Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék rajta?...

Hogyan segíthetnék rajta? Lehet, hogy depressziós? 14L

Figyelt kérdés

A csapatunkból egyik barátnőm nagyon furcsán viselkedik körülbelül fél éve.

Mindig is tipikus művész volt, de mostanában megijeszt. A rajzai vagy nagyon sötétek és elvontak vagy csak szimpla anatómia, csontok. Régebbiek pl. sokszor vadállatok voltak, nyári tájképek vagy nevető emberek.

Ha gitározik megszűnik a külvilága, ami nem feltétlenül baj, mert remekül csinálja, de akkor is ijesztő.

És rengeteget sír. Múltkor feléjük jártam, tudtam, hogy a hétvégén egyedül marad otthon. Kopogtam, csöngettem, nem volt válasz, de a zenét kihallottam, tehát benyitottam, máskor is volt már ilyen. Alig akartam hinni a szememnek: a nappali tele volt fogyókúrás újságkivágásokkal, mentem tovább, ő természetesen a szobájában volt, kuporgott a földön, sírt és nevetett egyszerre. Kicsit néztem, észrevett engem és közölte, hogy reméli szánalmasnak találom. Nem bírtam, felállítottam, a padlón meg ott volt egy kupac üres fájdalomcsillapítós doboz. Kirágattam a fürdőbe, megmostam az arcát meg a haját, lefektettem a kanapéra és kidobtam a fogyis cikkeket. Leültem mellé és semmit nem csinált, megkínált narancslével, mikor kérdeztem, azt mondta nem akar beszélni róla. Aztán egész délután nagyon jól éreztük magunkat, szerencsétleneken röhögtünk youtube-on, "lájkolós blogokat" néztünk, énekeltünk, ahogy szoktunk.

Most mi van vele? Félek, hogy nem először csinál ilyet. Nagyon érzékeny, ha a fiúk sokat piszkálják a suliban vagy a tanárok nagyon rászállnak (tipikus "lázadó") elpattan a húr és pityereg egy kicsit és csipkedi magát.

Mit csináljak vele? Anyukájával megbeszél sok mindent, de a gyógyszerről és a szekálásokról nem tud ő sem.

14L (ő is ennyi idős)


2011. dec. 8. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni kéne vele még többet. Amúgy miért piszkálják a fiúk?
2011. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert nem egy nádzálkisasszony (egyáltalán nem kövér, molettnek sem mondanám mert lapos a hasa, csak a feneke, combja vastagabb a megszokottnál), az öltözködése miatt (alteres, punkos homemade többnyire) de még a haja miatt is képesek rászállni, amiben semmi átlag alatti vagy feletti nincs, hullámos, barna kék csíkkal, ami szintén nem fura mert nekem is van benne lila. Beszólogatnak neki, leköpik, elveszik a sapkáját aztán kiröhögik.


Ha beszélni akarok vele, tereli a témát vagy ha nem tudja, közli, hogy nem akar erről beszélni, elég átélni.

2011. dec. 9. 07:55
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Sírt és nevetett egyszerre? Azt meg hogy?
2011. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Beszélgess vele,védd meg,ha piszkálják,és ne hagyd őt még jobban belesüppedni a dologba. Én úgy tudom,hogy a depressziónak nem éppen ezek a tünetei,inkább csak egy kétségbeesett tini,aki egyedül érzi magát. Sok szerencsét Neki,és szerintem segíts neki,amiben tudsz :/
2011. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy tudod, mennyire bántja a dolog, de beszélnie kell róla (nem jó ha magába fojtja- tapasztalat!) valakinek, ha neked nem, akkor anyukájának, pszichológusnak, bárkinek akiben megbízik. És ha látod, hogy piszkálják állj ki mellette. Mi az, hogy leköpik? Ha valaki leköpné az egyik barátnőmet, úgy vágnám szájon, hogy a fogát is kiköpné! A bunkóság netovábbja! Nem kell finomkodnod, nyugodtan küld el őket a p*csába, mert odavalók! Vagy szólj egy tanárnak. Oh és dicsérd sokat a barátnődet, mert úgy látszik ráfér az önbizalom tuning. Remélem nemsokára minden rendbe jön, addig is kitartást! És boldog Karácsonyt!:)
2011. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Huh,én azt hiszem hasonló vagyok,mint a barátnőd.Én is gitározok (nem tudom,hogy a barátnőd basszus,vagy akusztikus gitáros,én szólógitáros vagyok,az elég jó kategóriában),nekem lila,kék és piros tincsek vannak a hajamban,ami amúgy barna,és az öltözködési stílusom valami rockos,punkos.És annyi,hogy nekem a hasamon is van felesleg,ahogy a combomon is,meg a fenekemen is.Én kondizni kezdtem egy hónapja.Szerintem az még szórakoztató is,ha a legjobb barátnőmmel vagyok. :D Ő szinte olyan,mint én. :D Annyi,hogy ő átlagos testsúlyú,és nem tud gitározni,inkább dobolni szeretne,de már elég sok mindent kipróbált,a szülei nem fizetnek neki a dobért. :P Ugyanis próbált már gitározni,de nem igazán van hozzá érzéke,ahogy a trombitához,furulyához,szintetizátorhoz se...mindegy.


Védd meg,ha piszkálják,és próbálj vele beszélgetni.De csak óvatosan.Nekem is volt kis depis korszakom,amikor legszívesebben leugrottam volna a tetőről.De inkább hozzászoktam,és most próbálok lefogyni. :P Szerintem eléggé sehogy nem haladok. :P


16/L

2013. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sírt és nevetett egyszerre : mint a horror filmekben...
2015. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!