Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Megvegyem?

Mit csináljak? Megvegyem?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok a hugom 4 éves és a ruháimat mindig el kell raknom neki. Én meg elszeretném adni a teszveszen végülis az én ruháim, de nem tudom, hogy helyes-e, mert a szüleim mamám veszi őket! Szerintetek? Ja és amúgy ha a zsebpénzemből ruhát akarok venni (mindig) anyum mindig ellenzi pedig az már tényleg az én pénzem. Most is kinéztem egyet apum megengedi.
2009. júl. 30. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek segítesz azzal, ha elrakod a hugodnak, így nem kell neki újat venni és ebből lesz a zsebpénzed. Elég fiatal vagy még, nem kéne a szüleid beleegyezése nélkül vásárolgatnod. Inkább próbáld valahogyan megpuhítani anyukádat is.
2009. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy iazad van! Tudom, hogy most anyuéknak is nehezebb, mert most építkezünk meg stb. csak nekem is jól jönne egy kis pénz!
2009. júl. 30. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért kell eltenned a ruháidat húgodnak, mert igy olcsóbb szüleidnek, nem kell majd megint sok újat venni, igy tudtok spórolni, telik helyette más dolgokra. Szerintem amig nincs saját pénzed, kereseted, nem vagy legalább 18 éves, semmiképp ne úgy fogd fel, hogy "az már úgyis a tiéd", inkább próbáld segiteni a szüleidet, hogy ne kelljen kétszer ugyanarra költeniük. A zsebpénzedet szerintem se ruhára költsd, inkább beszéld meg szüleiddel, hogy amikor ruhát vesznek, hadd válasszál te, akkor olyat kapsz, ami tuti tetszik :)
2009. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A zsebpénzt a szüleidtől kapod, tehát tulajdonképpen nem a tied. Az a pénz a tied, amiért megdolgozol. A ruhákat szintén nem te vetted a keresetedből, tehát az se a tied igazából. Ahogy előttem is mondták, ha elteszed a ruháidat, azzal a szüleidnek segítesz. Türelem! Ha kinézel egy ruhát, beszéld meg a szüleiddel, hogy mondjuk azt a szülinapodra/névnapodra/Húsvétra/Karácsonyra/Mikulásra kapod meg előre.
2009. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A pénzt nem a szüleimtől kapom!!!! A ruháim felét nem tőlük kapom!
2009. júl. 30. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egy jó pont h gondolkodsz hogyan lehetne pénzt csinálni, legalább rájössz h milyen nehéz dolog. De igaza va na többieknek hogy add tovább a testvérednek a kinőtt ruhákat, ő is nagyon örül neki gondolom (mint én régen) és ha anyukádék építkeznek akkor tényleg az a legjobb ha minél többet spóroltok és ebben te is meg a testvéred is segíthettek. Nem tudom mire szeretnéd költeni a befolyó pénzt de mérlegeld h tényleg szükséged van e rá.
2009. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!