Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem akarom hogy megbuktasson....

Nem akarom hogy megbuktasson. Mit tudok csinálni? Kamaszok nektek melyik tantárgy nem az erősségetek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és nyolcadikos,a kémia kivételével minden tantárgyból hármas vagy négyes vagyok inkább négyes. Tavaly év végén 3,9 volt az átlagom. Kémiából kettes voltam. A kémiatanárom megbuktat félévkor ha a keddi dolgozatom nem lesz legalább 4-es. A tanár szerint lusta vagyok tanulni azért nem jók a jegyeim. Az eddigi kémia jegyeim: 1,2,3,1,2(a két kettes témazáró)

Teljesen hülye vagyok a kémiához, hiába tanulom egyszerűen nem értem. Minden szombaton megyek korrepetálásra.Aki korrepetatál azt mondta hogy egész jól tudom az elméletet és ha rájövök a lényegére akkor menni fog gyakorlatban is.

Mit csináljak? Szakközépiskolába szeretnék jelentkezni de ha megbukok nem fognak fölvenni.



2013. jan. 6. 17:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ne félj tőle, biztosan menni fog. Ha kedden írtok akkor még van időd átolvasgatni... ne görcsölj rá, az elméleti részt cska meg kell tanulni a gyakorlatit pedig nézegesd, próbálj rá jönni a füzetbe leírt példákból a lényegre. Nekem az inormatika nem megy.. amúgy 4,8as átlagom van...de infóból örülök ha meg lesz a kettes félévkor..
2013. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, biztos nem azért, mert lusta vagy, a kémia nekem sem megy. Én egyébként mindenből 4es, 5ös vagyok (főleg 5ös). Igaz kémiából is meglett a 4es, de csak azért, mert megúsztam egy felelést. Úgy kaptam 3ast tz-re, hogy magántanárhoz is elmentem, hogy magyarázza el! Nálunk a tanár is jó, meg minden, csak egyszerűen hülye vagyok hozzá, miközben minden más megy.

Az elmélet az nálam is megy, mert azt csak megtanulom, de a számolást sosem értettem, sem most, sem általánosban.

Szerintem, ha nem is kapsz 4est, akkor sem buktathat meg, esetleg ha 1est kapnál, mert akkor fele-fele arányban lenne...

2013. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj,szerintem a felvételid sem befolyásolja hisz kémiából nem írtok csak matek és magyar és az a döntőbb

tanulj,nézd át még párszor az anyagot és sok sikert :)

2013. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat:) sokat tanulok de nagyon rá vagyok görcsölve. Ahova jelentkezek nem kell felvételit írni, és minden jegyet néznek ötödiktől kezdve.
2013. jan. 6. 17:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne görcsölj rá túlságosan, mert akkor még inkább nem fog menni. Nem tudom, hogy mit csináltok korrepetáláson, de szerintem átnézhetnétek a dolgozatokat, témazárókat, és a tanárod majd elmagyarázza azt, ami nem sikerült, és legalább néhány hiányosság kilőve. Óra előtt egyél egy kis csokit, szőlőcukrot (mielőtt tanulni kezded, azelőtt is), lazán olvasd át az anyagot, és kész. Ha dolgozatot írtok, gondolj arra, mintha csak egy sima példa lenne óra közben, vagy a házinál.(Talán nem izgulsz annyira.)Meg az is jó lenne, ha mondjuk a ahhoz a tanárhoz járnál korrepetálásra, aki tanítja a kémiát, mert akkor nem lenne olyan probléma, hogy 'A korrep. - en nem így magyarázták!'

Amúgy az a tantárgy, ami nekem nem megy, az a tesi. Aztán földrajz is egy kicsit magas nekem, de miután otthon átolvasom, viszonylag megértem. És ötös vagyok belőle. :')

Remélem segítettem! :)

2013. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha hármas lesz se buktathat meg, mert akkor kerek 2,0-ra állsz. -csak biztatáskánt-

Nekem tavaly a latin volt az, amiből nagyon rossz voltam. (igen, nekünk kötelező volt), de valahogy év végén összehoztam egy 4-es témazárót, a 2 évi anyag összefoglalásából... :)

Úgyhogy szerintem ha igazán koncentrálsz, igenis sikerülhet. Ne így állj hozzá, hogy én ehhez teljesen hülye vagyok, hanem tényleg ülj le és tanuld meg. Próbálj meg azokra a részekre rádolgozni, amit jobban értesz.(a többi részt se mellőzd!)

2013. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Hogy buktathat meg, ha még szerzel egy elégtelent akkor is bőven 1,51 felett vagy?
2013. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább most húzzon meg és engedjen át évvégén. Én ugy tudom hogy a félévet nem nézik!
2013. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 B25 ***** válasza:
51%
A kémiában nincs gyakorlat. Be kell magolni!!!
2013. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Tuti, hogy nem vagy hülye a kémiához, én tapasztalat alapján úgy gondolom, hogy vagy a tanároddal van a baj, vagy a hozzáállásoddal.

Az én osztályomban tavaly más tanár tanította a kémiát, mint idén. Tavalyi helyzet: mindenki unta az órát, szinte bealudtunk, senki nem várta a kémiaórát. Én is utáltam a tárgyat, úgy éreztem, nem értem az egészet, jegyeim is elég rosszak voltak. Idén viszont teljesen más a helyzet, mindenki imádja az új tanárunkat, nagyon jófej, fiatalos, ért a nyelvünkön. Érdekli, hogy értjük-e az anyagot, nem csak ledarálja. Élvezzük az órát, a jegyeink is jobbak, és velem annyira megszerette a tanár ezt a tárgyat, hogy azon gondolkozom, hogy lehet ezen a pályán megyek tovább. Rájöttem, hogy nagyon egyszerű a kémia.


Kérdezted, hogy nekünk melyik tantárgy nem az erősségünk.

Nekem személy szerint a fizika a legnagyobb ellenségem, ebből a tárgyból az osztály 90%-a 2-3-as tanuló. Minden dolgozatnál azt mondjuk, csak "legyen meg a kettes". A tanár már olyan szinten ellenségünkké vált, hogy az nem igaz. :D Senki nem ért semmit, még az a szerencsénk, hogy ennél a tanárnál nagyon jól lehet puskázni, mert egyáltalán nem figyel. :D Nekem is így van most 2,5 körüli átlagom, ha nem tudnék a dogáknál puskázni, biztos, hogy megbuknék... De amúgy sem érdekel egyáltalán ez a tárgy, szóval jól van ez így. :D

Aztán matekból is nagyon szar vagyok, sokáig bukásra álltam egy 1-essel és egy tz 2-essel. De szerencsére a tanárom nagyon jóindulatú, habár tanítani egyszerre egy egész csoportot nem igazán tud. :/ De a legutóbbi doga előtt megkértem egyik délután, hogy magyarázza el nekem az anyagrészt, és megértettem egy óra alatt. És hibátlan lett a dolgozatom. :) Így 3-as leszek félévkor. De nemsokára elkezdek különtanárhoz járni, mert én olyan vagyok, hogy csak segítséggel tudom legtöbbször megoldani a feladatokat, ha valahol elakadok, akkor kész, vége... És mindig keresem a dolgok miértjét, zavar, ha valamire nem kapok logikus választ.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett!

16/L

2013. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!