Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek baj van velem?...

Szerintetek baj van velem? Rossz vagyok?

Figyelt kérdés
Kezdeném ott,hogy egy 14-éves lány vagyok.Nem élünk valami túl jól,ezért sokat szoktunk a családdal veszekedni.Van egy 18 éves bátyjám ,akinek persze,mindig mindent megveszünk.Én pedig nagyon ritkán kapok új ruhát,vagy akármit.Könyörögni kell érte! Amíg én kapok egy 2 ezer forintos felsőt,a testvérem kap egy 10-ezer forintos sapkát.Persze,ez nekem nem esik túl jól,volt,amikor kiabáltam anyával ez miatt.De egyáltalán nem bántam meg,azthiszem most nekem van igazam. Anyám mindig rám kiabálja,hogy 14 éves vagyok,nekem nincs szügségem annyi mindenre mint a tesómnak.Pedig pont hogy nekem kellene többet adnom a külsőmre,nem pedig a fiú testvéremnek.Azt is rámszokta kiabálni hogy túl sok minden van nekem megengedve.Amiben szerintem is igaza van,megengedte hogy dohányozzak,kihangsúlyozom,nem azért cigizek hogy nagyobb lánynak tűnjek,meg ilyesmi.Egyszerűen rászoktam, a társaságomnak köszönhetően.Van egy 18 éves barátom,ezt is megengedte.De nagyon jó fiú,tanul,most fog érettségizni.Lefeküdtem vele,ezt elmondtam anyának is,nem akartam előtte titkolózni.Nem szidott le,csak elmondott pár dolgot a védekezésről meg ilyenek.Bulikba is elszokott engedni,de ezek csak házibulik.Iskolában 4-es tanúló vagyok,bár nem sokat tanulok.Elég ha órán odafigyelek,és jó jegyeket kapok. Viszont nagyon nagy szám van,sokszor visszabeszélek,kiabálok,veszekedem.De ha veszekedem,akkor annak mindig megvan az oka..Eddig egy rossz szót sem szóltam,azért,hogy nekem szinte semmit nem vesznek meg,mert ha szólok,hogy szeretnék egy kabátok,akkor mindig mondják hogy nincs pénz..de a tesóm a netről rendelget,és mikor megkérdezem,hogy na erre van pénz? aztmondja,hogy amire ide ér a sapka/felső addigra lesz..én kb. 1 hónapja könyörgöm egy kabátért,mert eddig a barátnőm bőrkabátjába járok..Azért tettem fel ezt a kérdést,mert anyukám aztmondja azért nem kapok meg sok mindent mert nem bírni velem..Szerintetek is rossz lennék?? Nincs igazam?
2012. márc. 24. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés és pláne nehéz úgy véleményt formálni, hogy csak az egyik fél verzióját ismerjük.Az biztos, hogy nagyon rossz ha az egyik gyerek felé kedvezünk (nekem is 2 van és próbálok egyformán költeni mindegyikre, ha nincs pénz akkor a nagyobbra sincs)

Viszont az biztos, hogy én jobban ki lennék borulva, mint anyukád azon, hogy dohányzol és már nem vagy szűz 14 évesen.

2012. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, a dohányzást hosszú ideig nem engedte,volt hogy megbűntetett.
2012. márc. 24. 12:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz... kamasz vagy :)

Találj ki valamit amivel tudsz egy kis pénzt keresni. Diákmunka, esetleg takarítsd ki a kocsitokat néhány száz forintért, bevásárlás a szomszéd néninek, vagy valami ehhez hasonló. Az én lányom 13 éves, ha valami olyat szeretne amire épp nincs pénz az a megállapodásunk, ha a felét összegyűjti a másik felét hozzárakjuk.

Persze ezt beszéld meg a szüleiddel előtte, hogy benne lennének-e. ...és segíts sokat otthon, hidd el, egy kis plusz házimunka amit az anyukád válláról leveszel kincset fog érni :)

2012. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Segítek neki mindenben,de annyit nem mond hogy köszönöm...
2012. márc. 24. 12:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van,tehát nem jó kivételezni egyik gyerekkel sem.Nem szabad észrevehetően kimutatni a szeretetet az egyik gyereknek úgy,hogy a másik gyereknek nem adsz annyit.Viszont amit megenged édesanyád,az nem kis dolog.Nem vagyok öreg,16 éves lány vagyok.A szüleim sem olyan konzervatívak,bár biztosan idősebbek,mint a te szüleid,ugyanis engem örökbe fogadtak(9 hónaposan):anya 56 éves,"apám" 62 éves.Ha én még 16 évesen most azt mondanám anyának,hogy cigizni akarok,akkor azt mondaná,hogy nem nem nem és nem,mit képzelek én magamról,16 éves vagyok még csak(pedig ő is erős dohányos).Apám is erős dohányos,ő állítom,hogy mindig tőlem csórná a cigit,de másrészt viszont 100%,hogy nem engedné ő sem,szerintem agyon is ütne,ha annyira nem lennék róla képes lemondani.Másrészt meg olcsóbban is megkapom azt a cipőt,vagy azt a kabátot,vagy azt a ruhát,amit szeretnék.Nem muszáj 10.000-15.000 forintokért vásárolni,mert újonnan is megkapom az egyik közeli kisvárosba a cipőm mindössze 3300 forintért.És nem egy ember mondta,hogy k**** jó cipőm van(deszkás,kicsit magasabb a felső része).Másrészt elmondanám,hogy nem veszekedni kellene az anyagi helyzet miatt,hanem ÖSSZEFOGNI!Vállalhatnál szülői engedéllyel diákmunkát,és azt a pénzt,amit megkeresel,azt nyugodtan költhetnéd az égvilágon bármire!!A FIÚZÁS meg egy külön téma.Máig is félek,hogy mit mondana anyám,ha megint lenne egy kapcsolatom.2 éve volt egy kapcsolatom egy 18 éves fiúval,aztán felhordott hozzá anyám ide a közeli kisfaluba.De megjegyzem neked,hogy ő ha megtudná,hogy lefeküdtem valakivel,nagyon-nagyon megszidna.Viszont tudni kell,hogy nem vagyok én sem fából,sőt még biszexuális is vagyok.Tehát lefeküdtem egy lánnyal,aki 18 éves,és itt volt nálunk már számtalanszor.Anyámék háta mögött,esténként csináltuk a dolgokat..azóta már felvállaltam a biszexualításomat olyan 8-9 embernek,de a szüleim erről SEMMIT(!) nem tudnak és nem tudhatják meg,mert állítom ki is tagadnának.Rettentően félek tőlük sokszor.Ha már éjfélkor észreveszik,hogy én még mindig gépezek,odaüvöltenek,hogy aludjak már,meg hogy ugyan mégis mit keresek én még fent..hiába vagyok a szobámba és marhára nem zavarok senkit.Testvérem nincs,sajnos.De én örülnék és jó kapcsolatom lenne bármilyen korú,nemű is lenne a testvérem.


16/L

2012. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2012. márc. 24. 12:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen:) és összegezném még annyiban,hogy:

-Nem vagy te rossz,csak nagyon sok dolgot megengednek neked és még több dolog kellene.El kellene tudni érni azt,hogy magad megkeresed a ruhákra,cipőkre egyéb dolgokra a pénzt..hidd el nagy sikerélmény lenne!:)

2012. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz csak kamasz! :)

Az osztályomba majdnem mindenki cigizik, discoba járnak, isznak ott meg a gödény aztán hajnalba hazaesnek részegen.

A volt osztályomba is volt egy olyan lány akinek 5 évvel idősebb barátja van/volt és a lány már nem szűz. Pedig 15 éves és elég gyakran csinálják...

Én pl. nem cigizek (még ki se próbáltam), nem iszok, buliba se járok (2x voltam iskolabuliba vagy 4 évvel ezelőtt). Én ezzel nem azt mondom, hogy áldott jó gyerek vagyok, mert attól függetlenül, hogy undorodom a cigitől és az alkoholtól lehet, hogy egyszer ki fogom próbálni, meg most,hogy nem járok buliba (nem is vágyom, van jobb dolgom is) lehet, hogy pár év múlva fogok. Barátom se volt eddig.


Azt, hogy te szűz vagy vagy sem az a te szíved joga. Te dolgod!


És ez igazságtalanság a szüleidtől,hogy tesódra többet költenek. Az én tesóm 17 éves múlt és mégse költenek többet. Meg mi az,hogy te a barátnőd kabátjába jársz?

Tesód nem bírná halasztani egy kicsit a kacatait/cuccait, hogy tudjanak neked venni a szüleid egy kabátot?

Bár már jó idő van, úgyhogy mostanában nem nagyon lesz szükség rá. De azért jó ha van.

Nem tudnátok valahogy leülni megbeszélni?

15/L

2012. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
nincs igazad és mi az hogy cigizel meg bulikba jársz,és még orulsz is neki.undorito vagy.velem is ez a helyzet a novérem mindet megkap én meg szin te semmit,mégsem kiabálok ezért anyámmal.14/L
2012. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem tényleg nagyon sokat megengednek neked.Anyukádnak lehet igaza van,nem bírna veled "ha a kisújját adja akkor az egész karja kell"

Szerintem önmagadtól vegyél vissza ebből az életmódból 20 éves korodra ki fogsz égni.

2012. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!