Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éve gyermeket már éjjelre...

Két éve gyermeket már éjjelre egyedül lehet hagyni a szobájába?

Figyelt kérdés

1 éves kora óta van saját szobájába saját ágyba de valahogy én is ott rekedtem

vajon megérett rá hogy egyedül legyen éjjel is?


illetve ha februárba megszületik a tesoka odategyem hozzá abba a szobába vagy a szülői szobába legyen az újszülött pár hónapig

illetve ezt a nagy hogy fogja lereagálni hogy a kicsi velem aludhat ö meg nem?


2012. szept. 18. 14:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

az enyém születésétől egyedül van a szobájában. nem igazán értem miért kéne őrizni?


túl nagy feneket kerítesz ennek. pici mindenképpen a ti szobátokba menjen

2012. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Simán megérett rá, a mienk nulla napos korától tök egyedül alszik (bébiőrrel hallgattuk)


Én azt javaslom, hogy az új jövevényt tegyétek rögtön külön, így szokja meg.

2012. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell őrizni őt, hagyd nyugodtan egyedül. Ha baja van, átmész hozzá.


Én külön raktam a picit, hogy ne zavarja a nagyot, nehogy felkeltse a sírásával.

2012. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
értem de egy gyerek szoba és egy nagyszoba van akkor ezek szerint majdan a mi szobánkba tegyük a picit és késöbb lehet átrakni a agyhoz igaz?
2012. szept. 18. 14:32
 5/21 anonim ***** válasza:
A fiaim közt 2 év van. 1 éves kora óta alszik a nagy a saját szobájában. A kicsit azonnal oda szerettük volna tenni mellé, de nem vált be, így egy mellettem levő utazóágy az éjszakai hálóhelye neki. Így tökéletes.
2012. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 gabszem ***** válasza:
100%
A miénk születése óta külön szobában alszik. Hagyd őt egyedül, hogy szokja hogy az az ő kis környezete.
2012. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 krisztivan ***** válasza:
100%
1 éves kora óta egyedül alszik a szobájában:-))Szerintem ,kezd el a külön szobában alvást mert ha jön a tesó akkor lesz egyéb más "gondotok"is,mint a nagyobbik ragaszkodása hozzád.Szegény nem fogja érteni,hogy mostantól Ő miért van kidobva anya mellől?
2012. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát most homlokon csaptam magam!
2012. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy egyedül lehet hagyni, egy újszülöttet is egyedül lehet hagyni! 2 évesnek meg el is tudod már magyarázni, hogy anya szeretne a saját ágyában aludni, reggel ha felébred akkor jöjjön be és keltsen fel!

mondjuk enyém 2 évesen előbb körbejártas hajnalban a lakást, néha rosszalkodott és csak azután keltett :D

figyelj arra, hogy veszélyes dolgok ne maradjanak elöl, pl. kések, ollók, kötelek, vezetékek, amiket ugye nappal eleve figyelsz :)


a kistesót nem raknám egyből a nagy mellé, míg sokat ébred éjszaka. szerintem jobb ha a nagy kimarad a 3 óránkénti kelésekből és legalább ő kipiheni magát, na meg neked se a legkényelmesebb ha minden ébredéskor bemész érte, majd visszaviszed és az így 1,5-2 óránként.

majd látni fogod, ha csak 1x-2x ébred és nem zavarja a nagyot akkor egy szobába teheted.

de ez csak az én véleményem, biztos van olyan is aki egyből egy szobába altatja a gyerekeket és a nagyot nem zavarja a kicsi sírása :)

2012. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lehetne egyedül hagyni. Ha baja van, rosszat álmodik vagy bármi, úgyis szól.

Nálunk a nagy az első perctől külön volt, a kicsi most 5 hónapos, most költöztettük őket össze, eddig velünk aludt. Eddig fél siker, a kicsi tovább alszik éjjel, ma pl. 3-ig aludt egy huzamban, de onnantól egymást sírják fel, úgyhogy a ma reggel engem is náluk talált. Úgy alakítsad, ahogy nektek a legjobban megfelel.

2012. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!