Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves fiammal vidéken...

15 éves fiammal vidéken lakunk, Egerbe szeretne menni barátaival a strandra. Ti elengednétek egyedül? Nem tudom, mit tegyek, egyedül nevelem 4 és fél éve. Adjatok tanácsot! Sürgős!

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 06:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem engedném el egyedül. Mondjuk, függ, hogy milyen messze laktok Egertől...

Én voltam Egerben párszor, egyébként barátságos város nagyon. De egyedül nem engedném el, mégis csak 15 évesekről van szó. Ha megy velük valaki aki felnőtt akkor esetleg. Nincs egy nagyobb testvér akire rá lehetne bízni őket?

Engem megenne az ideg, mi van velük Egerben, míg én otthon üldögélek. Esetleg Neked nincs időd elmenni velük? Vagy az "ciki"? :-S

Nem tudom mit tanácsolhatnék még, egyedül 15 éves gyerekeket nem engednék el...

2011. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos velem nem akar jönni,az már ciki,azt mondja,ő a barátaival szeretne és most haragszik rám,mert én is azt mondtam,nem mehet.
2011. máj. 12. 06:46
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

hát ha reggel mennek este jönnek visza akkor nem lehet gond...ígértesd meg vele h küld egy sms-t ha leszálnak egerbe meg ha felszálnak visszafele. és fix időpontba kelljen hazaérnie...közbe se nagyon hívd fel hanem inkább sms-t küldj neki...majd kinövi azt h ciki az anyával mennie valahova de egyenlőre tényleg annak érzi. én mikor akartam mindig elmehettem ahova akartam annyi kikötés volt h előre megbeszélt időbe érjek haza. én mondhattam meg mikor de addigra haza kellett érnem. és szerintem ez igy teljesen jo volt mert látták h ha este 9et mondtam akkor akkor értem haza ha hajnali 2őt akkor akkor.

viszont lassan hozzá kell szoknod h elkezd elszakadni tőled mert egyre szaporodni fognak az ilyen alkalmak. persze tudom h a kicsi fiadat neház elengedni de fokozatosan be fog következni...

2011. máj. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
94%

Szia!


Hasonló cipőben járok a fiaddal, engem anyukám 12 éve nevel egyedül. Most vagyok 18 éves. A helyedben elengedném, bár néha eresszen meg egy telefont, hogy él, jólvan stb. Fő a bizalom, anélkül el van veszve az egész. Meghát előbb-utóbb úgyis el fog menni ide-oda a haverokkal. A fiad lassan felnő, ezért is kell mindig engedned, nem azt mondom, hogy most engedd el egy hétre, de egy kicsit engedhetsz neki. Lépésenként kell csinálni szerintem, mindig csak kicsi lépésekkel. Remélem segítettem.

2011. máj. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

Látom nem értitek, itt nem arról van szó, hogy nem tud leválni az anya a gyerekétől, vagy nem bízik meg benne.

Nem tudom, hány km Tőletek Eger, de ha messzebb van, akkor számomra az is akadály lenne. A másik dolog az, hogy 15 éves GYERKEKről beszélünk. Nem tudom, nem ismerem egyébként mennyire megbízhatóak a gyerekek, Te tudod, Te nevelted:)

Nagyobbak társaságában szívesebben elengedném, mivel adódhatnak helyzetek, amikben döntést kell hozni...

2011. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Èn is rettentöen félteném,de ...

Engedd el,hogy pontosan kell hazaérkeznie.Közben telefonáljon esetleg írjon,hogy jól van.

Ha nem ér haza pontosan legközelebb csak "nézhet"

Milyen messzire kellene mennie???Km?

Ha annyira akar úgy is elfog menni,legfeljebb neked nem szól.....

2011. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Milyen messze van tőletek Eger?

Hogy tudnak eljutni oda?

Nem mindegy, hogy a szomszéd községből átbuszoznak, vagy az ország másik végéből busszal, vonattal, átszállásokkal utaznak majd egy napot.Mennyi időre mennének? Egy, vagy több napra?

2011. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülj hogy még csak strandra akar menni Egerbe, 1-2 év és koncertekre akar menni egész éjszakára. Értem én hogy félted, de így úgy is el fog menni előbb utóbb. 1-2 év múlva ugyanúgy elütheti az autó, vagy történhet más, de mégse zárhatod be a lakásba, mert "nehogy történjen vele valami". Attól nem félsz hogy iskolába menet elüti egy autó, kirabolják, megverik? Eger mennyiben más mint ahol ti laktok?

Nem szabad agyonfélteni a gyereket, mert semmi tapasztalatot nem szerez, és az csak neki lesz rosszabb a késöbbiekben. Arról nem is beszélve hogy minnél jobban próbálod otthon tartani, ő annál keményebben fog küzdeni ellene, és ez megmérgezheti a kapcsolatatokat. Kompromisszum! 15 évesen meg nem gyerek, hanem kamasz...

2011. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
07:20 Ne haragudj, de te ezt komolyan gondolod? Ne csak a saját érdekeid nézd már, hanem azt, hogy mi lenne jó a gyerekednek. Strandról van szó, nem egy hetes ivászatról Istenem. Egyébként az ilyen szülők miatt lettek a barátnőim most "alkoholista drogosok". Mindent tiltottak nekik, és most behozzák az elmaradást.És egy 15 éves már rég NEM gyerek. Én akkor napközben oda mentem ahova akartam,csak bejelentettem és kész. Bulizni hetente háromszor mehettem még akkor, de mivel csak hajnal ötkor jött busz, addig is maradtam. És ezzel nem rontott el anyám semmit, sőt. Igaz, hogy amikor bulizni mentem mindig bőgve várt a folyosón, és egy percet se aludt, de ebből látszott, hogy szeret. Nem abból, hogy sírt, hanem hogy elengedett annak ellenére, hogy ilyen rosszul érezte magát, és nem a saját érdekeit nézte, hanem az enyémet. Szóval kérdező elég gáz, ha 15 éves fiadat nem engeded el legalább napközben. Ennyi erővel az utcára se engedd ki,mert elütheti egy kocsi. 23/L
2011. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs, három hetente mehettem, ezt akartam írni :D
2011. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!