Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat a barátaival a Bakonyba?

Figyelt kérdés

Négyen mennének, a húgom, a barátja, a húgom legjobb barátnője és az ő barátja. A lányok egyidősek, az egyik fiú húsz a másik tizennyolc. Kocsival mennének, van ott egy hétvégi házunk. Egy hétre szeretnének menni.


Milyen feltételek mellett engednétek el, vagy ha nem mehetne, miért? Minden EHHEZ kapcsolódó véleményre kíváncsi vagyok.


Dióhéjban, még mielőtt bárki közölné velem, hogy a testvére vagyok, nem az anyja: elég régóta én vállalok felelősséget a három tesómért, az anyám nem foglalkozik velünk, alkoholista és munkamániás. Ezzel szeretném is lezárni a dolgot, úgy írjatok, mintha én lennék az anyja, köszönöm.


Ha kérhetem, írjatok kort :)


2012. júl. 1. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedtem a lányaimat ilyen idősen, amit ma már kicsit szememre is hány, mára azt mondja, lehettem volna vele szigorúbb. A feltétel mindig az volt, hogy telefonon maradjon elérhető, ismerjem azokat, akikkel megy és vigyázzon magára.
2012. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy mennyire megbízható!

Végülis ott is történhet bármi mint otthon.

Én elengedném őket, főleg ha a másik lányt is elengedik.

36.N

A lányom is 16 éves :-)

2012. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem egy 16 éves lánynak nem kéne együtt aludnia a barátjával.Csak akkor engedném el ha menne egy megbízható felnőtt ember is.

Ha nagyon engedékeny akarok lenni akkor 3 napra lemehetne,de mindennap jelentkeznie kell,és nagyon megbízhatónak kell lennie,és ne igyon alkoholt.

2012. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindannyian megbízhatóak, a húgommal sosem volt még baj, mindent elmond, ami történik vele. Igyekeztem úgy nevelni, hogy mindig tudja, hol a határ alkohol terén, nyilván én lennék a legboldogabb, ha nem inna, de ha ilyenre kérném, képmutató lennék.


A barátjával másfél éve vannak együtt, elvittem a nőgyógyászhoz, aludtak már együtt, lefeküdtek egymással.


A legnagyobb aggályom az, hogy nagyon messze lesznek, debreceniek vagyunk, a ház meg cirka négyszáz kilométer innen.

2012. júl. 1. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen messze laktok a Bakonytól?
2012. júl. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Debreceniek vagyunk, kicsit több mint 400 km innen a ház.
2012. júl. 2. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt lakom a Bakonyban, imádom.

Nincs gyerekem, de szerintem nem engedném el, főleg nem kocsival. Ki tudja, hogy mennyire nyomnák a gázt, vagy egy esetleges piálós este után mennyit várnának az indulással (pihenés, alkoholszint stb.).

Továbbá félnék, hogy ha tényleg szóba jön az alkohol, akkor mik történhetnek (pl. erőteljes rosszullét, baleset, esetleges durva szex), amikre nincsenek felkészülve. Gondolom a környéket se ismerik annyira, hogy tudják, hogy pl. hirtelen jött hasmenéssel melyik gyógyszertárba rohanjanak.

Mi lesz, ha félúton lerobban az autó? Ki fizetné ki a javításokat, az autóvontatót, egyáltalán ki fizetne ki ennyi benzint, ha jobb esetben mindannyian csak tanulnak?

Lesz elég pénzük egy hétig bevásárolni, tankolni, tartalékolni, esetleg beülni valahova és még szórakozni is?

Természetesen, ha 1000%-ban megbíznék mind a négyükben, bíznék a nevelésemben, akkor lehet róla szó, de semmiképpen sem kocsival, és nem egy hétre.

20/l

2012. júl. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

nezd, en elmondanam neki, hogy elengedem, mert bizok benne.

szerintem a bizalom egy fontos dolog, ezzel te ot megtiszteled, ne eljen vissza vele.


(a baratja amikor ottvan, akkor mondanam, igazabol mindkettejuknek).


telefonon legyen elerheto, napi egyszer jelentkezzen.


ha jol nevelted, akkor nem lesz baj, szerintem.


(32 eves anyuka, egy 3 eves fiue, es egy 4 hós kislanye)

2012. júl. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elözö:Desznyó is va?
2012. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szimpor válasza:

Én 16 évesen költöztem el otthonról és volt bennem már annyi ész, hogy tudtam mik veszélyesek mik nem. Ez persze nem igaz mindenkire. Ami biztos, hogy egyszer mindenképpen el kell kezdeni az önállóságot, legyen ez az első teszt alkalom, és még mindig jobb ha valakikkel megy és nem egyedül. Legalábbis szerintem.


N 29

2012. júl. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!