Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbeteg kismamák, hogyan...

Pánikbeteg kismamák, hogyan alakult a terhességetek, gyógyszereket szedhettétek, vagy nem és szülés után szoptathattatok-e?

Figyelt kérdés

Ugyanis nekem a doktornőm azt mondta,hogy a 36 héten le kell majd állni a gyógyszerekkel és nem szoptathatok:((

Valóban így van?Tudom,hogy minden átjut az anyatejbe,de mégis...

Várom válaszaitokat köszönöm!


2012. ápr. 3. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg vagyok/voltam. :(

Amint megtudtam, hogy terhes vagyok, szépen leálltam mindennel. Csak a babómra koncentráltam, semmi gond nem volt. Szülés közben egyszer éreztem úgy, hogy itt a vég, kicsit bepánikoltam, de össze tudtam szedni magam. Mivel nem szedtem a gyógyszert, szoptathattam, így inkább nem szedtem. Érdekes, mert a baba annyi feladattal látott el, hogy eszembe sem jutott pánikolni. :)

1 éves elmúlt, azóta sem szedek semmit, és nem is volt rohamom sem. Mostanában szoktam megint szorongani, de igyekszem legyűrni. Ha gyógyszert szedsz, nem szoptathatsz, az tuti!

2012. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szo szerint, mint az elso, csak az en fiam mar ket eves es van egy harom honapos huga. Szopi alatt oxitocin termelidik, annal jobb antidepresszans nem kell. :-) nekem akkor kezdett visszajonni, amikor abbahagytam a szopit.
2012. ápr. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én először elhagytam a gyógyszert, után estem teherbe. Tök simán ment, de szerintem azért, mert nagyon erre koncentráltam és ez elvonta másról a figyelmemet. Mos vagyok 33 hetes és semmi gond nem volt a terhességem alatt. Sőt! Nagyon jól éreztem magam. A szüléstől kicsit félek, de le tudom gyűrni. Nem magától a fájdalomtól, inkább attól, hogy közbe be nem pánikoljak. DE nem fogok! :)
2012. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is előbb leálltam pedig nagyon oda voltam!! Durván nehéz volt, de annyira akartam babát, hogy sikerült és nem is volt gondom. Én a helyedben először leállnék. VAgy már terhes vagy? Mióta szeded? Nem vagy még jól annyira hogy letudnád tenni?
2012. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Igen már kismama vagyok 13 hetes.

Az anyaság és a babázás nekem nem újdonság,mert ez lesz a negyedik gyerkőc:))

A harmadik gyerek születése után főiskolára jártam és akkor kezdődött a pánkikbetegségem.

Igen be vagyok állítva gyógyszerre,rendszeresen nézik a babát UH-val,semmi probléma vele,és én is jól érzem magam.

A doktornő csak azt mondta,hogy a 36 héten le kell állni a gyógyszerrel,nehogy aluszékony legyen a babó a terminusra és ezért ne induljon be rendesen a szülés.(Mindhárom gyerkőcöt simán szültem nem császárral)

Szülés után pedig el kell apasztani a tejet,hogy szintén ne legyen "kómás" a gyerek ha visszakapom a gyógyszereket.

2012. ápr. 5. 08:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Paretin mellett lehetsz terhes és szoptathatsz is.Én most kezdtem el ezt szedni,mert az előző gyógyszerem mellett nem lehettem volna terhes.
2012. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon félek,mert eddig nem szedtem gyógyszert a pánikomra.Azonban amióta babát várok szinte minden nap 2-3x pánikolok.Ami miatt fogytam,így az agysejtjeim közti zsírszövetek nincsenek így még intenzívebbek a pánikjaim. Ma már meg akartam fulladni,ami a picivel a hasamban nem éppen nyerő,meg a fogyás sem.

Tudtok valami jó pszichoterápiás intézményt vagy valamit,hogy ne kelljen gyógyszerezni magam és a pocaklakómat? Vagy tudtok valami ötletet? Köszönöm

2012. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A pánikbetegséget rengetegen legyőzték, én is, valójában egy pszichológus még örül is a pánikbetegeknek, mert szinte biztos a sikerélmény :) Ezt az enyémtől hallottam. Szóval, amit érdemes megpróbálni: autogén tréning, esetleg kognitív viselkedésterápia. Sok sikert! Tartsatok ki, mert van megoldás!
2012. máj. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 8hónaja szedem a 20 mg paretint ,kb.4hónapja csak feleket szedek reggel,szeretnénk babát a párommal de úgy terveztük majd ha teljesen le álok a gyógyszerről(panaszom kb.5hónapja semmi) most a sors közbe szólt és lehet baba lesz ,kicsit félek hogy közben még szedem a paretint.szerintetek?
2013. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!