Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám a lányomat...

Hogyan tudnám a lányomat kicsit kivenni a barátnője bűvköréből?

Figyelt kérdés
Nagyon okos tündéri lányom van 14éves imádja a divatot a zenét és mindent ami ezzel a korral együtt jár.Tulajdon képpen egy egészséges kamasz.Van viszont egy barátnője aki a legjobbnak valja magát,elég szemtelen nagytermészetű kislány nagyon jó anyagiakkal.Ez a kislány már az összes barátnőt elmarta a lányom mellől,mellesleg ez a hülye emós divatnak hódol, abból a fajtából aki darabolja az ereit.Szoltam gazdag anyukának hogy mi van a kislányal de ő nem hitte el.Folyamatosan szeretném ezt a lányt eltávolítani de valahogy nem tudom mert a lányom sem akarja és a kis csaj is igen igen nyomulós.Mit tegyek zsivesen vennék 1 2 jó tanácsot.
2008. máj. 2. 05:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs könnyű dolgod! Külföldön élő barátaink kislány volt hasonló cipőben, azt úgy oldottuk meg, hogy hazahozták Magyarországra, nálunk lakott, itt járt iskolába, szóval teljesen kiszakították a régi környezetből. Persze fontos, hogy ne büntetésként élje meg, a kislány szeretett nálunk lenni, főleg, mert itt volt olyasmire lehetősége, amit nagyon szeret csinálni és otthon nem tudott.

Ez persze már végső megoldás, de ebben az esetben már csak ez volt, amit meg lehetett próbálni, mert elég súlyos volt a helyzet.

Talán azt mondanám, hogy próbáljatok minél több közös programot szervezni, olyat, ahol a kislányod jól érzi magát, de az élmény nem a barátnőjéhez kötődik. Esetleg valami sportra kellene rábeszélni - nagyon erős nevelő ereje van! - vagy bármi olyan tevékenységre, amiben örömét leli, de a barátnője nélkül, illetve szerezhet új barátokat.

Sok sikert, remélem, mihamarabb sikerül megoldani a problémát. Minden jót!

2008. máj. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szeritnem csak annyit tudsz tenni, hogy rengeteget bezséltegsz a lányoddal, felvilágosítod, elmondod neki gondolataidat, de ne erőszakolj rá semmit.

Hívd fel figyelmed a barátnő másságára, és emlékeztesd a régi barátaira.

Jó lenne, ha magától látná be, hogy nem a helyes úton jár.

De az erőszak csak ellenállást fog kiváltani.

2008. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát most én a magam nevében irok, hogy nekem is van 1 barátnőm akit anyu nem szeret, mer nagyképű, visszabeszél a szüleivel, van amikor nem alszik otthon, szórja a pénzt, cigizik iszik.....körülbelül ennyi, amit anyu nem szeret benne, engem is próbál anyu arra birni, hogy hagyjam már ott, és 1 ilyen nem barátnő, mer már volt hogy ott hagyott a bajba, és nagyon akarja (a lány) hogy igyak, ezt én otthon el is mondtam, és anyu sokat beszélget velem, és hát ez már nekem se jó, hogy ilyen, és már én is eljutottam arra a pontra hogy tényleg jobb lenne ott hagynom, de egyszerűen nem merem neki megmondani, méghozzá 1 suliba is járunk, és amit én csinálok mindig utánam akar jönni, a barátaimat nekem is elszedi, és nem tudok ellene tenni. Félek tőle. Az elöző válaszoló azt mondta, hogy jó lenne ha közös program lenne az anyukával: vannak olyan kamaszok akik ha felmerül hogy anyukával menjenek valahova, ők aztán soha mer az "égő" hogy anyuka kisérget, én más vagyok, én imádok anyuval lenni, sőt még mamámmal is. És hát ezt egypárszor már a szememre vetették, hogy én mér vagyok ilyen, hogy anyuval, mamámmal megyek össze-vissza, és hogy nőjjek már fel, hát nem tudom hogy a lányod hogy van az anyukájával, de ha jól, akkor a közös program lehetséges, de ha nem akkor ez em jó, de talán az hogy valamilyen különórára járni, pl:edzés, sport, tanfolyamokra járni. Vagy most közeledik a nyári szünet elvinni nyári táborba, ahová saját korosztályú "gyerekek" vannak, ott biztos hogy megismerkedne pár emberrel és akkor az picit könnyitene rajta. Meg a beszélgetés, valakinél használ, valakinél az van benne, hogy csak azért sem fogok megválni tőle, egyéntől függ. A nyáron sok dolgot lehet csinálni, akár a család is elmehet mindenfelé.

Remélem segitettem, és nem baj, hogy a példámat is beleirtam. 15éves lány

2008. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat főleg a 3.nak örültem hiszen egy kamasz szemével másképpen lehet látni a dolgokat.Azt gondolom annyi a szerencsém hogy nálunk sok a közös program szeret is velünk lenni úgy látom,az apukájával meg közös a szenvedélyük aminek elég sokat hodolnak./lovak/
2008. máj. 8. 10:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 14 éves vagyok,és szintén hasonló cipőben járok.Van egy barátnőm,jó anyagiakkal,és nagy szájjal.A szüleink sem nagyon szeretik hogy együtt vagyunk,mivel a tanulmányaink rohamosan romlanak.Az egész családom többször veszett már össze velem miatta.Semmire nem használt,inkább csak erősítette a barátságunkat.A külömbség,hogy mi nem visszük bele egymást a rosszba,amikor én kezdtem volna cigizni,akkor ő húzott ki engem.Amikor láttam rajta,pl táborba,hogy egyre többet iszik,én vettem ki a kezéből az üveget,és én fektettem le.Nem próbál felettem uralkodni és én sem hagyom neki,nem hiszi,hogy nagyobb vagy magasabb rendű nálam még az anyagi helyzete miatt sem.Szóval vannak jó és rossz példák,de minket nem lehetne szétválasztani.Rajtunk is végig futott az emo láz,bizton állíthatom,hogy 2 vagy 3 hétnél nem tart tovább.Mi is nagyon elszántak voltunk aztán egyszercsak elmúlt az egész.Persze ez még nem ok arra,hogy a szülők haggyák a gyerekeknek az érvagdosást.A legnagyobb hülyeség,de sajnos ez még emo stílus nélkül is előfordul pl az osztályomban több ember is van aki csak ugy unalomból borotvapengéket hord a tolltartójába és használja is.Ezek azok a dolgok amiktől nem lehet megvédeni a gyerekeket,elmennek iskolába,egy csomó hatás éri őket.Ezért fontos a jó gyermek és szülő kapcsolat ami ugy látom nálatok megvan.Olvastam a lovakat a kommentedben,nagyon jó ötletnek tartom ha beiratnátok a leányzót lovagolni.Több ismerősöm is igy szakadt el a rá rosszhatással lévő barátoktól.Az embernek az idejét is elveszi valamelyest,így még a mértéktelen bulizás és ivászat vagy cigizés veszélye sem áll fent.Mellesleg nagyon jó sport.Szerintem nagyon jót tenne a kislányodnak,főképp ha odavan a lovakért.Máskülömben szerintem beszélgetéssel nem lehetne rávenni,engem sem lehet,de amikor elkerültem mondjuk táborba,és jó barátokat szereztem,akkor volt alkalom,hogy kiment a barátnőm a fejemből.Remélem kicsit segíthettem.Sok sikert!
2008. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia 3. válaszoló vagyok, és kíváncsi lennék, hogy mit sikerült elérned a lányoddal?? És kíváncsi lennék, hogy tudtam-e segiteni :)
2008. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Sztem, ha találna a lányod egy barátot (pasit) talán többet foglalkozna vele, és fokozatosan elszakadna attól a kis emo picsától.
2008. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
14 évesen nem pasizni kéne
2009. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha neki ez jó akkor legyen. Ameddig ő nem vágja szét az összes erét addig nincs gond. Lehet azok a barátnők már nem hiányoznak neki. Meg amúgyis..az emok érzékenyek biztosan nagyon megértő a lányoddal, és benne megbízhat, lehet azt szeretni attól hogy emo..

És ha a lányod nem akar valamit, akkor nem lesz úgy.

2009. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy milyen a lány stílusa, (emos) nem a fő probléma. Divat, ami elmúlik, az "érdarabolás" pedig maximum egy kis karcolgatás a kezén, hogy "menő" legyen. (az emo mellesleg már lecsengőben van, van egy olyan érzésem hogy a kisasszony is vált lassan) az viszont nagyobb probléma, hogy nagyhangú, és anyagilag is a toppon van. Ez azért rossz,mert ebből a személyiségből arra tudok következtetni hogy eddig mindig mindent megkapott, és ha a te lányod már nem is akar a barátnője lenni nem valószinü hogy meg meri majd mondani a barátnőjének, félve az esetleges bosszúhadjárattól. Szerintem nem lenne rossz beiratni a lányodat valahova táncra,vagy sportolni, ahol új gyerekeket ismer meg, és nem fog ennyire függni a mostani "legjobbjától". Erőszakkal elszakítani őket, ez lenne a legrosszabb, a lányodnak magától kel rájönni ki érdemes a barátságára:)

egy kamasz voltam(:

2009. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!