Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit gondoltok azokról a...

Ti mit gondoltok azokról a gyerekekről akik mindent megkapnak? Illetve azokról szülőkről akik mindent megadnak csak úgy a gyereknek?

2012. jún. 27. 21:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ő bajuk :D

Komolyan.

Sajnálom az egész pereputtyot, a gyerek bőgni fog az életben, ha egyszer rászakad, a szülők szenvedni, mert bőgni látják.

2012. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Attól, hogy megkérdezi, még nem is biztos, hogy vannak neki ilyen cuccai :) Amúgy a gyereknek meg lehet úgy is adni mindent, hogy mindez normális keretek között történjen. Például én is megkapok mindent amire SZÜKSÉGEM van, mondván kire költse a pénzt, ha nem a gyerekére?! De például ha egy telefonról van szó, akkor azért nem az Iphone kategória közül választunk...
2012. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%
Unokatesóm 13 évesen 13 ezer forintos platformcipőt kapott. 15 évesen a sítábor miatt minden felszerelést megkapott. Ágy helyett bőr kinyithatós, fehér sarokkanapét akart és kapott. Tévét is akart és kapott. Hárman vannak tesók és mindent megkapnak. Semmi gondjuk nem lesz az életben, mert később is járni fog nekik minden.
2012. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem igazán értem, hogy miért baj, ha valakinek a seg.ge alá tolnak mindent. Az irigykedés, hogy "bezzeg majd megtanulja, ha felnő". Mit? Hogy hogyan szórja jobban a pénzt?

Nem egy milliárdos apuka kicsi fia van. Ez a gyermek soha a büdös életben nem fogja megtanulni mi az a szűkölés. Mert ennyi pénzért - egy-két igen extrém kivétellel - BÁRMIT megkap egész életében.

És lehet jönni az egészséggel, meg a boldogsággal, le sem sz.rja az ilyen. Neki az a boldogság, hogy ha ipad2 helyett ipad3-at vesz. És neki ennél nem is kell több. Nem kell "virágos rét, napfelkelte, harmatos szirom" és társai.

És igenis a tolerancia része, hogy elfogadjuk azt is, aki így éli az életét. Lehet irigykedni, leszólni, de a legjobb tudomásul venni. Attól ő még ember, hogy neki van annyi pénze, hogy "nem kérdés" mire költse.

2012. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Az nem tetszik, hogy azt írtam, semmi gondjuk nem lesz az életben? Akár tetszik, akár nem, így van, lesz. Úgyhogy nyomjátok csak a zöld kezecskét!
2012. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért baj ez ha van pénzük akkor miért vegyenek 20 ezres telefont ? Nyilván ha megtehetem akkor mindenből a jobbat fogom venni magamnak és a gyerekemnek is.
2012. jún. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Azt hogy szerencsések :). De komolyra fordítva, szerintem ellehet úgy is kényeztetni egy gyereket hogy nem kap meg mindent és úgy is lehet következetesnek lenni hogy mindene meg van. Ha jut rá akkor miért ne kaphatná meg... amúgy meg semmi másra nincs szükségük csak törődésre, szeretetre, figyelemre stb. általában azok a szülők akik csak úgy drága ajándékokkal halmozzák el a picit valamit kompenzálni akarnak, nincs elég idejük vagy türelmük hozzá és ajándékokkal próbálják a szerettetüket kifejezni.
2012. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
15%
az ilyen szulok nem is igazán torodnek a gyerekukkel,és a gyereket nem is lehet hibáztatni.
2012. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%
Sok szülő ott van eltévedve hogy pénzért veszik meg a gyerek szeretetét...:)
2012. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheti miért ne? Ha milliárdos lennél te nem adnál meg mindent a gyerekednek? Ez természetes, amit tesznek a gyerekükkel, próbálnak minnél többet megadni neki, mert esetleg lehet, hogy a szülőknek nem jutott ennyi. Én úgy vagyok vele, hogy nem érdekel a dolog, felőlem azt kap, amit akar, nem az én dolgom...
2012. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!