Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok, megvegyem 15...

Mit gondoltok, megvegyem 15 éves kamasz fiamnak?

Figyelt kérdés
a helyzet,hogy van 100 ezer forintja és novemberben lesz a szülinapja és azt gondolta,hogy a 100 ezerhez szülinapjára kipótolhatnám neki,hogy meglegyen egy galaxy note-ra ami akkor jelenik meg!
2011. okt. 23. 18:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom mennyire érintene érzékenyen, hogy esetleg tönkremenjen, megsérüljön, ellopják stb... ezeknek sajna az alkatrészpótlása/javíttatása sem két forint :/ és gondolom nem dísznek venné otthonra polcra, hanem hordaná suliba, buliba stb...

Azt is mérlegeljétek, hogy pár hónap múlva jóval olcsóbban megkapjátok majd, mivel annyira gyorsan jönnek ki az új típusok. Karácsonyi akcióban meg lehet, hogy hasonló tudásút SOKKAL olcsóbban is kaptok (én nem vennék most telót ,az tuti, inkább megvárnám a karácsonyi akció-dömpinget...)

És nem mellesleg sokkal értelmesebb dolgokra is el lehetne költeni ennyi pénzt, de ez a ti értékrendeteken múlik természetesen. Nekem eszemben sem lenne ennyi pénzt elszórni egy kütyüre, egy "tárgyra", pedig nagyon jól állnak a szüleim anyagilag (hála istennek!) és megengedhetném magamnak - mégsincs ilyen kaliberű cuccom, mert szerintem teljesen felesleges az újdonság tényéért ennyit kifizetni,sztem ez pénzkidobás. És 6-8 havonta meg úgyis kijön a következő generációs telója ennek is, és akkor meg veheti meg azt az újat... státusszimbólum, semmi más.

Tudásban megegyezőt már feleennyiért is lehet kapni(na nem, mintha 100%-osan kihasználhatná egy mai kamasz ezeket az okostelefonkat)


16/L

2011. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
A pénz jelentős részét ő spórolta össze, hadd legyen boldog. Mármint ha valami mást vesz végül a kipótolt összegből, mert azt mondod, hogy szívesen kiegészíted neki, de nem erre, akkor az aranykalitka eset: jó, csak nem az, amit ő akart, és egyikőtök se érti, hogy miért görbül lefelé a szája.
2011. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
56%
Én inkább egy laptopot vennék annyi pénzért. Vagy ha az van, akkor feléért egy okostelefont, a másikat meg félreraknám a következőre, hogy 2 év múlva ne 0-ról kelljen kezdeni a gyűjtést.
2011. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem vedd. 1. válaszoló! "Tudásban megegyezőt már feleennyiért is lehet kapni" és pontosan melyik ez a telefon? Légyszíves oszd meg velünk mert akkor veszek egyet. De amúgy érdekes dolgokat mondasz ahoz képest, hogy süt rólad, hogy azt sem tudod mi az az android. Laptopot szerintem azért hülyeség venni mert azt gondolom nem viszi magával mindenhova otthon meg ott a gép, ezt viszont csak zsebre teszi, már ha belefér a zsebébe:D
2011. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
23%

szerintem is akkor már laptop.. saját vélemény szerint lesz ujabb ujabb jó cucc,és megunja.. nem sokat fogja használni ,max 2 év.. annyit meg nem ér meg.!

de ha nagyon akarja,akkor megveheted..

2011. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
51%
Menőzésre jó, amúgy meg 2-3 év és a felét se éri. De már 1 év után is 10ezrekkel kevesebbet. Ha nektek ez megéri...
2011. okt. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
14%
tök mind egy, már most egy elkényeztetett hülye gyerek.
2011. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
37%

A Note 150.000 forint.


Mellesleg: Még a profik sem tudják kihasználni az ilyen telefonokat.


Mire használná? Szerintem fényképezés, telefonálás, SMS, Facebook, twitter, multimédia, netezés, játszás.


Ez még a telefon 5% SEM. KI SME TUDJA HASZNÁLNI. TÖKÉLETESEN FELESLEGES MEGVENNI NEKI

2011. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
42%

vehetne inkább egy marhajó fényképezőgépet (pl CANOn EOS 550) vagy gitárt de nem akinek van pénze az máris elherdálja ilyen sz*rságokra mint pl okostelefon. gondolom a fiúnak van gépe vagy laptopja vagy van a házban, ahol tud internetezni.

telefonálni meg akármivel lehet, mellesleg nem hiszem hogy egy 15 éves annyit telefonálna, főleg fiú. anya-apa keresi, és ennyi, a haverjaival tartja a kapcsolatot az istenített facebookon...

én szeretnék venni gitárt, fényképezőt, nem kell mondanom, 40-ezer, és 150 ezer mindkettő, a zsebpénzemet összegyűjteni még ha minden forintot félre is teszek, kábé 5 év alatt gyűlne össze...

de helyette a zsebpénzemből ruhákat veszek mert az a másik hogy arra sem tudunk (eleget) költeni.


hát én a helyedbe nem vennék telefont.

csak hogy menő legyen vele, hát, szerintem önmagáért szeressék ne azért mert a Rózsadombon lakik.


14L

2011. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
45%

azon kívül hogy menőnek érzi magát tőle hogy van egy ilyenje amellett még "fontos embernek". neki ilyen telefonja van, húú...

és nem irigykedésből mondom, nekem is van telefonom, de meglennék nélküle, és nem volt olyan olcsó de már megvan kb. 4 éve és rosszalkodik néha..


amúgy meg zenehallgatásra ott van az mp3 fényképezésre ha már annyira fontos akkor inkább vegyen profi gépet, a többihez ott a laptop..

szerintem felesleges. nem tudom mennyibe kerül egy ilyen galaxy note de ha több mint 100ezer ft akkor az azért durva, miért is éri meg?

2011. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!