Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Ti mikor tartanátok...

Anyukák! Ti mikor tartanátok szexuális felvilágosítást a lányotoknak? és mit mondanátok el neki? kamaszok! Nektek hány éves korotokba tették meg?! és mit mondtak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 20:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

én 8-10 évesen kaptam egy könyvet anyáéktól, ami leírta a szexualitást a korombeliek számára, kicsit mesésen, kicsit magyarázósan, ezután, ha volt kérdésem, feltehettem nekik. nálunk nem tabutéma, így bármikor tudok hozzájuk fordulni, ha gáz van, és meg is bíznak bennem teljesen

18/L

2012. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A születésétöl kezdve nem volt tabutéma, ha valamit kérdezett, akkor az igazat mondtuk nekik (A fiaiamnak is meg a lányaimnak is), kimondottan olyat, hogy FELVILÁGOSITÁS nem tartottunk soha. Mindig a koruknak megfelelö felvilágositást kapták, igy tudtak mindent, amit kell. Ha meg valami nem volt világos, akkor megkérdezték.
2012. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tervezem csinálni,ahogy a kettes válaszoló írta...

Nálunk is egy könyvet kaptam,hogy olvassam,aztán onnan megtudok mindent,majd anyu elment otthonról..Na,én ezt nem szeretném..nálunk tabu volt a szexualitás mindig is,meg is van az eredménye,én sosem bíztam meg a szüleimben annyira,h bármit is elmondjak nekik...Még így felnőtt fejjel is számomra tabu ez feléjük,pl. az is fura,ha előttük megcsókol a férjem(nem nyelves,sima szájra puszi...)

2012. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
én is 8-10éves lehettem amikor olvastuk a Peti, Ida és Picuri című könyvet, ahol apa és anya elmagyarázza Petinek és Idának hogyan fogant a kistesójuk,mik a nemi különbségek, remek felvilágosítókönyv, férjem is ezzel került képbe gyerekkorában, valószínűleg valami hasonló módon fogjuk mi is a lányunk elé tárni a dolgokat kb ilyen korban. Előtte pedig csak burkoltan, gyereknyelven épp annyit amire szüksége lehet az adott kérdésre válaszként.
2012. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A 10 évessel már elkezdtünk beszélgetni róla, van két könyvünk is, nem csak odaadtam neki, hanem kérdezhetett is.
2012. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan 5-6 évesen gyerekesen az én szintemen mesélték el, hogyan lesz a kisbaba. Volt egy könyv, Sehány éves kislány vagy valami hasonló volt a címe, annak alapján mesélték el. Később tinikoromban anyám felkészített a menstruációra, szerencsére még időben és nem utólag, mert első alkalommal így is elég para volt 12 évesen, éppen suliban voltam...
2012. okt. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
A 2. válaszolóval egyetértek. Kezdettől fogva kell minden kérdésükre válaszolni. Mindig csak arra, amire éppen akkor kíváncsiak. Ne egy beszélgetés legyen a felvilágosítás, hanem egy hosszú, akár több éves folyamat.
2012. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. Az nagyon fontos, hogy mindig őszintének kell lenni a gyerekekkel. Nem virágnyelven, szégyenlősködve beszélni, hanem nyíltan és őszintén a koruknak megfelelő szavakkal.
2012. okt. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
nekem a szuleim sosem beszéltek ilyesmirol,de nem is kérdeztem.nem is ismerek olyat akiken a szulei beszéltek volna errol,mi a suliban elmondtuk egymásnak amit épp megtudtunk,olvastunk róla meg hasonló,de azt,hogy mi a szex,már az oviban is tudtuk,viszont még nem olyan részletesen.én nem bánom,hogy anyáékkal nem beszélek ilyesmirol nekem az nagyon furcsa lenne,és nem hiszem,hogy van rá szukségem.
2012. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Nekem legkorábbi emlékeim 6 éves koromból származnak, amikor erről szó volt. Fokozatosan mondtak el mindent. 14 évesen egyszer "leültünk", mintegy összefoglalni a tudnivalókat konkrétan, meg védekezési módok, betegségek, stb. és kaptam eszközöket is (pl.gumit, könyveket, stb.)De a folyamat fokozatos volt. Mivel anno nekem ez így megfelelt, most, hog ynemsokára anya leszek, hasonlóképp gondolom. 17 évesen volt az első szexuális kapcsolatom, gondolom, annyira nem hajtott az "ismeretlen", mert nem volt az, nem volt benne semmi misztikum, felfogtam, hogy ehhez lelki érettség is kell, mert ez komoly, de természetes dolog.
2012. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!