Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megütnétek a 13 éves...

Ti megütnétek a 13 éves lányotokat, azért, mert nagyon rossz passzban van és emiatt ingerült?

Figyelt kérdés
ez már elég régen volt, évekkel ezelőtt, azóta megbocsátottam a szüleimnek, de most valahogy felmerült a dolog... 13 évesen nagyon bedepiztem, és bunkó voltam a szüleimmel... akkor akadtak ki nagyon, amikor mondták, hogy kezdjek már el tanulni, mert sokat rontok... nekem meg nem volt erőm... mondták hogy hozzam ki a házit és elmagyarázzák... végig tök bunkón magyarázták és mondtam hogy ez nekem nem megy és nem is akarom hogy menjen... megütöttek elég rendesen, menekültem előlük, öngyilkos akartam lenni... és ez nem egyszeri alkalom volt. és attól függetlenül, hogy megbocsátottam, eszembe szokott jutni. ha nekem gyerekem lenne, főleg lányom, nem ütném meg, és ha a férjem megütné, nagyon megharagudnék rá! ti erről mit gondoltok?

2012. máj. 27. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
És nem vették észre,hogy rossz passzban vagy? Én sem ütném meg a gyerekemet..Egyik ismerősöm szokta mondogatni hogy egy-két pofon nem árt de szerintem nem épp ez a legjobb nevelési módszer..
2012. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de, tudták... ők is rossz helyzetben voltak ugyanaz miatt, ez ilyen családi cucc volt amit én kezeltem a legrosszabbul...
2012. máj. 27. 11:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
néha te is megérthetned a szüleidet,irtad h családi gond volt,akkor gondolhatod hogy ök is ki volak készülve,plussz erre még ráteszel egy lapáttal..én is anya vagyok,nekem egyszer volt h megrángattam a lányom h most már elég a viselkedéséböl,mert eszmeletlen amit csinál.mostanaban is megkerem dolgokra és azta a választ kapom hogy nem nem nem..egy szülönek is egyszer betellik a pohár sajnos.
2012. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát én nem ütném meg a gyerekemet alapesetben. De vannak olyan dolgok, olyan lelkiállapotok, amikor az ember megteszi. Ahhoz, hogy ez ne forduljon elő, szentnek kell lenni-vagy egy valódi kis angyal gyerekkel rendelkezni- és az emberek többsége sajnos nem az.
2012. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom egy fenékre,kézre legyintés kis korban és egy egy-egy pofon belefér kamaszkorban ha már semmi nem használ,nagyin ritka az olyan gyerek akinél nem kell ilyenhez folyamodni egyátalán,a nevelés része,bármennyire is támadják ezt a módszert az anyukák aki ezt nem használja vagy nem nevel,vagy egy angyal a gyereke és mit mondtam az utóbbi nagyon nagyon ritka.Ebben a szituációban szerintem simán belefért,te bunkó voltál,hisztiztél,ők nem értették mi bajod,tipikus dacos kamasz viselkedés volt.Mivel nem tudták,hogy te épp depizel teljesen elfogadható a szüleid tette.Nem a verésről van szó azzal nem értek egyet de esetenként egy pofon néha muszáj,én is kaptam egyet 14 évesen visszapofáztam hisztiztem a mosogatásnál,tudtam hogy megérdemeltem,helyre tett,alapjáraton nagyon jó kamasz voltam,de látod nálam is kellett.
2012. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az nem igaz hogy nem tudták hogy bedepiztem... ők tudták a legjobban...
2012. máj. 27. 18:02
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Sok ember számára a depresszió hiszti, az pedig "kezelhető" pofonnal is némely esetben szerintük.
2012. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már a kérdésből tudtam, hogy te raktad fel és nem a szüleid, mert már abból sugallod, hogy milyen választ vársz. Azért Te is igyekezhetsz kezelni a depid, és nem puffogni a szüleidnek, amikor segíteni akarnak. Az más dolog, hogy helytelenül viselkedtek ők is, többet várna az ember egy felnőttől. Nem értek egyet a veréssel. Soha nem ütném meg a gyerekem. Nem tudsz most még mit tenni, de ne feledd soha, és te legyél jobb szülő!
2012. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Én inkább a saját kezem törném el, minthogy megüssem a gyerekem, ha lenne! De sajnos nincs. :(
2012. máj. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Biztos ők is ingerültek voltak, maguk alatt voltak és ezért nem voltak urai a helyzetnek. Lehet, Te is vagy én is elkövettük volna a helyükben ezt a hibát. Nem vagyunk tökéletesek, se én, se Te, se a szüleid. Ezt fogadd el és ne vedd magadra, ami történt, biztos nem is rád voltak kiakadva, csak hát ez így jött össze. Ha valaki nem tökéletes és hibát követ el, aminek te iszod meg a levét, nem biztos, hogy veled van baja! Ne vedd magadra! :)
2012. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!