Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg h nem oda...

Hogy mondjam meg h nem oda tartozok?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok ,

Budapesten a 8.ik kerűltebe laktam pár hónapja még.

Édesapám roma ,édes anyám nem .

Elköltöztűnk 60kmre arébb édesanyámmal mert nekűnk ott nem ment az élet.

Sok balhéba belekeveredtem az unokatesoimmal és a" bandával".

Mostanába mindig azt hajtogatja az unokatesom meg a faterom h ne felejtsem h honann jöttem és ne forditsak a családomnak hátat, ha balhé van ugyis megtalálnak vele .

Hogy mondjam meg nekik h már nem tartotom oda ? H uj életet keztem tiszta lappal ?

Kicsit buta kérdés lett bocsi -.-"

15/L


2009. júl. 12. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan megmondhatod ezt így, ahogy érzed és fentebb leírtead.

Hogy Te már nem szeretnél hülyeségekbe keveredni, mert normális, nyugodt életre vágysz. Megmondhatod, hogy nem akarod elszúrni az életedet egy esetlegesen rosszul elsült balhéval, hogy aztán a rendőrségen köss ki. A priusz az egész életedet beárnyékolhatja.

Biztosan nehéz lesz megértetned velük, de ha következetes vagy és mindig visszautasítod őket, előbb-utóbb csak ráunnak, hogy unszoljanak...

Anyukáddal is beszélhetnél erről, hátha ő is oda tudna hatni a rokonokra, hogy hagyjanak békén Téged.


Ne hagyd, hogy belerángassanak mindenféle dumákkal, amik a lelkiismeretedre apellálnak! Nem a származásunk mutatja meg, hogy kik vagyunk, hanem a döntéseink és a tetteink.

2009. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg ne felejtsd el honnan jöttél de légy büszke arra hogy a helyes utat választottad és hangsúlyozd hogy ne általánosítsanak azért mert te a "nyóckerből" érkeztél.
2009. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Tök jó ilyet olvasni egy 15 éves emberkétől...:) De tényleg!

Ne fordíts a családnak hátat, de nem kell a társaságukat keresned, ezt ne felejtsd el. Ne hagyd magad befolyásolni, ha mindig nemet mondasz, egy idő után le fognak állni...

Kitartást és boldog jövőt kívánok Neked!

2009. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tarts ki! Jo uton jarsz!
2009. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!