Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem beszél a fiam mások...

Miért nem beszél a fiam mások előtt angolul? 18 éves a fiam, jó tanuló probléma mentes gyerek. Egy bajom van vele, hogy nem akar a tanóráján kívül angolul beszélni. Van valakinek tapasztalata hasonló problémával?

Figyelt kérdés
Hogyan kezeljem? Hogy tudnám rávenni, hogy gyakorlásként beszélgessünk inkább angolul. Sajnos a lányoknál is hasonlóan félénk, pedig jóképű jó kiállású szőke és ráadásul kék szemű! Hogyan tudnék egyben jó apa és legjobb barát lenni?

#beszéd #angol #félénkség #angolul beszél
2013. jan. 12. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Miért erőlteted? Én anyanyelvi szinten tudok angolul, mégis gyűlölök mások előtt így beszélni. Csajozni még ráér. Legyél jó apa, ne kínozd felesleges dolgokkal. Vagy netán kinn éltek?
2013. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

"szőke és ráadásul kék szemű"

Hitler is odáig lenne érte...

tapló poént félretéve na és, sok csajnak pont az őzikebarna szemek tetszenek.


amúgy nem kell erőltetni az angolul való csevegést.

de megpróbálhatod,hogy angolul szólsz hozzá és majd eldönti,hogy hogyan fog válaszolni

2013. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Istenem, ha másnak csak ennyi lenne a problémája a gyerekével...
2013. jan. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem élünk kint. Csak már két éve jár hozzá egy angol tanár, és még nem hallottam a fiamat két egybefüggő mondatot elmondani angolul..Érettségi és felvételi előtt állunk, szülőként szeretném tudni, hasznos volt-e az a két év külön tanár?!Én is jobban örülök ha most tanulással tölti az idejét és nem csajozással. A lányokhoz való hozzá állást csak információnak szántam, hogy használható tanácsot kaphassak. Természetesen próbáltam angolul kérdezni, és természetesen eldöntheti hogyan válaszol. A baj az, hogy mindig magyarul teszi! A nyelvtanárán kívül még senkivel sem beszélt angolul. Mi tesz majd a nyelvvizsgán mikor három idegen ül vele szemben, más-más kiejtéssel? Azt mondja majd: bocsi, de én csak egy emberrel beszéltem eleddig?!
2013. jan. 13. 01:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos életkor utan az emberben megjelenik a nyelvi gátlás. "Fél" hogy nem jol mondja, kinevetik, stb. En is aggódom pl amikor angolul kell beszélnem ismeretlennel, pedig en több mint duplája vagyok a gyerekednek. Hogy a külseje hogy jon ide, azt nem értem....
2013. jan. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem muszáj én sem beszélek sem németül sem angolul, főleg ha mások hallják kívülről. Nem érzem magam biztosnak a nyelvekben, pedig van nyelvvizsgám, és amúgy az előző munkahelyemen 2 évig csak külföldiekkel foglalkoztam (nemzetközi szálloda) Megálltam a helyem, valahol nem kellene már aggódnom, de nem megy. Sőt be tudok görcsölni, ha valaki figyel, miközben beszélek...

A párom minden feszélyezettség nélkül beszél angolul akárhol, igaz ő a szlengtől kezdve mindent ért, elég könnyen vált egyik nyelvről a másikra, sőt állítólag nem beszél németül, mégis folyamatos mondatokkal kommunikál...van akinek van érzéke hozzá


18 évesen lehet kinövi , ilyenkor még az átlagnál is félénkebbek a fiúk/ lányok

Én nem nőttem ki:)


25/N

2013. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
én sem beszélek mások előtt spanyolul ha nem kell
2013. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi előtt sem beszéltem angolul mások előtt sokszor még órán sem. Mégis 5ös lett, nem ezen múlik.
2013. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

hidd el, ez nem biztos, hogy a felenksegen mulik... in kulfoldon elek, a nap nagy reszeben angolt hallok, eleg jol beszelek, de otthon mar se energiam, se kedvem nincs beszelni.

Regebben is, mikor tanultam angolt, az angolul beszeles csak a tanorara korlatozodott, pedig mindig jo voltam belole, tanulni se kellett, mert megertettem.

Nalam is volt magantanar, csak, hogy fejlodjek, de sosem gondolkoztam azon, hogy a szuleimmel angolul beszelnek...

Magyar vagyok, miert beszelnek magyarokkal angolul?

2013. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én félig osztrák vagyok, és én sem merek németül beszélni idegenek előtt, ha hozzámszólnak, csak bénán állok, és próbálok valamit kinyögni, pedig egyáltalán nem vagyok rossz, sőt apukámmal nagyon jól tudok beszélni. Ez normális lehet, mivel bizonytalan önmagában. Nem kell eröltetni, az majd jön magától.
2013. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!