Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy kamasz nevelésében a...

Egy kamasz nevelésében a tiltás vagy az engedés lehet jobb nevelési módszer?

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tiltással nem sokat lehet elérni, a tiltott gyümölcs mindig édesebb. De megengedni sem szabad mindent, meg kell beszélni, értetni a dolgokat, aztán mérlegeljen. Persze ez általánosságban lehet csak igaz, minden konkrét eset mást kivánhat.
2009. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A megbeszélés. Szemtől szemben, mint felnőtt a felnőttel, érvekkel és ellenérvekkel, majd elmondva neki nyugodtan, hogy a te véleményed ez és ez. Ha erőlteted, csak azért sem csinálja, ha ráhagyod, lenéz.
2009. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyum mindig magyarázott-magyarázott és magyarázott:), mutogatta az újságcikkeket amik a veszélyekre hívták fel a figyelmet, bizonyára hatott mert nem kerültem tévútra.
2009. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyszerűbb megbeszélni a gyerekkel, megpróbálni észérvekkel meggyőzni vagy hagyni, hogy ő győzzön meg. A gyerek sem hülye, csak kicsi. De a legfontosabb, hogy következetes legyél.
2009. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még véletlenül se tilts semmit, annál jobban akarja.

De ne is engedj meg mindent, mert akkor ki is használja a lehetőséget,és nem lesz, mi korlátozná.

A legfontosabb: arany középút. És hogy meg tudj vele beszélni mindent, ha ez sikerül, akkor jól ki fogsz jönni a gyerekeddel:D Ez tényleg bejön, anyukám is így nevelt, amikor rájött hogy a tiltással és az engedékenységgel nem megy semmire, lázadó kamaszlányból öntudatos fiatal nő lettem, és ezt neki köszönhetem.

2009. aug. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

legyél rá kiváncsi

és tényleg

hallgasd meg amit mond, magyarázasd el vele mit miért tesz/tett

és emlékezz arra amit mondott

ugyanúgy te is elmondhatod ugyanezt


emelett, és ez minden emberre igaz, inkább a motivlás - dicséret sés nem pénz! - mint a szidás

értékeld az akaratot, a próbálkozást, a jó dolgokra koncentrálj

2009. aug. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
az a helyzet hogy ha a szülő enged azért csinálj a agyerek ha nem enged azért csinálja hogy a szülőket ingerelje...
2009. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én apám ha jót tettem azért ordibált, ha rosszat azért, pedig nagyon értelmes ember vagyok. Ha 1 szülő értelmesen leül a gyerekkel az is más, mintha mindenért lekorholja...Most már azért nézem le, mert beláttam, kettőnk intelligenciahányadosa nem éppen egyenlő =)
2009. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

"...tiltva nevelsz,hazudni tanítassz..."


Amíg ember számba veszed a gyereked,értelmes emberi lényként kezeled és következetes vagy már kicsi korában is,meg fog bízni benned.Soha nem szabad elfelejteni,hogy mindenki a saját hibájából tanul.Ha tudja,hogy számíthat rád és nem "ordibálás (vagy több esetben verés)lesz a vége ha valahol hibázik,tudni fogsz mindenről amit tenni akar vagy tett.

2009. aug. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sztem mind2 módszer alkalmazható és jó is, csak kell egy határ. Mindent nem tilthatsz meg egy kamasznak, de nem is engedhetsz neki meg mindent. Kössetek kompromisszumokat és alkalmazhatód a valamit valamiért.(pl ha este el akar menni buliba és előre bejelenti, akkor mondhatod neki azt hogy elmehetsz, de! előbb szeretném ha segítenél a ház körül stb..)
2009. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!