Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiam 18 éves, ma jött a levél...

Fiam 18 éves, ma jött a levél az iskolától, hogy 16 igazolatlan órája van. Mit lehetne tenni vele? Amúgyis 3 tantárgyból áll bukásra.

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
16 óra sz semmi.nekem ilyenkor már legalább 100 volt.xD
2012. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

És te erre vagy büszke kedves előző?

El kellene beszélgetni a fejével, hogy mit is akar az élettől... 18 évesen már nem gyerek...

2012. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
egyetértek a másodikkal, ha nem akar tanulni, mondja el, hogy tervezi a jövőjét, óhajt-e dolgozni, elköltözni stb. Talán megijed és észbe kap. A bukások a nagyobb gond szerintem.
2012. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Beszélj vele.

Amúgy meg rövid pórázra kell fogni. /az ilyen kamaszokkal nem csa eze szoktak lenni hanem több probléma is van suliba/

2012. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem 18 évesen kell elkezdeni neveleni és meglepődni, hogy nem úgy viselkedik, ahogy a szülők gondolják... ez az egyik, de ez rajtad már nem segít.


A mostani helyzetben el kell döntenie az úrnak, hogy dolgozik, vagy tanul. Mivel nem tanul, gondolom dolgozni akar. Én ingyenélőt nem tartok el, ez alaphelyzet, tehát vagy ellátja magát, munkát keres és továbblép az életében, vagy nekiáll tanulni. Én vázolnám a lehetőségeit, mint felnőtt a felnőttnek, és megvárnám a választ, aztán ahhoz tartanám magam. Ha egyik sem, pakol. Aztán majd utána meglepődik, hogy az életben kötelezettségek is vannak (de meglepne, ha idáig jutnék a sajátommal).

2012. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Van nyelvvizsgája, "haverokkal" akarna kimenni külföldre dolgozni, februárban töltené a 19-et. Elkezdett egy szakmát tanulni, de nem érdekli. 19 éves, jogilag már elmehet az engedélyem nélkül, és nagyon menni akar.
2012. nov. 9. 17:37
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ha februárban tölti a 19-et akkor már nem tanköteles.valszeg 30 óra után kicsapják.
2012. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21 igazolatlanom van (még nem igazolta le az ofő). Töriből, irodalomból, németből bukásra állok... Ugyan úgy, mint a fiad, februárban leszek 19.


Igaza van az előttem kommenetlőnek, hogy nem utólag kell nevelni a 'gyereket'. Ha rövidebbre veszed a pórázt, nem érsz el vele semmit, csak magadra haragítod a fiadat. Mérges lesz rád... Vagy éppen nem fogja érdekelni, mert már 18 elmúlt, azt csinál, amit akar. Szerintem jobb, ha a saját kárán tanul...

2012. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
jogilag már valóban elmehet,talán inkább először próbáld vele megbeszélni a dolgot,hogy te nem szeretnéd,ha még elmenne,előtte szerezzen valamilyen képesítést,tanuljon valamilyen szakmát. Ha nagyon nem akarod hogy elmenjen,az anya(g)i támogatásod nélkül úgysem tud.
2012. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

30 igazolatlan óránál megszűnik a tanulói jogviszonya, ha már nem tanköteles.

Nem tudom, miért gondolják a kamaszok, hogy a szüleik "ellenségek", csak mert tanulásra biztatják, és erre az a "normális" válasz, hogy bemakacsolnak, és "csakazértse", mert ugye nagykorúak, és azt csinálnak amit akarnak.

Mindenképp beszélj vele, hogy mit akar kezdeni az életével. Nem muszáj ebben az iskolában leérettségiznie, ha utálja, de valamit tennie kell. Az nem alternatíva, hogy nem csinál semmit, csak lóg. Az önálló döntési joga nem erre szól, hanem arra, hogy magához illő tevékenységet válasszon. Ha tud értelmes dolgot választani, akkor támogasd benne. Ha nem, akkor mondd azt, hogy még nem érett meg a döntésre, addig a szülei döntenek helyette, hogy megóvják a bajoktól, és felkészítsék az életre. Amíg nem tudja eltartani magát, addig csak részlegesen önálló.

2012. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!