Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Unokahúgom 13 éves. Gyerek...

Unokahúgom 13 éves. Gyerek vagy tini? (többi lent)

Figyelt kérdés
Jövőhéten én megyek át hozzá a hétre vigyázni rá, mert a szülei elutaznak egy hétre, és ő nem akar menni. Már menstruál, szőrösödik, nő a melle és természetesen szerelmes is volt már párszor:)(Onnan tudom ezeket, hogy megbízik bennem, és elmond nekem majdnem mindent:)) Már jelentkeznek nála a főbb tini tulajdonságok(Pl.: már megvolt az első szerelmi csalódása, de még nem csókolózott, elszívott egy fél szál cigit táborban titokban, de még nem ivott alkoholt a fél üveg sörön meg kb 3 korty pezsgőn kívűl, és tudtommal nem is tervezi egy ideig), de még van amikor kicsit idióta gyerekként viselkedik, szóval most a küszöbön áll pont.:) Szerintetek gyerekként, vagy tiniként kezeljem? (Pl.: elengedjem a városba délután a barátaival? A szülei csak néha engedik meg neki, de nagyon nem is akar menni, mert fáradt suli után. Meg a múltkor kérdezte, hogy én mikor csókolóztam először, és én mondtam neki, hogy 14 évesen. Szóval már érdeklődik ez után.:) ) Előre is köszönöm a válaszokat:) 19/L
2012. nov. 17. 23:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És gyakran ki szokott akadni, főleg a szüleire. Sokat vagyok náluk, a húgomként kezelem.:)
2012. nov. 17. 23:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a szüleivel beszélném meg,hogy nekik mik az elvárásaik,nevelési elveik és mik azok a dolgok,amik beleférhetnek.Mindenképpen ahhoz tartanám magam,amit ők is tartanak a mindennapokban.
2012. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

A szülők elveihez kell tartanod magadat.

És ne haragudj meg rám, de 19 évesen tudhatnád, hogy egy 13 éven nem gyerek, hanem tini (teenager=tizenéves).

2012. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Dehogy haragszom:D De vannak olyan 13 évesek, akik nagyon gyerekek még, de vannak olyanok is, akik viszont már inkább tinik, mint gyerekek...
2012. nov. 17. 23:20
 5/14 A kérdező kommentje:
A szüleivel is beszéltem(most:D) és a városba nem engedhetem el. Rendben, akkor a városos kérdést már nem kell nézni;)
2012. nov. 17. 23:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tiniként kezeld, de arra figyelj, hogy te leszel a felelős érte abban az időben. A helyedbe elmennék vele, ahova menni akar, így tudsz rá vigyázni, és neki sem ciki egy 19 évessel mászkálni.
2012. nov. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Malats ***** válasza:
48%
Az a teenageres kifejezés baromság. Ha bárhol hallani a 'tini' szot nekem nem a 11 évesek ugranak be, és szerintem másnak se. És nem is szokták hasznàlni nagyon 15 év alatt sehol. A kérdésre: szerintem jol megfogalmaztad, kettö között, mivel most tapasztal, szép lassan levetközi a gyerekes viselkedést. Ez is az is, bár én egy 13 èves lányt még gyereknek neveznék.14töl már nem.
2012. nov. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem tarts neki egy lazább hetet, hadd örüljön :D
2012. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy 13 éves gyerek mi más lenne attól,hogy valaki tini még gyerek.Ahhoz tartsd magad amit a szülők megengednek attól,hogy nő a melle szőrösök,még gyerek ráadásul kiskorú a szülei tartoznak érte felelősséggel,ha engedik menjen el délután a barátaival,de engedd el este és tovább,mint a szülei,ne adj neki alkoholt és cigit.Attól,hogy érdeklik a fiúk és a csókolózás után azért még a szex és a fiúval alvás elég korai szóval ebbe se menj bele.
2012. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezeld úgy mint egy tinit mivel 3 barátnőmmel voltunk táborba és mi még nem szempilla spiráloztuk,festettük magunkat és a vezetők tiszta kis gyereknek néztek minket a többiekhez képest és amikor elmentünk ki a városba este a többiek még maradhattak egy darabig de mi meg nem pedig mi is már 13 évesek voltunk és ez elég rosszul eshet egy tininek ! 13/L
2012. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!