Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól lehet egy...

Hány éves kortól lehet egy gyermeket egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Mert pl nincs ki vigyázzon rá? Nem kell betöltenie a 18-at? Pl.: 14 éves korban már egyedül lehet hagyni, igaz?

2013. jan. 11. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő, de 14 évesen már simán. Én úgy gondolom, hogy 10 éves kor körül már rövid időre egyedül lehet hagyni.
2013. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
8 éves gyerekemet már rövid időre magára szoktuk hagyni,de hosszabb időre kell hogy legyen 10-12 éves,attól is függ mennyire felelősségteljes.Lányokat jobban magukra lehet hagyni mint a fiúkat.Másik meg a neveléstől is függ!
2013. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És, ha nincs aki vigyázzon rá pl hétvégén, de se szomszéd, mert azok is dolgoznak szülői segítség nagyi egyebek úgyszintén nincs akkor, hány éves kortól lehet egyedül hagyni míg munkába van az ember? (Természetesen nem csak nő lehet egyedülálló anyuka, hanem férfi is lehet egyedülálló apuka). Engem 12 évesen egyedül hagytak már. Gyámügyiek beleszólnak ilyenbe?
2013. jan. 11. 13:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha felelősségteljes, megbeszéled vele, hogy mit lehet és mit nem, és ezt ő megérti, akkor szerintem maradhat egyedül. 10-12éves kortól. De nem csak a kor számít, hanem tényleg az, hogy mennyire felelősségteljes, tud e vigyázni magára stb.

14 évesen már biztos nem lesz gond. Engem 10 éves korom körül hagytak egyedül először, pár órára.

Esetleg tehettek próbát is, hogy először csak rövidebb időre otthagyod, de ő azt hiszi később mész haza, és ellenőrzöd minden ok e.

2013. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Hogy törvényileg mikor? Gondolom 18. És igen, ha vki. felnyom akkor beleszólhat a gyámügy!

Amugy meg ez teljesen gyerek függő...én 9-10 évesen is voltam egyedül mert egyedül lehetett hagyni. Van olyan ismerősöm aki a 12 éves lányát és a 10 éves fiát nem hagyja egyedül, mert annyira éretlenek!

Ezt csak te tudod eldönteni, mert te ismered.

2013. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha feleloseg teljes a gyermek, igen. bar, engem estere sosem hagytak egyedul, kb 5.es korom ota egyedul voltam delutan, vagy estig, amig a szuleim dolgoznak. Fektess le szabalyokat, pl nem hagyhatja el a hazat sotetedes utan, zarja be az ajtot, ne engedjen be senkit, ne is valaszoljon ha kopogtatnak, tanuljon, irja meg a lecket.

Ha mindenben szot fogad, nem lesz baj.

A gyamugynek ehhez semmi koze, elvegre nem napokra hagyod teljes felugyelet nelkul.

De ha nem dicsekszik senkinek azzal, hogy o mar egyedul szokott otthon lenni, akar ejszakakon at, senki sem fogja jelenteni a helyzetet. Azert jo, ha van valaki rokon,m vagy barat, aki ra tud nezni, vagy te ellenorizni telefonon.

2013. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Az én 9 éves öcsémet pl még nem lehetne magára hagyni, mert nagyon szeleburdi még. Én pedig már elsős koromban egyedül jártam busszal iskolába :)
2013. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugy volt, hogy tesóm apummal maradt az iskola miatt, mi meg anyuval elköltöztünk 250 kmre, ekkor voltam én 12 éves, tesóm 19, szóval tesómat már nem is kellett így figyelembe venni, de minden nap egyedül jöttem a suliból haza, nmegtanultam, anyu jött este, de volt hogy 2 napra el kellett mennie, ekkor még mamám utazott fel, de 14 éves koromtól már senki nem vigyázott rám, 12 évesen már simán tudtam kaját csinálni magamnak. De ez más volt, én Debrecenbe jártam 1-6.osztály végéig, első 2 évebn tesóm még jött vele(persze féluton leszállt a haverokhoz, én mentem tovább), de 8 éves koromtól tök egyedül mentem suliba, ugy, hogy a város egyik végén laktunk, a másik végén volt a suli, 1* át is kellett szállni, de soha nem volt gond . Igy visszaondolva anyum elég bátor volt, én mint anya, nem tudom elmerném e engedni a 8 éves lányomat a város másik végére, de erre mondják más világot élünk már.De bennem megbízott anyu, nagyon önálló voltam, mostam,főztem, összetakarítottam magam után,aránylag szót fogadtam :-), nem volt soha gond, ez tényleg gyerekfüggő.
2013. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint 12 éves kortól.
2013. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
engem 4-5 éves koromban már órákra magamra hagytak, egyszer majdnem rám borult a szekrény. anyukám most vallotta be, hogy kétévesemet is otthagyta, mikor aludt és elment a boltba fél órára!elég felelőtlen, nem? én nem merném.
2013. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!