Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék a gyerekeim...

Hogyan segíthetnék a gyerekeimnek feldolgozni az édesanyjuk halálát?

Figyelt kérdés
Három gyermekem van; egy 14 és egy 5 éves lányom, valamint egy 8 éves fiam. A feleségem fél éve ment el közülünk. A kisebbik lányom fel sem fogta mi történt, jobb is így. Hiányzik Neki, de jól viseli. Közeledik a december, a karácsony, a fiam azt mondta, Ő nem akar karácsonyt anya nélkül, nem kér ajándékokat, csak hogy anya legyen itt. De egyébként egész jól megvan, játszik a barátaival, tegnap délután is focimeccse volt, nyertek, nagyon örült. Olyan jó volt látni a boldogságot az arcán. Ha elfoglalja magát elfeledi mi történt. Az igazi problémát a nagylányom jelenti, nem tudja feldolgozni a történteket. Ahogy telik az idő nem hogy jobb, rosszabb lesz. Most már ott tartunk, hogy nem hajlandó beszélni senkivel, alig eszik valamit, nem alszik. Az iskolában az osztálytársai nem túl megértőek, van hogy kinevetik, mert szomorú. A jegyei ebben az évben nagyon rosszak, pedig színötös volt, de most nem tud a tanulásra koncentrálni. Elfordult minden barátjától, egész nap csendben ül a szobájában, a falat bámulva. Próbálok Vele beszélgetni, de nem megy, kiküld, egyedül szeretne lenni. Hallom Őt néha, éjjelente sír. Ő van a legrosszabb helyzetben, nemrég lépett be a kamaszkorba, ez önmagában is elég nehéz időszak. Rengeteg dolog lenne, amit csak az édesanyjával tudna igazán megbeszélni. Mindig csendesebb, visszahúzódó típus volt, nem igazán nyílt meg, egyedül a feleségem volt akivel őszintén tudott beszélni. Szeretnék segíteni, de nem tudom mit csináljak. Próbálok sok időt tölteni Vele, de ott a másik két gyermekem, és muszáj dolgoznom is, hiszen az élet megy tovább és valamiből élni kell. A nagyszülők segítenek mindenben, de nekik sem könnyű három gyerekkel, idősek már. Borzasztó ahogy a lányom szenved, nem tudom mi tévő legyek. Mondták már, hogy talán pszichológushoz kéne fordulnunk, de nem lenne hajlandó beszélni és ha elhurcolnám a mi kapcsolatunkon is csak rontana. De nem mehet ez így tovább. Vártam, hogy az idő majd segít, de tényleg napról-napra rosszabb. Mit csináljak?
2012. okt. 22. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha a sztorid igaz nem szeretnélek megbántani, de tudnod kell hogy jár ide egy lelkes kamasz aki itt gyakorolja irói vénáját. Ugyanebben a stilusban, épp ilyen tökéletes sztorikat ir le mint ahogy most te tetted, mint a filmeken.

Ez az én félelmem, ha valós a történeted akkor vonatkoztass el ettöl, isten őrizzen attól hogy ilyen helyzetben megbántsalak.


A helyedben azt tenném hogy négyesben elindulnék a gyerekekkel 2-3 napra valahová teljesen független mindentől és mindenkitől, még a nagyszülöktől is. Ha nem lenne hideg azt mondanám sátorozni. Ne vidámparkokban gondolkodj, hanem olyanban ahol némiképp egymásra vagytok utalva, mindenkinek van saját feladata mert másképp ott nem müködik a dolog.

Talán ott megnyilik a nagylány és sikerül neked is elöttük, ez segithet feldolgozni azt hogy az élet megy tovább.

A nagylánnyal pedig menjetek el kettesben a sirjához, vigyetek virágot, rendezgessétek a sirt és hagyj neki ott teret, hadd idözön ott egyedül is egy picit.

2012. okt. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:( Szegénykék. Nincs valaki veled egykorú nő a családodban?Egy húgod,nővéred,vagy sógornőd?Neki lehet kicsit könnyebben megnyílna mint Neked egy idő után.Erőszakkal nem tudom mennyre jó ötlet elcipelni a dilidokihoz.Bár lehet segítene,ezt sajnos nem tudom.Csinálhatnátok közös programokat,menjetek el az állatkertbe vagy nem tudom hova.
2012. okt. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vidd el a nagylányt pszichológushoz.Majd ő megtalálja a módját hogy szóra bírja.Amit tehetsz még ha van egy nagyon jó barátnője akkor hívd meg magatokhoz hogy aludjon ott,neki lehet hamarabb kiönti a szívét.Amit ne tegyetek hogy nem beszéltek a dologról,az anyukáról.Én is 14 éves voltam amikor meghalt az anyukám és valahogy mai napig nem beszélünk róla és ez nagyon nem jó.A kisfiúnak mond meg hogy anya is azt szeretné ha megtartanátok a karácsonyt.
2012. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Meg tudom érteni a lányodat,mert én is majdnem ennyi idős voltam (11,5) anyukám halálakor,ami már 5,5 éve volt,de màig sem tudtam 100%-ban feldolgozni,pedig járok orvoshoz.

Tudtátok,hogy beteg vagy hirtelen halt meg?Esetleg a gyerekek előtt?

Remélem azért ők nem ùgy jàrtak,mint anno én,hogy végig kellett nézniük az utolsò félòràs haldoklását,na meg utàna holtan látni,mert azt nem kívánom senkinek.

2012. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőttnek sem elég fél év a gyászhoz.

14 éves kamasznak meg főleg nem. Amugy is keresi a helyét a világba..Most eltűnt a támasza is..

Talán beszélgess vele.Mond, bármikor, bármiről beszélhettek.

Néha említsd meg az Anyukáját..ha tudna beszélni róla, könnyebb lenne. Neked is.

Ne legyen ez tabu téma.Sajnos a halál még mindig az.

Ezért nem is tudjuk kezelni.

Kegyél türelmes..most nagy fájdalom, igazságtalanság érte

szivét, lelkét.

2012. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ. Nem azt akarom elérni, hogy most rögtön továbblépjen, én sem tudok még. De akkor sem hagyhatom ilyen állapotban. Enni sem eszik. Sajnos csak fiútestvéreim vannak, esetleg aki hozzám hasonló korú nő, az a keresztanyjuk. Bár jóban vannak, de sosem találkoztak túl sűrűn, messze laknak. Nem tudom mennyire nyílna meg előtte, de mindent megpróbálunk. Velem nem akar beszélni, pedig mindig próbálkozok. Pszichológushoz nem akarom vinni, ő sem hajlandó elmenni. Majd talán ha nem lesz jobb, de még várnék inkább. A kirándulást jó ötletnek tartom, de nem akar sehova jönni. Az pedig nem tudom mennyire tenne jót, ha erőszakkal elcipelném. Szerintetek elvigyem annak ellenére hogy nem akar jönni? Nem lenne tőle csak rosszabb a helyzet?
2012. okt. 23. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, ha jól van tálalva. Ez ne egy ajándék vagy kényszer legyen, hanem neked segitség. Valami kötezelezettség miatt kell ott lenned 2-3 napig és sajnos csak igy tudod megoldani, ehhez most kéne az ő segitsége is.
2012. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!