Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha elküldenek...

Mit csinálnátok ha elküldenek otthonról?

Figyelt kérdés
Sziasztok 18 éves fiú vagyok/tanulok jövőre lesz meg az érettségim. Az, hogy miért tettem fel a kérdést az nem lényeges, de valaki megosztana velem pár dolgot, hogy mit tenne, ha elküldenék otthonról(mihez kezdene)18 évesen jó esetben 50 ezerrel?

#otthon #elküldés #50 ezerrel
2012. szept. 25. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Néhány hasonló valakivel közös albérletet kivenni, munkát keresni, önkormányzatnál támogatást kérni.
2012. szept. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Sokat segítettél!
2012. szept. 25. 08:29
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg elöfordulhat ez a helyzet, akkor nem árt elöre keresgélni munkahely meg lakótársak után, ha esetleg van zsebpénzed, akkor elöre összegyüjteni amennyit csak tudsz (nem bankban, hanem készpénzben és mindig nálad legyen), lehetöleg már most megpróbálni a szülökkel elegendö ruhafélét vetetni (nem egyszerre, hanem apránként), akkor eleinte erre nincs kiadásod, megtanulni alapkajákat fözni (nem félkész meg késztermékekböl), akkor sokkal olcsóbban tudsz kajálni, stb.

Ha még majdnem egy éved van, akkor van idöd felkészülni és amit lehet, elökésziteni. Természetesen emellett azért tanulj is, mert ha elég jó eredményeid lesznek, és egyetemre akarnál menni, ott a kollégium sokkal kedvezöbb lehetöség lenne.

2012. szept. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, magam is ezt tanácsolom
2012. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Szobabérlés, munka (már érettségi időszakban kereshetnél munkát, hogy rögtön legyen).

Ja és nyugodtan elküldheted a "szüleidet" a büdös csába és szerintem soha többé szóba se állj velük. Anyádat megkérdezhetnéd, hogy miért nem vetetett el, ha ekkora nyűg vagy neki.

2012. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, tényleg ahogy mondták előttem, beszerezni MINDENT amit lehet a szülőkön keresztül, és előre keresni munkát.


50 ezer mondjuk kb nem pénz, én megpróbálnám meghúzni magam egy ideig barátoknál, nagyszülőknél, rokonoknál, csak hogy 1-2 havi fizetést félre lehessen tenni. Ha ez megvan akkor már lenne pénzed albérletre, plusz lenne némi vésztartalék is. Innentől már a saját lábadra tudnál állni.

2012. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Sokat segítetek nekem ezzel csak az a baj, hogy felkészülni erre nem nagyon tudok ez 1 csettintés és már mehetek is el otthonról :/.
2012. szept. 27. 11:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudtom szerint ha jól tanulsz, akkor érettségi elött (pontosabban az adott iskola befejezése elött) nem küldhetnek el, ha mégis, akkor addig fizetniük kell a megélhetésedet.


Minden biróságpn van ingyenes panasznap, ott jogászok adnak felvilágositást, az aktuális törvények szerint. Ott kérdezz rá, hogy milyen esetben küldhetnek el otthonról.

2012. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem gyerekem lenne tuti nem küldeném el otthonról akármilyen is... az én gyerekem, azért van h gondját viseljem.

elég csúnya dolog volt a szüleidtől :(

de am bérelj egy lakást a haverjaiddal, keress melót :) aztán majd valahogy összeáll :)

2012. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!