Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek jobb kémiából,...

Hogyan lehetek jobb kémiából, hogyan tudnám megszeretni ezt a tantárgyat (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy megbukok félévkor kémiából , aminek az előzményei az alábbiak lennének : Középiskolás diák vagyok, és szeptemberben kezdtem a kilencediket. Azóta a kémiatanárt ki nem állhatom, mert sosem ad lehetőségeket, és tudja jól hogy nagyon rossz vagyok kémiából, de nem érti meg. Félévkor min. 3 jegye lehet valakinek, semmi több. Nekem ebből 2 db 1es és 1 db 2es. Tuti bukás. Szorgalmit nem lehet nála beadni. Nagydogákon pedig olyan feladatokat ad amikről fogalma sincs az embernek.

A szüleim mindent megpróbáltak vele kapcsolatban hogy adjon egy esélyt meg hasonlók. De ő max. akkor tesz szívességet ha kinyalod a seggét és térden állva nyalizol neki. Szemét egy tanár. Azelőtt nem volt semmi bajom a tantárggyal, amit az órákról abszolút hiányoltam az a kísérletezés volt. Olyanban még soha nem vettünk részt.

Szerintem nem is fogunk. Ez a tanár persze még 1.9 es átlagra se adja meg a 2est amiért mostmár komolyan vért izzadok. Otthon még anyum sírt is hogy milyen ez a tanár (órán személyeskedik) , én pedig nem győzöm vigasztalni őt és azóta is rossz a kedvem, pedig egyáltalán nem szolgáltam rá hogy órán csesztessen.

Hogyan tudnék valami kis kedvet kapni a kémiához ? Hogyan éljem túl még 1 évig ezt a f@szjancsit ?



2013. jan. 1. 21:25
 1/2 anonim válasza:

Szerintem próbáld meg bemagolni az anyagot, gondolom elég hülye ötletnek tűnik, de működőképes módszer. Én is így tanulom a kémiát, mert az agyam nem képes befogadni ezt a tantárgyat. Be kell vallani, hogy nem túl jó megoldás hosszútávra. De ha bele húzol és bemagolod akkor év végén tuti megkesz legalább a 2es.

Ja és kisérleteket néz(hets)z neten!

2013. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kémia mindig is mumus volt, nem olyan mint a többi tárgy, mert egészében kell látni a dolgokat. Olyan mint egy fordított piramis, ha az alapok nincsenek meg, összedől az egész. Azért volt mumus, mert volt olyan, hogy nem értettem, mert nem volt elég érett hozzá az agyam, aztán belelendültem. Aztán végül orvosin is 5-ös lettem belőle.

Ha az elejétől tanulod, és megérted az alapelveket, akkor az egyik legkönnyebb tárgy. Vannak benne magolós részek, de ez középiskolában minimális mennyiség, hidd el..

Sosem értettem mi olyan érdekes a kísérletezésben, összeöntesz 2 löttyöt és valami változás lesz,erre pedig adnak egy molekuláris magyarázatot. Ez olyan izgalmas?

2013. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!