Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ha a 14-15 éves...

Anyukák, ha a 14-15 éves lányotok nemi életet élne, hogy viszonyulnátok a dologhoz?

Figyelt kérdés
csakazért kérdem,mert nem lehet nem észrevenni,hogy ha egy ilyen koru lány pl pirosra vagy feketére akarja festeni a kormét vagy mukormot akar,sminkelni stb.azt senki sem engedné,de a szex téma,vagy az,hogy egymásnál aludjanak az nem gond.
2012. okt. 27. 12:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Most azt hiszed, hogy egy épeszű anya nem engedi, hogy kifesse a gyerek a körmét, de simán elengedi a fiújához aludni?

Mert ez baromság. Épeszű anya nem fogja megengedni az ott alvást (és szerintem az extra körmökért is szólni fog).

Ha meg valaki 14 évesen hagyja, hogy együtt aludjon a lánya egy fiúval, akkor üdvözlöm. A véleményemet nem írom le, cenzúráznák.

Számomra kicsi még egy 14 év körüli lány, hogy nemi életet éljen. Nem testileg, hanem lelkileg, és szellemileg kicsi hozzá.

Én nem engedném a fekete körmöt sem, és az ott alvást sem.

nem szigorúságból. Csak nekem ez a normális.

2012. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

Én is osztom az 1. hozzászóló véleményét,maximálisan!!!Bár nekem még csak egy fiam van,én az ő esetében is rosszul lennék.Ilyen korban még GYEREKEK,nem ezzel kell foglalkozniuk,hanem a tanulással,barátokkal,különórákkal,stb.

Azt gondolom nevelés kérdése leginkább,hogy mikor kezdi el a nemi életet.Persze nagyban hathat rá a környezete is,de ha megvan az a családi háttér+épeszű,akkor nem ezzel fogja az idejét tölteni.

2012. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

Én is az első mellé állok.

Egy 14 éves még nem érett a szexre, akár hiszi akár nem.

A körömfestés meg más tészta. Én nem engedném egy kislánynak, hogy erős, kirívó színeket kenjen magára, a szexszel kapcsolatban meg úgy nevelném, mint engem anyukám: legyen eszem ahhoz, hogy tudjak nemet is mondani, és ne másoknak akarjak megfelelni, ne azt nézzem, hogy az osztálytársam miket mond (miben nagyzol - mert néha csak a szájuk nagy...).

Alapvető értékekkel nem fog szexelni egy normális 14 éves.

2012. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Én "laza" vagyok ilyen szempontból. 15 éves voltam, amikor együtt aludtam már a barátommal, 16, mikor elvesztettük egymással a szüzességünk, szóval az együtt alvás messze nem egyenlő a nemi élettel. 14 évest még nem, de 15 éves simán engedném együtt aludni, körmöt festeni (bár a suliban jobb a nem feltűnő), és ha érettnek érzi magát rá, akkor a szexelni is. Egyrészt úgyis megteszi, csak titokban, másrészt nagyon fontos számomra, hogy megbízzon bennem, hogy velem beszélje meg a védekezést stb. Azok közül, amiket felsoroltál, egyedül a műkörmöt nem engedném, mert műkörmösnél sokba kerül, viszont ha nem profi csinálja, nagyon súlyos bajai lehetnek belőle.
2012. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sem kell tiltani, hanem NEVELNI! igen, tombolnak a hormonok meg stb. De egy 14 éves lány ne szexeljen.. Engem is úgy neveltek, hogy mindent csak idővel tehetek meg és nekem ha anyum azt mondaná, kislányom nincs itt az ideje 14 évesen szexelni mert teherbe eshetsz vagy vmi...SÍPSZÓ!!!! Itt jön ez a rész: 'hát oké hogy 14 éves, de ha szeretik egymást, akkor had szexeljenek, lehet védekezni,ha felelősség teljes kamaszok, védekeznek, bla bla bla..' Emberek! Ez nem csak úgy megy. Bárhogy védekezhetsz, megvan a teherbe esés lehetősége..nem csak gyakorin hallok ilyen példákat: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..


Na ugye ők védekeztek, meg stb. És mégis aggódniuk kellett. Oké hogy vágyik rá megértem :) de várja már ki.. Nekem anyu 13 évesen nem hagyta a sminket..akkor útáltam! Aztán 15 évesen már ő tanította meg nekem hogy kell. Most megengedné hogy legyen fiúm, de nem akarom (15 és fél éves vagyok) de hamarosan lehet lesz még nem tudom...nekem is jó viszonyom van anyával :) de akkor sem engedte volna 14 évesen punk tum ez van!


Amúgy műköröm..háát anya szerint felesleges pénzkidobás meg én amúgy sem állom meg útálom azt is ha megnő..de ha nagyon kéne megengedné.. :))

2012. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Előző vagyok még: (ezt a választ egy ehhez hasonló kérdésre adtam) Sztem ebbe a szülőknek is szerepe van. Amúgy meg csak ÚGY AKARNAK kinézni, mint az idősebbek. Legtöbbjüknek melle is alig van, és már nemi életet élnek...


ebben...nem értem amúgy a 'gyakori szülőket'. Unalmamba gyakran fel járok nézelődni, és tapasztalatom szerint az étt lévő szülők nem ismerik az aranyközéputat. Kicsit 'nem normálisnak' tartom az olyan hozzá álást hogy: minek tiltani, úgyis megteszi napközbe. Ez szörnyű... Oké h dúlnak a hormonok, érdekes h van aki ki tudja várni a megfelelő kort. Meg az is oké, h van aki 14 évesen érett..de egy kis erkölcsi érzelme (vagy h mondjam) lehetne... Viszont az is megdöbbent amikor vkinek nem engedik h pl szőrtelenítse magát, vagy rózsaszínre fesse a körmét (ilyet is gyakran olvastam.) én nagyon hálás vagyok anyának, amiért 'aranyközépúttal' nevelt. Én is meg beszélek anyuval bármit, még azt is elmondom neki mostanába hogy ki tetszik (:


Ha magamhoz viszonyítom, ez nagyon durva. Nekem 13 évesen volt az első csókom (inkább szájrapuszi volt az :D ) viszont hetekig lelki ismeret furdolásom volt, erről anyu nem tudott, én szégyelltem magam e-miatt. Pedig csak két éve volt :D de éreztem h korai!!


Most 15 vagyok, és anya azt mondta hogyha normálisan viselkedek lehet fiúm, de szexről 16 alatt hallani sem akar.... És ÉN sem (:


Szóval sztem ha egy lánygyerek jól meg van nevelve, tudja a tényeket, nem tesz olyat ami korai. Jöhettek most a 'napközbe is lehet' felfogással, MERT ha a lány ad az anyja szavára, ha szereti az anyját, és ha az anyja azt kéri ne tegye meg, a lányt jó esetbe vissza húzza vmi.: a lelki ismeret!


A

2012. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
Úgy gondolom, hogy nevelés kérdése, mikor kezd nemi életet élni egy gyerek. Az a gyerek, akit maximálisan támogat érzelmileg a család, nem fogja 14 évesen szükségét érezni annak, hogy konkrétan nemi aktusokban leljen érzelmi pótlékra. Mert ilyenkor erről van szó. Egy 14 évesnek normális esetben még csak nyiladozik a szexuális érdeklődése, álmodozik a fiúkról, a barátnőkkel pusmognak róluk, pletykálkodnak, terveket szövögetnek. Akinek a gyereke 14 évesen nemi életet él, annak elsősorban a saját nevelési módszerét kell átvizsgálnia.
2012. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

15 éves lány vagyok, és lassan 5 hónapja van barátom. Nekem ő az első kapcsolatom, vele volt az első csók is. Nagyon kedveli őt anya, már a 2. hónap után bemutattam őket egymásnak. Én is jóban vagyok a fiú szüleivel, gyakran járok át hozzájuk. Eddig ott aludhattam nála kétszer, és az tényleg csak alvás volt! Este filmeztünk, és összebújva aludtunk el. Anya tudta, hogy nála vagyok nem kellett kamu sztorikat kitalálnom. Megbízik bennem és tudja, hogy nem csinálnék butaságot! :)

A körömfestéshez is úgy áll, hogy amiért az iskolában nem szólnak, az oké. Nálunk a feketéért, a piros színekért se szólnak a tanárok, ha nem kihívó, vad ruhákkal viseljük.

2012. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%
Én vagyok a maradi, vagy szerintem egy 14-15 éves gyereknek ne legyen fekete körme meg pasija, akinél ráadásul ott is alszik? Nálunk ilyen 16-7 előtt nem képzelhető el, akkor is megfontolom, kivel engedem majd el. SZigorú vagyok? Nem hiszem. Lazább, mint anno az én szüleim, pedig csak 28 vagyok, nem 50. Szerintem annyit nem változott a világ, hogy 15 évesek együtt aludjanak! Én 18 évesen sem aludtam a pasimnál, pedig 4 évig tartó kapcsolat lett belőle. Mikor egyetemre mentem, akkor aludtunk együtt először, egész estéket előtte sosem töltöttünk együtt. Nem látom be, miért tartozna egy gyerek mindennapjaihoz a pasijánál való alvás. Ez felnőtt dolog, akár tetszik, akár nem egy 14-5 éves gyereknek este otthon, a saját ágyában, egyedül a helye.
2012. okt. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

Ez érdekes :/


Attól, hogy nem engeded meg a lányodnak, hogy kifesse a körmét, vagy fesse magát (amit én sem engedek a saját gyerekemnek), nem vagy szigorúbb. Akkor talán az lennél, ha azt mondanád a lányodnak, hogy NEM!

Jól van, járjanak, hiszen ez ilyenkor elfogadott (az én 14 éves lányomnak is van barátja), de ez csupán diákszerelem, ami nem egyenlő azzal, hogy nemi életet éljen egy 14-15 éves gyerek.

A délutánokat egymásnál tölthetik, de csak akkor, ha tényleg bízol lányod barátjában.


Remélem segítettem.

2012. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!