig csak szidást kaptam (mindenen talál kifogást), elegem lett belőle, így most többnyire barátoméknál vagyok, amikor lehet. Anyu nem örül neki, vele is kezd megromlani a kapcsolatom, de úgy érzem ha itthon vagyok, egyszerűen megfulladok. Menj el barátokhoz, vagy rokonokhoz, ahova elengednek, de próbálj minél kevesebbet otthon lenni, aztán ha betöltötted a 18-at és van rá lehetőséged költözz. Viszont ezzel vigyázni kell, mert egy haver is így tett a nevelő apja miatt, de mai napig nem jutott egyről a kettőre. 22 éves, a sulit abba kellett hagynia, hogy legyen miből fenntartani az albérletet, 4 éve egy húsüzemben dolgozik minimálbérért, amivel nem megy túl sokra...
2009. jún. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ezt a kis időt,míg 18 leszel azzal tölteni,hogy minél többet tanulsz,hogy majd ha különmész el tudj helyezkedni.Hidd el,egyedül nem lehet boldogulni.És hova mennél amúgy ha elköltözhetnél?Albérletbe?Nem tudnád fizetni+megélni.Haverokhoz?Más rokonokhoz?Hidd el csak nyűg lennél a nyakukon...Próbáljatok kompromisszumot kötni,és örüljetek,hogy vagytok egymásnak
2009. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hétvégi ház? Nyaraló? Nem elköltöztél, csak "nyaralsz", "kiszabadulsz a városból". Erre senki nem mondhat semmit.
2009. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem költözhetsz el törvényesen, csak a gyámhatóság engedélyével(ha apukád nem egyezik bele). Én is azt javaslom ezt az 1 évet igazán bírd ki és tanulj úgy, hogy felvegyenek valamelyik suliba, legyél koleszos!
2009. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezt az egy évet talán tényleg ki kéne bírni. Egyébként ez is az én kérdésem volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..
2009. jún. 30. 19:54
 8/13 anonim ***** válasza:

hivatalosan nem költözhetsz el, de ha nem fújjátok fel nagyon a dolgot, akkor nem törődnek vele!

Egy barátnőm 17 évesen költözött fel otthonról a barátjához, az anyja később belátta, hogy jobb ez igy, ezért nem szóltak senkinek , hogy éppen hol lakik a lány, viszont az is igaz, hogy nem nagyon reklámozták, illetve a lány továbbra is az anyjához volt bejelentve. De nem akarok ötleteket adni. Várj egy kicsit a költözéssel, mert nagyon nehéz lesz egyedül gondoskodni magadról. Apukáddal majd idővel megoldódnak a dolgok.

2009. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki 16 évesen házas a gyámhatóság engedélyével, nagykorúnak számít.
2009. dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az előzőt is én írtam. Azért ne dönts elhamarkodottan.

A lakóhelyed szerinti Gyermekjóléti szolgálattal felveheted a kapcsolatot. Megválaszolnak minden kérdésedet.

2009. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!