Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednétek a lányotoknak...

Megengednétek a lányotoknak egy egy hetes tábort?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok jövőre érettségizek a nyelv a német lenne. A német tanárom mondta hogy nyáron lesz egy hetes tábor ahol ha nem is perfektül de sokkal többet tudnék mint amit most tanórákon magyarul fejleszthetném magam. 8000ft lenne ami nem is drága ennyiért. Szállásom lenne tó közelébe lennék ahol lehet úszni is szabad időm is lenne napi 4órát kellene tanulnom és a többi időbe meg azt csinálok amit akarok. Apum húzta a száját de végül is azt mondta hogy 8000 ft-ot ki tud fizetni és legalább jobb leszek németből is. Anyum meg hallani sem akar róla egy 17 éves lány egy hétig távol tőlük meg bla bla... hogy vegyem rá anyumat hogy ez nekem fontos? Ötletem sincs. Apu hiába engedi elváltak és közös megegyezéssel anyumnál lakom.
2012. jún. 8. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani, hogy Te tanulni mész oda, és nem szórakozni. Így a fejlődésed útjában áll és nem ad esélyt arra, hogy jobban sikerüljön az érettségid.
2012. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg anyudnak ,hogy nagyon szeretnél apunál lakni egy ideig nyáron apud meg elendeg táborba. Te táborozol anyud meg meg van nyugodva.
2012. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
a német tanárt nem tudod rávenni, hogy beszéljen anyuddal? Rá biztos hallgatna!
2012. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva, én megengedném. Én általános iskola első osztálya utáni nyáron voltam először táborban, és meg sem tudom számolni, hány táborban voltam azután életem során!

A te esetedben az volna a legjobb, ha egy másik szülővel, vagy a tanárral, táboroztató felnőttekkel beszélgetne anyukád. Te is a sarkadra állhatsz, érvelj úgy, mint egy majdnem felnőtt, légy mindig következetes, udvarias, mondd el neki, hogy megbízhat benned és a szervezőkben is.


Ha végül elenged, köszönd meg neki, és ígérd meg, hogy minden nap felhívod majd, amit aztán tarts is be.

Ha nem enged el semmiképpen, akkor se add fel, maradj a felnőtté válás útján, gondolkodj a jövődön, és tégy meg mindig mindent azért, hogy tanulhass, képezd magadat, és ésszel, boldogan élhesd majd a saját életedet. Kitartás! :)

2012. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
azért nem enged mert érettségi meg szakma után Németországba szeretnék menni dolgozni meg lakni. és félt így meg akar akadályozni azt, hogy ne tanuljam a nyelvet
2012. jún. 8. 17:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Esetleg azt is mondhatod, hogy a tábor sokat segítene abban, hogy itthon jól el tudj majd helyezkedni (ha nem bánod, hogy kamuzol kicsit)...
2012. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy szülőnek kötelessége,hogy gondoljon a gyermeke jövőére,ami nem abból áll,hogy vesz neki egy házat.Neked tanulnod kell,hogy aztán dolgozhass és megélhess belőle.Ő ezt akarja tőled elvenni?

Egyébként kérd meg a tanárodat,hogy beszéljen vele,és mondd anyudnak hogy mindig felhívod majd.

2012. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Apud helyében valahogy ezt megoldanám :) Meg az a 8 ezer ft 1 hétre kutya füle! Persze, hogy engedném. Amúgy sem vagy már olyan kicsi.
2012. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én elsős korom óta (értsd: általános iskola 1. osztály, 7 éves gyerek) jártam táborozni a sulival, egy hétre. Elsőtől nyolcadikig minden nyáron, kb a fél osztályommal meg még 50 korombeli gyerekkel...

És akkor még nem volt mobiltelefon, nem volt internet, a szüleim egy hétig semmit nem tudtak a hétéves kislányukról. Túléltül; én is, ők is.


Oké, megértem, ha nem minden szülő engedné el a 7 éves gyerekét, így visszanézve én is csodálkozom magamon, hogy el mertem menni. :)

De 17 évesen... vicc azzal érvelni, hogy "egy 17 éves lány egy hétig távol tőlük"... :D :D


Mondd meg anyukádnak, hogy nem bulizni mész egy hétre, hanem szervezett táborba, ahol figyelnek egymásra az emberek, és te is tudsz vigyázni magadra ennyi idősen. Ráadásul a németed is fejlődhet, az a 8000 meg nagyon kevés egy ilyen táborért (a többihez viszonyítva).

2012. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Anyukádra ráférne egy kis "fejmosás". De ez nem a te dolgod, hanem apudé, esetleg a tanárodé. A te dolgod az, hogy kiharcold azokat a dolgokat, amiket nagyon szeretnél és fontosak a jövőd szempontjából. Azt el tudod mondani, hogy azzal, ha börtönbe zár, nem fogsz itthon maradni. Lehet, hogy most ideiglenesen megakadályozza, vagy esetleg késlelteti a külföldet egy fél évre, de ez nem fog mindig így maradni, mert felnőtt leszel, és jogod lesz másképpen dönteni, mint ahogyan azt a szüleid szeretnék.

Viszont megnyugtatnálak, mert ha kimész, ott is van külföldieknek nyelvtanfolyam, sokkal jobb is, mint itthon. Azok közül, akik kint vállalnak munkát, sokan elvégzik.


A kérdésedre a válasz. Természetesen elengedném a gyermekemet abba a táborba, ami normális hely, ő jól érzi magát, megbízható és én anyagilag tudnám finanszírozni. Ha nem tudnám, akkor a gyerekem részére (16 felett) mindenképpen javasolnám a diákmunkát, amivel meg tudja keresni a tábor árát, vagy egy részét, amit én kiegészítek.

2012. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!