Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell mindenért órdítani...

Miért kell mindenért órdítani velem?

Figyelt kérdés
Tegnap is lemostam az asztal (üvegasztal) és maszatos lett ma mondta apu "Tiszta gyuva az asztal,nem igaz nem lehet lemosni" erre mondtam,hogy tegnap lemostam ő:" hát épp ezaz,Te mocsgoltad így be (órdítva)" pedig én jót akartam és tegnap én tényleg szépen mostam le. erremondta "Ha visszajövök összepakolom az egész konyhát" midnd azért mert tegnap főztem,meg segíteni akartam
2009. júl. 24. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem volt teljesen tiszta, vagy az apukádnak egyszerűen csak rossz napja van. Óóó, velem hányszor ordítanak, nem vagy vele egyedül. Am hány éves vagy?

12/F

2009. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De mindig mindenért ordít velem,egyszerűen nem értem próbálok vidám lenni,de így nem jó elrontja a kedvem.Kedves szeretnék lenni összepakolok és aztán leordít meg fözők valamit aztán leordít,hogy ezt meg ezt nem csináltam,de nem köszöni meg meg semmi dicséret vagy valami.Annyira elegem van,de ha Ő csinál valamit az oké nevessünk rajta és meg se szólajunk.Aztán meg mintha semmi nem történ volna úgy csinál és meg alapból érzékenyebb vagyok ha hibáztat és ordítanak velem és ha kicsit könnybe áll a szemem akkor röktön ordít,hogy nem kéne mindennen duzzogni és mondom,hogy nem duzzogok erre Ő nem kell minden megmagyarázni ne felesej.Egyébként szeretm nagyon mivel az apukám,de miért csinálja ezt velem?
2009. júl. 24. 16:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát sokszor szerintem a szülő sem tudja mikor mit csinál rosszul. A kiabálás is talán egyik gyengeségünk jele. Van olyan szülő akivel nem nagyon lehet beszélni, pedig én első kézből azt javasolnám, hogy egyik reggel mikor ő is láthatóan ráér, ülj le mellé és mond, hogy apa szeretnék veled beszélni és légyszíves hallgass végig. Aztán ki vele mindennel amit már rég el akartál mondani neki. Ha nem hagy szóhoz jutni, kérdezd meg szeret-e fontos vagy-e neki mert most semmi jelét nem mutatja annak hogy így lenne. Ha végleg nem használ a szép szó szerintem nyugodtan kiabálj vissza neki, de akkor tényleg mindent adj ki magadból. Én egyszer kétszer mertem csak vissza kiabálni apukámnak de úgy gondolom hatásos volt, mert akkor legalább rám figyelt. Elsőre tuti kiakad majd, hogy kiabálsz vele de ha lehiggadd és át gondolja talán ő is belátja hogy beszélnetek kell. Még annyit hogy szerintem nagyon fontos hogy mi is ki mutassuk nap mint nap a szeretetünket a szüleink felé és kedvesek legyünk velünk és remélhetőleg azt is kapjuk vissza tőlük.
2009. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Uhh visszakiabálni apának akkor elküldene a háztól :S

Azt biztos nem fogom megtenni,ha meg leülök vele beszélni,hogy ne kiabáljon vagy elkezd kiabálni majd vagy elmegy.Egyébként tatám beszélt vele erről,mert ÉN tatámnak elmondom az ilyeneket.És tatámnak azt mondta,hogy Ő se szeretne kiabálni ,de egyszerően van és kész.De azért visszafoghatná egy kicsit magát.Ezért is türjök anyával vagyis tudjuk,hogy nem kell neki ilyenkor mondni semmit kiordítja magát és abbhagyja lenyügszik és mintha semmi nem történt volna folytatja kedvesen a beszélgetést.Mások előtt soha nem ordít úgy.De szerintem akkor se rajtunk kéne ordíbálni mások miatt.Jó megértem néha énis kiadnám magamból a dühöt,de visszafogom magam megpróbálok lehíggadni,de apu mindenért kiabál ha nem értek vlamit és emgkérdezem már ordítva mondja vissza.De tényleg szeretem,de ezt nem kéne csinálnia.Főleg nem a lányával akinek most megértésre van szügsége,hisz most megy át a nehéz korszakon és ebbe az időbe sokkal érzékenyebb vagyok minden hülyeségre.Amikor pici voltam akkor nem ordíbált velem akkor most miért?Bepotolja azt is amit picinek nem ordított vagy több a stressz vagy miért?

Köszi a válaszokat egyébként +pont :)

2009. júl. 24. 18:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám pont ilyen,ő is mindenbe beleköt és sokat ordibál,nem csak velem anyukámmal is.Ha véletlenül egy rossz szót szólok máris ordít.Kiskoromban nagyon megvert egyszer csak azért mert sítam valamiért.Sokat dolgozik amúgy apukád?Mert lehet hogy attól ilyen ideges.Az én apukám egyszer úgy becsapta az ajtót h leesett a kilincs,és még karácsonykor is képes volt anyuval ordibálni h milyen gagyi ajándékot vett,meg még tudnék mesélni ilyen történeteket.Tudom ez nem sokat vigasztal,de megértem mit érzel.Engem is nagyon bánt és

nagyon a szívemre veszem,h így viselkedik.Szerintem beszélgess vele minél többet ,kérdezd me hogy van,milyen napja volt stb ,esetleg hozd szóba hogy igazán értékelhetné hogy segítesz a házimunkában,és ne dumálj vissza mert akkor még idegesebb lesz.Ettől talán jobb lesz egy kicsit.

2009. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így van ez. Például, valaki az asztal szélén hagyja a poharat én meg lelököm, akkor én vagyok a béna. Ha én hagyom vagy valaki más az asztal szélén a poharat és ő lelöki, akkor miért nem lehet az asztal közepére rakni a poharat. És az a jelmondata,hogyha ő a feketére azt mondja hogy fehér akkor az fehér. Ha ő tönkretesz valamit az nem baj , mert ő vette, de ha én teszem tönkre az baj mert azt ő vette én meg tönkreteszem. És minden kedvenc ételéről, azt hiszi hogy mi szeretjük. Például minden másnap krumplis tészta volt én meg már rá se birok nézni, de az a furcsa ,hogy az olyan ételeket, amiket ő nem kedvel azt csak a suliban ettem eddig. Ja és az én biciklimmel jár munkába mert az övét ő kölcsön adta a barátjának, aki elrontotta ,de azóta is barátok.És ő nem csak ordít, hanem ver is minket, volt olyan, hogy anyu avatkozott közbe. Nekem van két tesóm. Kitünő vagyok,halára tanulom magam, de még én is segítsek otthon. Persze szoktam segíteni, de ha elmosogatok, akkor az a baj ,hogy nem porszívóztam fel...És még sok gond van. Annyira rossz a kapcsolatunk, hogy kb 5 mondatot váltunk naponta, ha nem kevesebbet.
2009. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
18: 19 -es vagyok Nálunk se mer senki s közbe avatkozni.Mindenki fél. Apu persze csúnya szavakat is használ: pl. k...va anyádat én meg kérdezem, hogy szerinted anyu k..va akkor azt azt ordítja, hogy feleselek... Beszéni sem lehet vele. Egyébként néha tök normális, de sokszor inkább közömbös.Én persze szeretem, mert az apám ,de szinte mindent anyuval beszélek meg.
2009. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak,neked sem lehet könnyű...

Nálunk mindig az van,hogy tesóm(18/L) elmegy ide-oda a haverokkal és szinte semmit sem csinál otthon...Szinte csak enni,inni,aludni meg wc-zni jár haza.Szóval anyumék ugye dolgoznak és azért sok mindent kell(ene) csinálni otthon:mosogatás,porszívózás,portörlés,vasalás,felmosás stb.De mivel tesóm nincs itthon,vagy ha itthon tv-t néz,gépezik,vagy a szobájában elvan,mint a befőtt szinte minden rám hárul.Ha valami nincs rendben anyum veszekedik,és ezt nekem is végig kell hallgatnom,pedig szinte mindig mindent én csinálok egyedül...Tegnap tudtam,hogy apum nem alszik itthon és ott volt egy csomó vasalni való,gondoltam akkor kivasalom,mert apum nem szereti ha nyáron vasal anyum,mert az is melegít.Amikor mondtam anyumnak azt mondta,hogy mért kellett megcsinálnom,csak bemelegítettem vele a lakást,mintha amúgy nem lenne eléggé meleg...nem az,hogy köszi,hogy megcsináltad vagy vmi,nem veszekedni rögtön...

Apámat már szinte nem is érdekli,hogy mit csinálunk,mindig azt mondja,hogy semmit nem veszünk észre,hogy mit lehetne csinálni.Múlt kor is megfőztem a húshoz a krumplit,utána lemostam a gáztűzhelyt,megebédeltünk tesómmal elmosogattam utána mindent,felsöpörtem,majd felmostam a konyhát és a folyosót.Persze apám bele tudott kötni abba,hogy nem pakoltam el a tiszta a ruhát.Nem értem miért nem azt nézik,hogy mit csináltam meg...


(Bocsi,tudom,ezzel nem segítettem neked.)


Talán ülj le velük beszélgetni és mondd el,hogy ez neked rosszul esik,mert nem azt nézik,hogy mit csinálsz meg,hanem hogy mint nem,vagy mit csinálsz rosszul.

Hány éves vagy?


14/L

2009. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell a gyereket csicskáztatni? Én nem értem a szülőket. Ők se írják meg a gyerek háziját, akkor a gyerek miért főzzön, mosson, takarítson. Jó az alap meglegyen, hogy megcsinálja az ágyát, vagy elöblíti a poharát,leviszi a kukát esetleg felporszívózik. Vagy én vagyok csak ilyen hülye?

Egy anyuka

2009. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nálunk nincs ilyen sőt akkora rend sincs.de nem kiabálnak érte .. egyszer barátnőmhöz elmentem és az anyja úgy kiabált vala még nem is annyira szigorúan h berezeltem és rögtön hazasiettem..... Nálunk nem szokás ha takarításért vagy vmi másért kiabálunk.. inkább csak a nővéreimmel veszekszek:D.... te amúgy csak az apukáddal élsz... vannak testvéreid?
2009. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!