Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik irányítani próbálják 16 év feletti gyermekük életét?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést és kommentárt olvasok itt, amit olyan szülők írnak, akik uralni próbálják gyermekük életét és irányítani akarják azt, akár még 16 éves kor fölött is. Ilyen kommentekre gondolok például, hogy "ameddig az én házamban lakik/eszik azt csinálja amit én mondok", "megtiltottam neki ezt/azt", "megbüntettem ezért/azért". Ezek a szülők nem félnek attól, hogy ezzel eltaszítják maguktól saját gyermekeiket, és öregkorukban senki nem fog róluk gondodkodni vagy akár felhívni őket telefonon.

Nekem is van gyermekem, kettő is, egy 16 éves lány és egy 19 éves fiú... én még fiatalabb korukban sem tiltottam meg nekik soha semmit és sohasem büntettem őket, mégsem volt velük semmi probléma soha... mindkettő kitűnő tanuló és segítőkészek is...

És félnék, hogy később visszaütne, ha szabályozni próbáltam volna őket. Más nincs így ezzel, mi a véleményetek?



2012. ápr. 30. 00:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Az én anyám anno ugyan ezt csinálta. Először amíg nem vagy 18,majd amíg nem érettségiztél le,majd amíg az én házamban élsz.. Mikor már nem volt eszköze jött azzal,hogy ő az anyám.

Kiröhögtem. Sosem tartott vissza ezekkel. Hogy is van az a szólás? Ha büntetve nevelsz hazudni tanítasz?

2012. ápr. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én is pont ugyanígy gondolom kedves első... szerintem sokkal jobb az, hogy a gyermekeim nem félnek elmondani nekem a dolgaikat... például a fiam egyik barátja a múltkor úgy leitta magát, hogy rosszul lett, aztán fiam hazahozta és a fiú itt könyörgött Nekem, hogy hagy aludjon itt, mert az anyja nem engedi el őt 2 hónapig különben sehova... nem tom mért jó ez ezeknek a szülőknek... én sokkal megalázóbbnak tartanám, hogyha a fiam egy másik anyukához kuncsorogna fel, ha bajban van; minthogy egyszer netán seggrészegre issza magát...
2012. ápr. 30. 00:15
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem mértékkel azért teljesen normális, hogy a szülő megakadályozza, ha a gyerek a vesztébe rohanna. Másrészről legtöbbször olyankor jönnek az "amíg az én házamban laksz" dumával, amikor a gyerek nagyon elszáll és azt hiszi, ő mindent megtehet, a szülőnek meg asszisztálnia kell hozzá.

Például az én szüleim kikötötték, hogy a barátunk/barátnőnk minimum egy év együttjárás után vihetjük haza. Mivel ők nem akarják, hogy átjáróház legyen az otthonukból. Szerintem teljesen érthető. Azt nem értem, amikor tizenéves lányok itt problémáznak, hogy nem alhat náluk a kéthetes pasijuk.

2012. ápr. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Én ettöl a "ameddig az én házamban lakik/eszik azt csinálja amit én mondok" szövegtöl rázz ki a hideg!Olyan hatása van mintha kényszerböl lenne a gyerek és nem a szülök akarták volna!
2012. ápr. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Hogy is van az a szólás? Ha büntetve nevelsz hazudni tanítasz?"


Ezt nem is tudtam.:)


És igen, én is úgy látom, ahogy a topicnyitó hölgy, amit a gyerek megtanul az az, ahogyan élünk. Tehát egyedül példamutatással lehet nevelni.

2012. ápr. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Nos igen, elég rossz nevelési módszerek vannak. Én 18 éves vagyok, de hála annak, hogy kb. 16 éves koromig semmi nem volt megengedve, mindig csak a tanáraimnak volt igaza - legyen akármi is, mára, 18 éves koromra egy kissé szociális analfabéta lettem. Ezt köszönöm a szüleimnek.

Ráadásul amint betöltöttem a 18-at, most, 12. osztályban kezdtem kiélni magam, ittam a suliban is, többször berúgtam, cigiztem, későn jártam haza, tele vagyok beírásokkal mert irdatlan szemtelen lettem a tanárokkal szemben, majdnem megbuktam. Ezt köszönhetem annak, hogy nem hagyták, hogy kicsit fiatalabb korban bele kóstoljak a való életbe..

2012. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem,azért ez nem így működik.Azért egy 16-18 éves még messze nem felnőtt.De az tény hogy a gyereket nem 16 évesen kell elkezdeni nevelni,viszont a minden megengedés,meg a gyerek nem nevelése az később nagyon nagy probléma lehet.Pl egy 13-16 éves gyereknek szerintem abszolút nem kéne buliznia,sminkelnie,innia stb.Ha a szülő rendesen nevelni a gyereket,akkor tanulni is fog,segítőkész is lesz,és nem fog hülyeségeket csinálni.Pl azt sem értem mikor a szülő megengedi a 15-16 éves gyerekének hogy a barátjánál/barátnőjénél aludjon,azért mert manapság sok szülő sz*rik a gyerekére,liberálisan nevel még nem kell mindenkinek ezt a hülyeséget követni.A büntetés pedig ha egy gyerek olyat csinál amit nem szabad vagy úgy viselkedik akkor igenis meg kell büntetni,és meg kell vele értetni miért ne csinálja,gyerek függő mennyire kell fegyelmezni,büntetni.Azért igenis egy 16-17 éves kérjen engedélyt,és beszélje meg a szüleivel hova szeretne menni stb.egy 18-19 éves meg ah otthon lakik igenis mondja el hova megy mikor jön,segítsen be mert otthon lakik,a szülők tartják el vagyis még nem felnőtt, ez alap dolog.A gyereknek szüksége van szabályokra korlátokra,büntetésre és dícséretre is,fontos a bizalom és az őszinteség,az üt vissza ha minden meg van engedve nincs nevelés nincs szabályozás,kérdező szerencséd van ha a gyerekeid ilyenek és nem használták ki a helyzetet
2012. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Valahol meg kell találni ezt az arany középutat a liberális nevelés és a szigor közt. Persze úgy, hogy mindenben a gyerek javát keresi az ember és a jóra tanítja. Legjobb gyerekkorban elkezdeni, mert akkor beléjük ivódik már a szokás. Elsősorban talán az a probléma (ahogy én látom), hogy gyerekkorban nem nevelik meg őket. El kell mondani, hogy ezt meg azt nem szabad, miért nem jó, miért csúnya dolog stb. Ez egy árttlan lelkű, jór törekvő gyerekre sokkal jobban hat, mint egy kamaszra, aki látja már a dolgok mögöttességét, nyomják a társak befolyásai és 16 év alatt hozzászokott ahhoz, hogy mit csináljon és mit ne. H valakinek már gyerekkorban megtnítják ezeket a dolgokat, kamaszkorban kevesebb eséllyel fog előfordulni, hogy büntetni kelljen, vagy összevissza tiltogatni, mert nnyi idő alatt meglesz benne a tartás és a helyes értékrend, amit ha nem befolyásolnak a kortársai, nem is veszít el. Meg persze kamaszkorban is meg kell beszélni a kor tipikus problémáit, hogy miért nem tesz jót... Büntetést vagy tiltást csak nagyon szélsőséges esetben alkalmaznék, és nem szívesen, de a gyerek érdekében.
2012. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 GhostRider3 ***** válasza:
44%

én hülyeségnek tartom a tiltást, mert torzítja a személyiséget és rontja a gyerekszülő kapcsolatot


az emberek többsége idióta és nem való szülőnek, sajnos birtokként rendelkeznek saját gyerekeik felett 18 évig, és ha a gyerek nem tud elmenekülni, öngyilkos lesz, vagy idegbeteg...


ugyanakkor azt is megfigyeltem, hogy akik nem tiltják a gyerekeiket, hanem megtanítják őket helyesen dönteni de tanácsokat és véleményüket elmondják, jobb kapcsolatban vannak velük és a gyerek is sokkal értelmesebb, meglepő mód nem is akarnak lázadozni.

igaz egy ilyen nevelés nagyobb értelmi képességet igényel, és akkor valószínűleg többet is törődik a gyerekkel. sajnos elég gyakori, hogy a 16 éves gyerek értelmesebb a saját szüleinél.


# 2/8

nem beszélve arról, hogy sokszor az otthoni problémák miatt fordulnak az alkoholhoz


# 3/8

ezt hülyeségnek tartom, szerintem ez egy kifogás valami belső frusztráció elfedésére. a legtöbb szülő nem szeretettel fordul a gyerekéhez, mellesleg ha a gyerek "el van szállva magától", érdemes elgondolkodni, ki is nevelte ilyenné... szerintem a fenyegetés a lusta szülők eszköze, akik nem akarnak nevelni


# 4/8

sajnos a legtöbb idióta tényleg el is hiszi, hogy a gyerek olyan, mint egy darab fogkefe, amit birtokolsz. nem képesek belátni, hogy a gyerek számukra ajándék, és erkölcsi értelemben nincs joguk elvárni a gyerektől semmit. persze az ilyen emberek nem is szeretik a gyereküket, csak megszokásból vagy érdekből csinálták.


# 5/8

pont ez a buktató, nincs is hiteles szülőkép, ezért röhögi ki a gyerek s szülőt, és nem tiszteli, mert nincs benne tisztelni való. ha valaki agresszióval nevel, miért lepődik meg hogy a gyerek is eltanulja tőle?


# 6/8

azért ezt sem kell eltúlozni, részben te is hibás vagy azért, hogy így alakult az életed. nem szabad a felelősséget hárítani.


# 7/8

ez is hülyeség. figyelemre van szükség, de hogy a szabadságot bűnnek állítod be, az a gondolkodásodra utal. ha egy gyerek jó kapcsolatban van a szüleivel, akkor megoszt mindent, nem kell vallatni. és nem törvényszerű, hogy minden gyerek képtelen bánni a szabadságával és idomításra szorul.


# 8/8

egyetértek, pont ezért mondom, hogy a szigor a lusta szülők eszköze. hányszor látom az utcán, hogy 2-5 éves gyerekét rángatja a "szerető anyuka" és ordít vele. egyszer úgy bánnak vele, mint egy fogyatékossal, gügyögnekböfögnek neki, utána meg elvárják, hogy egyből megértsen valamit, amit el sem magyaráztak neki. ez pedagógiai analfabétizmus

2012. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
te nagyon okos,nem írtam,hogy a szabadság bűn,na de egy gyereket nevelni is kell,nem csak kipottyantani,aztán etetni itatni,hogy majd megneveli magát...biztosna nincs gyereked ha meg van sajnálom,hogy a szülei az enyje-bejnyénél nem tudnak többet adni,és hogy nincsenek korlátai és azt csinál amit akar..
2012. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!