Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki mit gondol a 14-16 éves...

Eszter04 kérdése:

Ki mit gondol a 14-16 éves kamaszok gyerekvállalásáról? ki szerint lehet és ki szerint nem .

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 16:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Ebben a korban hogyan tudnának egy gyereket felnevelni? Sem az anyagi körülményeik nincsenek meg, de még agyilag sem érettek a szülői szerephez.
2012. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Én 16 évesen lettem terhes, 17 évesen szültem.

Sem anyagilag sem lelkileg nem volt segítségünk, de boldogok vagyunk, nem bántunk meg semmit.

De természetesen azt mondom, menjen a védekezés, mert korai ilyen korban a gyerekvállalás.


Kétlányos 19hkm.

2012. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
köszi.ezzel részben egyetértek
2012. dec. 12. 16:36
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Gyereknek nem kell gyerek. A felnőttek meg eldöntötték már korábban hányat akarnak felnevelni. Szerintem egy 14-16 éves gyerek alkalmatlan szülőnek. Meg lehet kövezni érte, de én így gondolom. Nem csak anyagilag, szellemileg sincs mit átadjon, még alig élt. A gyermeknevelés a felnőttek feladata.
2012. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
16 évessen szültem.. nem volt anyagi segítségem és még is mindent meg adtam adok neki.. teljessen készen álltam rá hogy anya legyek azóta el telt 3év és össze vagyunk nőve... most 19 éves vagyok ês 37 hetes terhes :-) jön a tesó... mások lehet szőrnyűlködnek hogy ilyen fiatalon minek gyerek... de életem legjobb döntése volt hogy ilyen fiatalon válaltam az életem a gyerekem nélkűl nem érne semmit
2012. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
'az életem a gyerekem nélkül nem érne semmit" - Hát ez a baj. Mert ha egy gyerek vállal gyereket, akkor rá fog támaszkodni, nem volt ideje megvalósítania saját magát. Ő maga, mint kifejlett személyiség nem tudott megszületni, nem volt rá idő. Hát gyerekből anya lett, és az "anyaság" mint szerep tölti ki az életét. Sajnálom, de amikor a gyerekek elmennek ott fogsz állni, hogy "most akkor ki is vagyok én?"
2012. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
rosszúl értelmezted... tudom hogy ki vagyok mit akarok stb....
2012. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Egy picit egyetértek az utolsó előtti válaszolóval!

Mondjuk nekem ez pozitív irányban fog kibontakozni (mármint, hogy én nem éltem az életemet úgy, ahogyan szerettem volna) mert már most úgy gondolkodom, hogy amit én nem élhettem át, azt remélem a lányom át fogja majd élni. Buli, gondtalan főiskolai/egyetemi élet, szabadság ... stb. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy megbántam a döntésem, csak ezekből én kimaradok, de remélem Ő nem fog! :)

21 éves vagyok és 15 hónapos a lányom

2012. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Igen, erre gondoltam. Ezek a dolgok építik a személyiséget, önálló élet, önálló magánélet, szülőktől távol, egyedül élni háztartást vezetni, kikapcsolódni, és lássuk be: butaságokat csinálni, hibázni. Ezek mind kellenek egy embernek, mielőtt szülő lesz és tanácsokat ad, vagy nevel. Enélkül is lehet boldog babát nevelni, persze, de ritka, hogy nem hiányzik valami...
2012. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy látom, hogy kivés kivételtől eltekintve ez senkinek nem jó. Az "apa" lelép, az anya sokat halaszt vagy egyáltalán be sem fejezi az iskolát, a babát a nagyszülők nevelik és tartják el. Ez sajnos a gyereknek sem túl jó :-(


Nyilván van kivétel, de sajnos nem az a jellemző :-(

2012. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!