Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig maradhat fent este 10...

Meddig maradhat fent este 10 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Hétköznap, hétvégén? Mit csinál este a lefekvésig? Együtt jàtszotok? Vagy TV t néztek? El van egyedül?
2012. szept. 15. 20:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
55%
szerintem olyan 10 óra a maximum kb.. azért kell a 8+ óra a gyerekeknek alvás terén, főleg ha másnap iskolába megy : )
2012. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
91%
Hááát...szerintem ez egy nehéz ügy. Sok dolgtól függhet. Én 15 éves vagyok (októberben leszek 16) és engem mindig is nagyon korán fektettek le kisebb koromban. Nagyon rossz volt, h amíg az összes barátomnak meg volt engedve, h sokáig fent legyen, én már azthiszem 8-fél 9 fele már aludtam. Én már csak ezért is hagynám 3/4ed 9ig. De ez mint mondtam, sok dologtól függhet. Fiú e vagy lány, városban vagy falun laknak, milyen hosszú az út az iskoláig, mennyire sokáig bír a gyermek fentmaradni, mennyire jó a koncentráló képessége stb. De én egy 10 éves fiúnak 3/4 9et mondanék, lánynak valamivel kevesebbet, ha városban laknánk, és mondjuk kb. 20 perc az út. Körülményeket tekintve, csökkenteném, de bennem elég rossz emléket hagyott a korán fekvés... Pénteket, szombatot rábíznám, csináljon amit akar, csak a gép előtt ne üljön sokáig. Inkább TVzzen, vagy kösse le magát mással, de nyilván heti 2x 3x lehet társasozni, vagy együtt meg nézni egy filmet, de max 9 órát engednék meg neki:DD:)
2012. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Max. 20:30 suliidőben, és egy órával több hétvégén. A suliban sokat kell figyelni, koncentrálni, így fontos az alvás. Szerintem egy 10 évesnek kell a 9-10 óra alvás. Ha rendszeresen lefekszik időben, egy idő után ehhez szokik hozzá, és nem lesz gond ebből.

Lefekvés előtt mindenképp valami könnyű elfoglaltságot javasolnék. Olvasson, ha szeret, de akár Te is olvashatsz neki (ha ráérsz).

Egy 10 éves már el van egyedül is, de ebben a korban nagyon szeretnek versengeni, ezért szívesen játszanak társasági és ügyességi játékokat (kártya, társas, kirakó, ország-városozás, barcóba, szójáték). Lehetőség szerint ne a TV és számítógép legyen a fő szabadidős tevékenység.

2012. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

9- fél 10-kor szokott lefeküdni. A barátok közt-öt általában együtt meg szoktuk nézni. Mivel kicsit későn van vége ezért kellett pár nap míg megenyhültem és engedtem neki hogy végignézze.

Az iskolában a barátnőkkel kitárgyalják szünetekben a filmet, ő pedig nem tudott hozzászólni, emiatt bánatos volt.

Most már hamarosan 12 éves lesz, úgyhogy engedtem neki. Így is 9 órát alszik. Úgy látom elég neki, mert kipihentem ébred fel.


A filmig átnézzük a leckét, kikérdezem tőle, bepakolja a táskáját, megfürdik, aztán jön mellém filmet nézni.

Utána jó éjt puszi, aztán zuhan az ágyába.

2012. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Julcs.Julcs.aaajucsi ***** válasza:
100%
én 10 éves koromba kb 3/4 10 -10kor feküdtem le aludni bár jóval elötte lefürödtem és tv-t néztem .amikor vége volt annak a résznek amit néztem csak fogat mostam és már aludtam is.
2012. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
77%
13/L : 10 évesen én 10 óráig lehetem fent hétköznap hétvégén pedig addig amedig jól esett
2012. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan 10 évesen alakult ki, hogy addig maradhattam fenn, amíg csak akartam. Hétköznap is, hétvégén is. Aztán majd magamra vessek, ha reggel nem tudok felkelni.

Én meghatároztam akkor magamnak, hogy fél 10-kor lefekszek aludni és ezt általában be is tartottm.

2012. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És hozzáteszem, nálunk sosem volt szokás tv-t nézni este. Én mindig olvastam este, vagy mikor lett saját gépem, neteztem.
2012. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy nincs igazatok, de nálam a lefekvési idő sosem volt korlátozva, 7-8 évesen is éjfél körül feküdtem le aludni, aztán mire még el is aludtam, hajjjaj. Nagyon rossz alvó voltam régebben, de még most is van, hogy egész éjszaka csak forgolódom az ágyban, és egyetlenegy percet sem alszom. Nem aludtam sosem sokat, mindig is max 5-6 órát, ettől még a suliban tudtam koncentrálni, és délután sem aludtam sosem. Mindig is kitűnő tanuló voltam, szóval nekem ez abszolút nem ártott meg. Én sem igazán szeretném majd korlátozni a gyerekeimet.



15L

2012. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ameddig akar...szerencsére elég érett gondolkodású és rájött, hogy ha túl sokáig marad fenn, másnap nagyon rossz felkelni 4-5 óra alvás után, így megtanulja maga beosztani az idejét.

amúgy átlag olyan 10ig, ha 6kor is kell kelnie az 8 óra alvás...

2012. szept. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!