Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem képes a barátnőm...

Miért nem képes a barátnőm kiállni magáért?

Figyelt kérdés

mindketten tinilányok vagyunk: ő 13 én 14 éves.. egyszerűen nem mer semmibe beleszólni, mindig az a válasza mindenre, hogy "de a szüleim úgyse engedik".. rettentően visszafogják,pedig tök normális a lány, eljárna a barátaihoz,de még oda se engedik.. meghalt régebben egy testvére autóbalesetben, így most nagyon próbálnak vigyázni rá.. a családi élete kb tökéletes: a szülei rokkantnyugdíjasok vagyis mindig otthon vannak, soha nem veszekednek, minden hétvégén viszik moziba, bevásárlóközpontba, minden héten legalább 3x elmennek egy közeli nagyvárosba valamit szórakozni, egész nap foglalkoznak vele, ügyes lány, az anyukája kész háziasszonyt faragott belőle..

de: sehova nem akarják engedni..folyamatosan csak ígérgetik,hogy persze nyáron itt aludhat, múlt héten aludt volna itt, hétvégén,mikor az én szüleim is itthon vannak, de azt mondták a szülei,hogy jó közel vagyunk(20km-re) úgyis tudunk találkozni de nem alhat itt.. aztán megyünk nyaralni a Balcsira, hívtuk hogy jöhetne velünk, persze a szülei megígérték,hogy persze,aztán múltkor bejelentik, hogy dehogy mehet mert az messze van, és nem bírnak elaludni úgy hogy nincs otthon,kivéve ha táborban van .. voltunk kutyáért is, hívtuk hogy jöjjön velünk választani,a válasza csak annyi volt hogy a szüleim úgyse engedik(mint általában..) aztán az anyja azt mondta hogy az ő lánya nem szereti az ilyen szagot meg az állatokat.. ( egyébként semmilyen "szag" nem volt, ez csak egy indok)

megkérdeztem,hogy ő mégis mit szeretne? egy dolog amit ráerőltetnek, de azért már ha velünk van miért ne csinálhatna azt amit akar? megint jött a szokásos válasz, hogy a szüleim .. blablabla

egyébként általánosban mindig ő volt a stréber meg itt a gimiben is ráerőltetik hogy nem szórakozhat, mert tanulni kell.. ( nem ülhet számítógép elé csak heti 30percet,nem ihat cukros üdítőket, mindennap segítenie kell minden házimunkában, nem nézhet tévét sem.. )

de miért kell ennyire visszafogni? ő volt a legjobb barátnőm, és lassan már ide se engedik (mert sokat ülök a gép előtt,és az elrontja az agyam O.o .. igazából csak azért gépezem, mert ilyen melegben nem tudok kimenni, a szüleim reggeltől estig dolgoznak, üresen nem hagyjuk a házat, és mást nem tudok csinálni.. tv ugyanilyen hatás.. még a házimunka is csak fél nap, a többi időmben nem tudok mást csinálni)..


miért nem próbálja már legalább egyszer ő megkérni a szüleit valamire? mindig az én családom könyörög hogy engedjék ide meg oda..


bocsi ha kicsit hosszú lett ( nem olvastam át így bocsi a hibákért is:$)


2009. júl. 30. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem erről egy régi mondás jutott eszembe, hogy senkit nem lehet az akarata ellenére boldoggá tenni. Ez az ő életük, a barátnőd élete, és sajnos külső hatásra csak nagyon extrém esetekben szoktak a szülők megváltozni. Ők már felnőttek, és sajnos, egy bizonyos idő után már nem változik az ember. Barátnődnek pedig az a normális, amit otthon lát, és ezek szerint tiszteli a szüleit, ami ugye megintcsak normális. Ha ő meg is változik, csak akkor fog, amikor felébred benne az újitás iránti vágy, nem pedig mások unszolására. Lehet, 30 évesen is ilyen lesz, ilyet is láttunk már, de az is lehet, hogy 1 év, és fellázad. Nem tudhatod, de a legjobb, ha kitartasz igy is mellette, és nem erőlteted. Ha amúgy jól megvagytok, akkor lásd benne azt a lányt, akivel jól kijössz, és hagyd rájuk a saját családi dolgaikat, hadd foglakozzanak ők ezzel.
2009. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

velem pont hogy nem foglalkoznak,életemben nem voltam velük sehol nyaraláson kívül,de már idén ott sem voltunk.

Viszont.Én egyetértek nézeteiddel. Ha mindent megtiltanak neki,tv,számítógép,cukros üdítők,akkor azt ne várják el,hogy szépen nyugtázni fogod hogy még a barátnőddel se mehetsz el valahova,nem aludhatsz nála. Bár,te ez esetben nem tehetsz semmit.

2009. júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerős család. Sokszor összejárunk velük, van két fiúk. Totál így viselkednek velük. Egy kockacukrot nem ehet meg a fiuk! Nem ihat szénsavas ásványvizet, meg hasonlók. Panaszkodnak, hogy a kisebb fiú alig eszik. Bezzeg amikor átjöttek hozzánk, mi vigyáztunk rájuk, csokis-gofrit ettek, megették az egész zacskóval! Ez ugye nem baj :) Mondtuk szüleiknek, miért nem engedik azt enni, amit akarnak? Most ez így jó nekik? Aztán kb. fél óráig ezt beszéltük. Esetleg barátnőd beszélhetne a szüleivel erről hogy neki mi ebben a jó, hogy nem tehet amit akar. Én nem voltam különlegesen nevelve, sőt, nekem szinte alig kellet már kiskoromba szülői segítség. Biciklizés is annyi volt, hogy felültettek, aztán vhogy fogni akartak, de mire sikerült volna nekik, én már az utca másik oldalán "leszáltam" és szakadtam a röhögéstől.

Ha akarok nap mint nap találkozok a barátaimmal, átjöhetnek és át is mehetek hozzájuk. De régen nem így volt! Könyörögnöm kellet, hogy egy héten egyszer elmehessek vhova! Aztán elmosogattam, kiporszívóztam, meg hasonlók (magamtól) és egyre engedékenyebbek lettek anyuék. Mindig időre hazaértem, egyszer volt, hogy pár percet késtem, de előre felhívtam őket, hogy bocs, de csak most indulok, mert ettünk (szülinapi buli volt). Mgbíznak bennem, mert szinte mindent elmondok (apróságokat nem) nekik és amit mondanak nagyrészt betartom (amit nem tartok be, hogy nem üvöltessem a zenét, rakjak rendet gyakrabban az asztalomon)

Remélem mínél hamarabb megoldódik a probléma!!

2009. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon féltik a barátnődet vagy elkényesztet kis majom!!!ja és azt csak ő tudja(a barátnőd)hogy miért nem áll ki magáért!!!lehet hogy fél!
2009. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!