Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kamaszkorban siklik ki...

Miért kamaszkorban siklik ki a legtöbb ember élete? Pl. (piálás, cigizás stb. )

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
A kamaszkor a lázadás korszaka.Régen még a kamaszok kénytelenek voltak a szülőknek engedelmeskedni,ezért nagyobb baj nélkül megúszták a lázadást.Ma viszont jogaik vannak,és nem törődnek a szülői tiltással.A barátok,a média stb.is rossz hatással van rájuk.Később pedig nehéz visszatérni a rendes kerékvágásba.
2009. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes. Én valahogy sohasem éreztem úgy, hogy bármi ilyesmit kéne csinálnom, és a baráti körömet is mindig meg tudtam/tudom válogatni. Nem érzem, hogy szükségem lenne a "tiltott gyümölcsre". Bár az is igaz, hogy soha nem is tiltottak. Szinte minden rokonom dohányzik (tehát ott a média és a sok bölcs ember által oly’ előszeretettel emlegetett rossz példa, melyet az 50 fölötti IQ-val rendelkező értelmes emberi egyedek nem követnek), meg is kínáltak, hogy próbáljam ki, de sosem éreztem úgy, hogy élnem kéne a lehetőséggel – sőt az osztálytársaim is rengetegszer kínálnak, és nem az egy szem stramm szülőm miatt utasítom el. Az ivással ugyanígy állok. De nem hiszem, hogy ez a szigor "hiánya" miatt lenne. Édesanyámat a nagyapám 15 éves korában kínálta meg cigivel, azóta láncdohányos. Harmincéves korában pedig már rég nem volt lázadókorban, mégis akkor vált alkoholistává (jelenleg elmúlt 50). Egyébként nem értem a szülők felháborodását. Én is mindenhol csak azt látom, hogy ha valaki lelki válságban van (mert bizony egy tinibe is belerúghatnak a szerettei, vannak érzéseik, fájhat nekik valami, de még a tiniknek is halnak meg szülei, testvérei, bármily’ meglepő), és bár én nem vagyok híve az adott példa követésének, azért mégiscsak megkérdezem, hogy mi jogon várnak el mást a tiniktől. Körül kell nézni a felnőttek közt. Valóban vannak kivételek, akik csupán lázadásból vagy „menőzésből” isznak, dohányoznak, drogoznak, de nagyon sokan azért „lázadnak”, mert bizony ez az a kor, amikor a szülő pokol is tud lenni (főleg ha iszik, veri a családot, vagy csak a pelenkáját lehet cserélni meg a kanült tisztítani - utóbbi két eset persze 50 éves gyermeknek is pokol, tudom), és nem lehet ellene semmit tenni, csak tűrni, míg az ember fel nem nő, és el nem tudja tartani magát.

A korosztályomtól azt a visszajelzést kapom, hogy nem a szülők tiltása miatt isznak vagy cigiznek - főleg nem az, akinek a nagyra becsült szülei éjjel-nappal vedelnek.

Egyébként szerintem nem kamaszkorban siklik ki a legtöbb ember élete. Ott a sok iszákos hajléktalan (vagy iszákos szülő, aki veri a családot), ők már rég kihányták volna a májukat, ha kamaszkorban kezdik. És elnézést, nem a szülőket szeretném okolni, mert ez ugyanolyan, mint amikor kizárólag a tiniket hibáztatják – elismerem, vannak remek szülők, akik élnek-halnak a szeretteikért, és kizárólag az lebeg a szemük előtt, hogy mi a jó a gyermekeiknek, és még így is „kisiklik” a barma -, de szerintem mindkét félen múlik, hogy mennyire lázad az a tini. Kölcsönös bizalom, a gyerek értelme, szeretet és a többi nyálas-málas, klisés dolog. : ) És most majd le lehet szólni, hogy nincs igazam, mert bevallom, még csak egy 17 éves kis tojáshéj-a-fenekén,-de-már-osztja-az-észt tini vagyok - bár ez valószínűleg hamarabb is körvonalazódhatott.


17/L

2009. júl. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszok között terjedő normák miatt van. Aki még szűz monjuk 16 évesen az mekkora "gáz" már. Vagy: Ugyan haver...ha nem szívsz velünk, nem is vagy igazi "fasza gyerek". Otthon vagy már este nyolcra??: Anyuci kisfia/kislánya.

Egyre nehezebb ezeknek nemet mondani. Viszont:

1. Nevelés. Ha leültök és elmagyarázzátok szépen, hogy attól ő még nem ér kevesebbet ha nem iszik, nem cigizik, és még szűz.

2. Nem hiszem el, hogy egy közösségben (osztály) csak ilyen lázadó gondolkodású tinik vannak. Ha megtörtént az első pont, akkor a gyerek is keresi majd azokat, akik igazolják a szülei állítását.

Már bőven 20 felett vagyok. Nálam ez a módszer bevált. Beszélgettek velem a szüleim, igazolni akartam mindazt amit állítottak és ezért olyanokkal barátkoztam akik nem lázadtak.

2009. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
80%

Hello!

Én egy 14 éves srác vagyok (mindjárt 15). Sajnos igazat kell adjak az előttem szólókhoz, hogy aki nem jár haverokkal bulizni, piázni stb. az gáz, de ha emellet jó fej vagy akkor talán van ,,esélyed" arra hogy ne közösítsenek ki. Csomó haverom van (15-16 évesek),és cigiznek. Mindig megkínálnak és tudok nemet mondani, mégse lesz az hogy de gáz, hogy nem gyújtottam rá. Jó persze nevelés kérdése is. Na meg persze családi háttér (nem minden esetben!): egyik volt osztálytársamnak elváltak a szülei, és az anyja nem igazán foglalkozik vele (tanulás stb.), ebből az következik hogy bármikor lemehet a haverokkal, rágyújthat, ihat. Tudja az anyja hogy cigizik, mégse tud ellene tenni semmit(már ha akar) Csoda hogy sikerült befejezni a 8. osztályt. Ha jó családi háttér van, akkor az elvárás is lehet ,,probléma". Jó tanuló valaki, itt a felvételi és mondjuk nem úgy sikerül, akkor két féle út van: a)segítenek a szülők (értsd: bíztatás), b) nem segítenek, leszidnak stb. Ilyenkor jön az, hogy: ,,azt hallottam hogy a cigi stresszoldó", ,,könnyebb lesz tőle" stb.

Én így látom a dolgot.


Miért kamaszkorban siklik ki a legtöbb ember élete? Pl. (piálás, cigizás stb. )

-Lásd előbb leírt sorok.

2009. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
61%
A serdűlőkori kisiklásnak elsősorban a rendezetleb családi háttér az okozója, es az oktatás, Ennek mergfelelő hiánya sodorja a fiatalokat a rossz társadalmi kőrnyezetbe, ahonnan a legtöbb esetben már nincs visszaút.Tisztelettel TA
2009. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Sok embernek tényleg nem kamaszkorban siklik ki az élete, soknak viszont igen! Van pár olyan osztálytársam aki miden hétvégén megy "partyzni" és mivel a szüleik nem engedik el miden hétvégén mindig mást hazudnak, azon az estén hol lesznek. Az ő életük nem éppen most siklik ki? Egész hétvégén alig vannak otthon semmi tanulás,hétköznap meg mindig a plázákban vannak, a jegyeik pedig rosszak. Jó én is viszonylag sokat vagyok ezzel a társasággal de még életemben nem cigiztem, pedig a családom ha nem is cigi ellenes,de nem szeretik a dohányt. A családom sem éppen egy minta család, apukám külföldön él, és össze sem volt házasodva anyukámmal. De itt jön a neveltetés, mindig 4.4 feletti átlagom volt, holott benne vagyok a kisiklós társaságban... A lényeg az hogy az elején ovis és alsós korban hogy nevelték a gyerekeket.
2009. júl. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

04:26-os voltam


A "ciki" dolgokhoz azt azért hozzátenném, hogy szerintem egy normális ember nem gondolkodik olyan halál lényegtelen dolgon, hogy most ciki-e az, hogy 16-20 évesen szűz (főleg, hogy vannak 30 fölötti szüzek is). Elég szomorú, ha egy tininek ebből áll az élete. Nem is találkoztam még ilyen emberrel. :S Sőt általában azt is nagyon megbecsülik, ha valaki ellent tud mondani a ciginek.

Egyébként attól még, hogy valaki hétvégénként eljár bulizni, cigizik, iszik, és rosszul tanul, még nem siklik ki az élete. Azért ez elég durva túlzás. Ha viszont emiatt már az iskolába sem jár be, és 11 év alatt végzi el az általánost, az már kezd kisiklani - de még őt sem ítélték halálra. Ha nem lenne túlspirázva ez az egész bulizós dolog, meg lehetne beszélni a szülőkkel is hazugság nélkül.

Van olyan ismerősöm, akinek az anyja szokott falazni a lánya összes barátnőjének, amikor bulizni mennek ("Zsuzsika most fürdik." "Jajj, Zsófika már alszik." és társai). Ha a szülő úgyis tudja, hogy valahol már elromlott a kapcsolatuk, és hiába mond akármit a gyerekének, úgyis bulizni fog menni, akkor engedje meg neki (mást nagyon úgysem tud csinálni - legfeljebb bezárja a pincébe). Legalább azt tudná - hogy ha valami történik azzal a kócsagfejű hatökörrel (mármint a gyerekével) -, hogy hol van az egyetlen szem bogaracskája...

2009. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ezt nem úgy értettem, hogy el kell engedni a pórázt. Előtte kéne gondolkodni egyébként...

2009. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

emberfüggő, jól neveltek egész életemben, oké lehet nem volt apamodell előttem mert apám külföldön melózott amikor hazajött akkor meg anyám elvált :D de jól neveltek és lám, eléggé eltávolodtam ezektől az alapoktól. Ennek ellenére nem járok partyzni, rocker vagyok, gitározok, koncertekre járok, fellépünk a bandánkkal, iszunk is, füvezünk néha, mindemellett mindannyian befejezzük a gimnáziumot, majd ha minden jól alakul zenei fősulira próbálunk menni (ha van ilyen :D még nem néztük meg) de ha nioncs akkor főzősuliba megyünk, én valszeg cukrászdában fogok majd dolgozni, sztem tök jó lehet. :P

16/F

2009. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

hát nem feltétlen siklik ki az élete...de itt nagyon sok múlik a családi háttéren...én bennem például soha fel nem merültek volna olyan dolgok amiket most csinálok és nyugodtan le lehet szólni h ezeket nem kellene..az egésznek anya az okozója...h megcsalta apát több mint egy évig és engem használt alibinek meg apa hányszor orditott velem h ezt most mér csináltam amikor semmit se csináltam csak anya rám fogta...aztán anya elköltözött azóta nagyon nem is látom...ha meg már egy fél órát találkozok vele olyan idegbeteg leszek h nem birok mit kezdeni magammal...és hát én igy feszültséglevezetésként elkezdtem cigizni (közben tudom h káros) de igazábból csak idegességemben szivom...az alkohol hát nemtudom igazából csak buliik alkalmából iszok...meg kipróbáltam még pár dolgot de azt nem részletezem...de szűz vagyok...és a saját anyám az aki ezért cseszeget....

15/L

2010. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!