Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem rá, hogy tanuljon...

Hogy vegyem rá, hogy tanuljon tovább?

Figyelt kérdés
Fiam 16 évét tölti szeptemberben,9. es, meg bukott egy tantárgyból. Határozottan nem akar tovább tanulni! Azzal jön hogy be tölti a 16-ot és semmi kép nem akar tanulni tovább! még a pótvizsgán sem akar megjelenni!
2012. jún. 14. 05:21
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Elmondhatod, hogy ez fontos, és nem a papír, hanem saját maga miatt. De ha nem megy bele, akkor menjen dolgozni.Ha majd istenesen elfáradt, visszamegy önként. Tapasztalat (családon belül).
2012. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj tanulnia, de akkor ne is tartsd el! Mondd, hogy akkor a rezsi ráeső része ennyi, a kajába ennyivel lehet beszállni köv. hónaptól. Nyomás melózni. A fizuja 80% menjen el rezsire, és akkor rájön, hogy nem ártana kezdenie magával valamit! Ez most rajtad áll! Légy kőkemény!
2012. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Hááááááááát. Figyelj. Semmiképpen ne erőszakkal, piszkálódással állj hozzá, mert a leírtak alapján egy afféle "nem " korszakot él át. Most ebben az állapotban hárítani fog, és ha piszkálod vele, még jobban hárít majd. Éppen tesztelgeti a határait. Szerintem mond meg neki, hogy tudod hogy joga van otthagyni, és ha ezt szeretné te már abba nem szólhatsz bele, de legalább próbálja meg. ha nem megy, hát ez van, de ha megy is, nem kell jónak lennie, legyen 2 es mindenből, de akkor is meglesz az érettségije, és ha később majd akar, akár tovább is tanulhat. persze nem államilag támogatottan, de egy 3 mas bizivel is lehet levelezőre menni ha valaki szeretne. szóval szerintem finoman, kipuhatolózva, észérvekkel kéne megpróbálni hatni rá, úgy hogy ne azt érezze, hogy most te erre rákényszeríted, utasítod.


20F

2012. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen azt észrevettem ahogy írod 20L,hogy nyösztettem vele annál inkább hárított,most jelenleg el is ment (barátnőjéhez).....
2012. jún. 17. 10:25
 5/10 A kérdező kommentje:
módosítom kérdésemben....6 tantárgyból húzták meg,így éreztette hogy akkor sem megy suliba!
2012. jún. 17. 10:27
 6/10 A kérdező kommentje:
bocsi!!most látom 20F!!!
2012. jún. 17. 10:28
 7/10 anonim válasza:

én sok ilyet ismerek... (család) hidd el csak az hatásos ha be kell szállnia a költségekbe... Ha nem kell akkor azt hiszi az élet könnyű.Próbáld meg. vagy csapd tarkón :S nem kéne hogy a barátnőjéhez menjen ilyenkor. éreztesd hogy te vagy a főnök. Ez hatásos :))

Egy anyuka akinek a lánya mindenből 4esre javított

2012. jún. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én azt hittem 18 éves korodig vagy tanköteles.:O
2012. jún. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
el törölték,vissza állították 16ig!
2012. jún. 24. 10:07
 10/10 anonim válasza:

Fiam is csak akkor tanult, amikor ő akart. Viszont, pár év múlva Ő akart tanulni, és leérettségizett. Ha ráerőlteted állandó vita lesz köztetek. Iskola nélkül is lehet tökéletes férfi.

Viszont mikor negyedjére is elhúzták vezetésből, nem engedtem, ordítottam vele. Persze segítettünk, kerestünk másik oktatót, akivel rögtön átment. Nagyon szeret vezetni, és nagyon jól is vezet.

Ismerek olyat, az anyuka kikövetelte a tanulást.

A fiú gyermek nem tanult, otthagyta az iskolát, a szülőktől külön, egyedül él, dolgozik, számítógépeket javít, amit nagyon jól csinál, és nagyon szeret. Persze, a szülőkkel nem foglalkozik.

A lány gyermeknek sikerült elvégeznie tavaly egy főiskolát, tiszta idegroncs lett, gyógyszeres kezelésre szorul. Most "dolgozik", de az anyukája keze alatt, ahogy kivettem semmitérő munkája van.


Nehéz eldönteni. Valaki fiad mellé korrepetálni?

Nagyon sok esetben megváltozik a hozzáállása a gyereknek a tanuláshoz. Ez már durva, de van olyan eset, amikor egy iskolaváltás segít.

2012. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!