Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Pánikbetegség egy kamasznál?...

Pánikbetegség egy kamasznál? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Eddig nem igazn foglalkoztam vele, de azt hiszem nagyobb baj van itt, mint gondoltam. Amikor itthon vagyok ugrálok és be nem áll a szám. Az iskolában viszont egész más a helyzet. Ha a barátnőim nincsenek velem, szorongok, szinte érzem a szívem dobogását. Ha velem vannak, akkor is kimenekülök az osztályteremből, mert nem bírok sok emberrel együtt lenni. Ha felelnem kell, na arról ne is beszéljük. Lefehéredek és remegek, minden törlődik a fejemből, amit megtanultam. Félek több ember között lenni és úgy pánikolok, mintha vészhelyzet lenne. Nem beszélek senkivel, mert még másokhoz szólni sem merek. De a legfurcsább az, hogy ez csak a velem egykorúak körében fordul meg velem, ha például idősebb vagy fiatalabb emberekkel vagyok, mindegy hányan vannak, teljesen jól érzem magam. Mit lehet ez ellen tenni? Ez pánik betegség, a kamaszodással jár együtt a visszahúzódás vagy csak lámpalázas vagyok?
2012. júl. 19. 14:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Oh, 14/L.
2012. júl. 19. 14:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nálad ez pusztán félénkség lesz, de nem tudhatom biztosra, természetesen. én hipochonder vagyok, és ebből kialakult egy pánikbetegség is. nem tudom, te milyen fajta pánikot élsz át, az enyém valami ilyesmi: eleinte csak győzködöm magam, hogy minden rendben, amikor valami furcsaságot tapasztalok, és néhány kivételes esetben ez véget is vet a kezdődő pániknak. de legtöbbször nem tudja megállítani. ilyenkor hullámokban elönt az egyre erősödő pánik, szörnyen érzem magam, halálfélelmet érzek, magamban ordítok a segítségért. szörnyű. akarok pszichológushoz menni, de anya szerint fölösleges, ott úgyis csak beszélni kell. mondjuk ő ebben az egészben túl sokat nem segít nekem, ezt hozzá kell tennem. de ha bármiben segíthetek, írj privátot nyugodtan.
2012. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ugyanez :( te is most mész 9.be?

Mert én a gólyatábortól nagyon nagyon félek. : ((((

2012. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha nagyobbak/kisebbek társaságában jól érzed magad, akkor ez nem pánikbetegség, legalábbis még nem az. sztem pusztán az a bajod, h kevés az önbizalmad, és hasonló korúak között frusztrál, h nem érzed magad elég "megfelelőnek", úgy látod, mindenki másmilyen (jobb, szebb, okosabb), és érzed, h tőled is ezt várják, de te nem tudod ezt hozni, ezért szorongsz.

szerintem előszöris azt kellene rendbe tenni, h ne legyen akkora ellentét aközött, aki "álmaidban" (ideálisan, vágyaid szerint) vagy és aközött, aki tényleg vagy. szóval ne rakd olyan magasra a mércét. mindenkinek vannak erényei és hibái, neked is, ettől vagy teljes ember, a hibákat föl kell vállalni, és nem szégyellni. vedd észre, h másoknak is vannak hibái, és ők is együtt élnek velük. amit te olyan borzasztóan cikinek érzel magadon, az mások szemében nem olyan ciki, de a szorongó viselkedésed eltávolítja tőled az embereket, ezért visszafelé úgy értelmezheted, azért nem barátkoznak veled, mert x okból ciki vagy. tévedés!

ha rendezted a gondolataidat, akkor barátnőid segítségével próbálj meg picikét "betörni" abba a tömegbe, ami úgy frusztrál, pl. menj keresztül az osztálytermen, szólíts meg közben valakit, lehet ezt kicsiben gyakorolni.

feleltetéskor más a helyzet, az sztem lámpaláz, nekem is volt. már akkor szívinfarktus környékezett,mikor a tanár a naplót forgatta, és a nevem hallatán kiment az erő a lábamból, alig bírtam felállni. a feleltetés borzasztó stresszel jár, és érzékenyebb emberek ezt rosszul viselik. ennyi.

pszichológus jó ötlet, de nem szükségszerű.

2012. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség tünetei: halálfélelem, izzadás, fényérzékenység, remegés, hidegrázás, ilyesmik. Ha gyakran jön rád ilyen, esetleg elájulsz, na az pánikbetegség lehet, de még akkor sem biztos. Ha sokáig nem javul a helyzet, fordulj orvoshoz. Esetleg a sulitokban ha van/lesz iskolapszichológus vele is beszélhetnél a dologról, hátha mond valami okosat.
2012. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélgess pszichológussal, fontos, hogy valakivel meg tudd ezt beszélni, és még jobb ha olyannal sikerül aki jártas ebben. Őszintén mondd el az érzéseidet, félelmeidet. Utána jobb lesz. Az ilyenfajta problémák késöbb komolyabbra fordulhatnak, főként ha nem törődnek veled! A pszichológus meg nem gáz, sőt tök jó dolog!
2012. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16:10 akkor ha nekem majdnem ugyanez van mint a kérdezőnek és ráadásul már vagy 1 hónapja brutálisan félek a haláltól és mindig kiráz a hideg,akkor lehetek pánikbeteg? : O És ez a halálfélelem hirtelen sújtott le rám.. néztem egy tök jó filmet aztán elkezdtem szédülni és teljesen átjárt ez a szar érzés és nagyon féltem/félek.
2012. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7! Szerintem kérdezz meg erről egy szakembert. Lehet, hogy csak kimerült vagy vagy ilyesmi, de lehet, hogy pánikrohamaid vannak, amitől még lehetsz pánik beteg, de nem szükségszerű. Nekem is volt néhány pánikrohamom tizenévesen, de nem lettem pánikbeteg, szerencsére. Én megkérdeznék valami szakértőt a helyedben. Mégis csak többet tud mondani, mert egy internetes fórum. :)
2012. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te csak beszari vagy, nem pánikbeteg. Én pánikbeteg vagyok, és ez nem vicc.Pánikbetegségre előbb keress rá vagy menj dokihoz.
2012. aug. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!