Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelnétek ha a lányoto...

Hogyan kezelnétek ha a lányotok egy roma sráccal járna?

Figyelt kérdés
Van egy lányom, az új barátja egy roma srác (vagyis félroma). A családom elég vegyesen kezeli a helyzetet, a férjem hallani sem akar a róluk. Bevallom én sem rajongok a kapcsolatért. Lehet rasszizmusnak is nevezni, de inkább csak a lányomat féltem, a srácot még nem igazán ismerem, a családját igen, ők nem nyerték el a tetszésemet. Emellett féltem a lányom mások előítéletétől is. Én kész lennék megismerkedni a fiúval, de nem akarok itthon sem feszültséget. Ti támogatnátok már most a lányotokat (4 hónapja vannak együtt) vagy még várnátok egy kicsit, hogy meglássátok mennyire komoly, hosszú távú? Most úgy érzem hajthatatlan körülöttem mindenki.

2012. okt. 17. 14:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
48%
Még csak 26 éves vagyok, 2 éves a kislányom, de biztosan kiakadnék. Nem támogatnám oket. De igaz, hogy a tiltott gyumolcs édesebb.
2012. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
47%
Vááááá majdnem behánytam!!! Nem értem egy két magyar lány mint eszik ezeken..
2012. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim válasza:
49%
Én biztosan nem engedném. Ha nem akarsz karamellszínű unokákat, sürgősen tenni kéne valamit!
2012. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
35%
Külföldi, nem fehér bőrű a férjem, de cigánnyal (nem roma, a ROMA szó jelentése: cigány férfiakOK, egyes számban ROM, a magyar nyelvben sem inglisnek hívjuk az angolt) sosem kezdenék. A gyerekeimnek sem engedném. Egyébként beszéltem egy anyukával, aki feketéhez ment hozzá, de cigánnyal ő sem kezdene soha.
2012. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
76%

Nekem volt félroma barátom. A családja rendesen dolgozott, semmi gond nem volt vele, nem éltek szar körülmények között, de nem is voltak maffiózók. Anyu eleinte hallani sem akart erről, aztán szép lassan megismerte és megkedvelte. Azért szakítottunk, mert keveset tudtunk találkozni és úgy éreztük, jobb úgy, ha nem folytatjuk és nem lesznek veszekedések.

Régen én is utáltam őket, de aztán megértettem, hogy úgy, mint magyarban, romában sem mindenki egyforma. A primitív, lopós, segélyen élőket még mindig elítélem.

2012. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
4: nem a karamellszínnel lenne a fő probléma.
2012. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
44%
Én nagyon kétségbe esnék és mindent megpróbálnék annak érdekében, hogy ez a dolog véget érjen. Tojok arra, hogy le rasszistáznak, nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak. Mondom, nem azért mert csak úgy rosszat képzelgek, hanem azért mert rossz tapasztalataim vannak. Persze igyekeznék úgy munkálkodni, hogy nem direktbe.
2012. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Mint írtam én sem vagyok túlzottan boldog a ténytől. Egyébként értelmes, szép a lányom. Én elhiszem neki, hogy a fiú sem az a suttyó típus. Nem nézem ki a lányomból, hogy összejöjjön egy olyan félével, származástól függetlenül. A srácról sem mondani meg első látásra, hogy roma, mert csak az anyja az. De azért elkezdesz gyanakodni, hogy van benne "egy vonó". Ami aggaszt az, hogy a családjáról nem túl sok jó mondható el (sem az anyjáról, sem az apjáról, aki ugyebár nem cigány)
2012. okt. 17. 14:39
 9/51 anonim ***** válasza:
65%

Az én lányom is összejött egy fél cigánnyal...

Nem tudok mit tenni...Pincébe mégse zárhatom.

Egyik válaszoló (több) nem engedné..

Mert mit tudunk tenni ? Tiltani ? Hogy a lányom többet

felém se nézzen ? Hogy elveszítsem?

Külföldre mentek dolgozni..Mert ott nem annyira rasszisták az emberek. Én az vagyok. Vállalom..

A család belebetegedett (én is)....:(((

2012. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
Azt honnan lehet tudni, hogy ebben a cikkben roma a fiatalember?
2012. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!