Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek a 10 éves fiammal?...

Mit kezdjek a 10 éves fiammal? Hol rontottam el?

Figyelt kérdés

10 éves fiammal mostanában egyre több a baj.Ma is megyek a sulijába,és a tanára azzal fogad,hogy igaz e valami.Néztem csak mint a moziban,hogy mi van?Hazudozik a tanárainak,hazudozik nekem.Ez mind ma derült ki!Kérdőre vontuk a tanárával,erre sírva fakadt és ő pszichológust kér.Esküszöm sosem bántottam egy rossz szóval sem,mindent megkap amit csak szeretne.Nem rossz tanuló,tele van 5-sel.Nem lehet hozzá szólni,most is haza jött.Próbáltam vele le ülni beszélgetni,erre elviharzott a faluba :( Páromat hívtam azt mondta hagyjam ne is keressem,majd ha lenyugodott haza jön.

Még is hol rontottam el?Mit nem vettem észre?


2012. okt. 16. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy miben hazudott.
2012. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ma abban hazudott,hogy azért nem írta meg a háziját,mert az ügyeletre voltunk vele!Holott mikor este haza értem szépen kérdeztem kész a házid?Erre ő,hogy igen.

Rá kérdett a tanárja,és mivel sosem volt szokásom hazudni,meg mondtam,hogy ez valótlan álítás volt.

2012. okt. 16. 13:33
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Fú, ez azért nem akkora baj, azt hittem, olyasmit mondott, hogy bántalmazzátok, vagy állatokat kínoz és szociopata.


Lehet, hogy lusta volt, a suliban meg félt a büntetéstől, és ezért hazudott. Ennyi idősen lehet, hogy még nem tud olyan kifinomultan hazudni, hogy ne bukjon le.


Pároddal milyen a kapcsolatod? Mit lát otthon? Mit jelent az, hogy mindent megkap? Elkényeztetett? Szoktál neki nemet mondani akármire?

2012. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

" A kutya megette a házimat"

Ismerős? Nyugi nem rontottál el semmit. Leckét írni senki sem szeret és előbb vagy utóbb megpróbál kibújni alóla. Ebben a korban természetes, hogy feszegeti a határokat. Most azt hitte hazugsággal megkerülheti ezt a kellemetlen folyamatot. Szembesült vele, hogy a terve nem sikerült. Majd máshogy próbálkozik. De ez természetes a gyerekeknél. Szidd le, bár a leírásod alapján tanult az esetből.

(off: akaratlanul is eszembe jutott a Tanár úr kéremből a Hazudok fejezet. Nagyon jól érzékelteti miért hazudik a gyerek)

2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Remélem, a helyesírást nem te gyakorlod vele...


Amúgy meg próbáld meg leültetni, és ezt nagyon komolyan megbeszélni vele.

2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, valami komolyabb. Ez semmiseg, ne aggodj. En logtam a zongoraorakrol:P Neha csak ugy hazudnak. Nem volt kedve megirni a hazit. Sok ilyen kis hazugsagot mondanak a gyerekek, ezt epp meg is uszhatta volna, ha valami mast talal ki, ki tudja, hanyszor fullentett mar ilyesmit, amit a tanar nem nyomozott ki. En azt mondtam olyankor, hogy rosszul voltam este, fajt a fejem, amit le se tud nyomozni, mert ha kerdi a szuleim, akkor azt mondom a szuleimnek, hogy nem volt olyan veszes, nem akartam megijeszteni oket...stb...stb:D Ilyeneket csinalnak a gyerekek, de a te fiad reakciojabol itelve azt mondom, valoszinu eloszor vagy legalabb is nem tul surun csinalja, es bantja a dolog, lelkiismeret furdalasa van.
2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%
Ha így viselkedik,akkor kicsit jobban oda kell rá figyelni.Ha azt mondja,hogy kész a lecke,akkor kérd meg,hogy mutassa meg.Beszélhetsz a tanárokkal is,hogy az üzenő füzetbe nyugodtan írják be,ha kétségeik vannak a gyerek őszinteségét illetően.A hazugságot pedig büntetni kell.Megvonással,amit szeret,ez bármi lehet,csak fontos legyen neki.
2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Volt már rá példa,hogy azt hazudta,hogy az apja megverte.Igaz,hogy szigorúbban fogja mint én,de nem tettlegességgel.Hanem csak nem enged meg neki dolgokat.

Én elég sok mindent megengedek neki,elengedem a barátaihoz is hétközben.Meg veszek neki mindent.Még sem vagyok jó.Úgy érzem megbuktam mint szülő.

2012. okt. 16. 13:46
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem lenne szabad megvenni neki mindent. Nem attól vagy jó szülő, hogy folyton bólogatsz és veszed neki a cuccokat, hanem attól, hogy tudod mikor kell nemet mondani, és következetes vagy.
2012. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

ezt vele kell valahogy megbeszélned amikor lenyugodott,de a lehető leghiggadtabban!

azt az egy dolgot nem értem,hogy hogy lehet az,hogy 10 évesen csak úgy elviharzik otthonról.??

2012. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!