Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan ébresszem fel a gyereke...

Hogyan ébresszem fel a gyereket? 15 éves, és egy katasztrófa minden egyes reggel. "Még egy kicsit, még egy kicsit! ", és úgy elmegy az idő, hogy futhat a suliba.

Figyelt kérdés

Ha szép szóval, ha veszekedéssel, ha simogatással, ha rángatással, ha önállóan, ha keltegetéssel, a vége mindig ugyanaz.

Aztán velem balhézik, miért nem szóltam idejében.


2012. szept. 5. 11:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy. Használjatok ébresztőórát, amit úgy tegyetek el a szobában, hogy ne tudja az ágyból lenyomni, hanem fel kelljen hozzá kelnie.

Ha balhézik, nem mondod, hogy szóltál korábban?

2012. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
72%
Ébresztó órával,és keltsd fel akkor 1 órával korábban . Így adsz neki fél óra "még egy kicsit" lehetőséget. Utána ha nem ébred fel, jöhet egy vödör víz, vagy a takaró és párna elvétele.
2012. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Ébresztőóra ! Utána hagynám, hogy elkéssen egy párszor, ha nem tud időben észhez térni. Így fogja megtanulni önmagáért a felelősséget, ez nem akkora teher, hogy ilyen idős korban ne tudja önállóan megoldani. Valahol el kell kezdeni.
2012. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
90%

Este meddig van fenn?

Ha nyolckor már takarodót fújsz, kizárt, hogy 6-kor ne lehessen kelteni.

Persze ha éjszakázik...

2012. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó előttivel egyetértek!
2012. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

14 éves koromig ébresztett anyu, aztán középsuli->magamtól.

Am' ébresztés:

ébresztőóra, rádió, jó hangosan a szoba másik végében, ébresztő idején a redőnyt fel, vagyx villanyt fel, h a szemébe süssön, és a takarót elvenni. Néha hisztis voltam, és nem akartam felkelnmi ez a komplett ébresztő hatott annyira, h véletlen se tudjak aludni.

2012. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam mikor vissza kellett szokni a 6-7 órás kelés, nyáron meg ugye 10-11kor volt kelés, hogy a telefonromra raktam ébresztőt, azt a szoba másik sarkába raktam( egyedül vagyok a szobában) és beállítottam egy iszonyat idegesítő csengőhangot. Mindig két ébresztőt állítok, az egyik csak figyelmeztető, fél-egy órával az igazi előtt. Tehát bekapcsolt az első ébresztő, felkeltem, lenyomtam( a telefont ott hagytam jó messze), aztán vissza az ágyba, majd a második is megszólalt és akkor már tudtam h kelni kell.


Fokozatosság kéne szerintem. És igen, minél hamarabb lefeküdni, tápláló reggelivel indítva a napot (egy tál müzli vagy zabpehely vagy ilyesmi).

2012. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Hát, igazatok van, ha eddig így ment, mit várhatnék?

De próbáltuk önállóan, és bizony, el is késett párszor,

abszolute nem érdekli.

Másik gyerekem egyedül oldja meg :-)

2012. szept. 5. 11:58
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
8.-as vagyok, még valami..ha ő magától nem akarja, akkor te sehogy sem fogod tudni rávenni. Fel kell érnie ésszel.
2012. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
96%
másodiknak: most mert? gimiben engem is anya ébresztett, és húsz évesen háztartást vezetek, főzök mosok takarítok egyetem mellett. Nem úgy, mint a többi korombeli aki bulizik és szendvicsen él. Amúgy időben lefekszik? ha nem alszik eleget, nem csoda ha nem tud felkeli. Ja és meg kell csikizni a talpát. :D
2012. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!