Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti ellenőrzitek hogy a...

Szülők ti ellenőrzitek hogy a 12-14 éves gyermekeitek mit csinálnak a gép előtt és hogy miket írogatnak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%

Vannak programok amikkel meg lehet nézni, de anyu nem tudta nekem a jelszóm. Szépp is lett volna akkor kezdödik a magán élet, nem hiszem hogy attól mert valaki szűlő minden joga van, ok nélkül főleg semmi képpen.


16/L

2013. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egyszerűbb letiltani,hogy bizonyos oldalakat ne nézegethessen,korlátozni kell a netet és akkor nem kell azon aggódni vajon mit csinál,abba biztosan nem néznék bele mit beszél a barátaival,de az időt is korlátoznám,hogy mennyit ülhet az internet előtt max 1-2 órát naponta.
2013. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én már nem vagyok kamasz, talán ezért kicsit hitelesebb vagyok, ha erről a kérdésről van szó (bár igaz kamasz gyermekem sincs). Szerintem ilyesmit nem szabad csinálni (nem véletlenül tiltja a törvény is).


A kamaszok nagyon kényesek a magánszférájukra. És ha nem biztosított, akkor garantáltan óriási veszekedés lesz belőle. És ha ráadásul alapja sincs, akkor lelki problémákat is okozol neki, mert tudni fogja, hogy nem bízol benne, pedig okod nincs rá. Nekem is felnyitották a leveleimet, csomagjaimat, elolvasták az sms-eimet, megnézegették az internetes előzményeimet. Pedig én minta gyerek voltam, jól tanultam nem ittam, nem cigiztem, nem pasiztam. És nekem nagyon fájt, hogy a szüleim nem ismernek engem, és feltételezték, hogy valami rosszat csinálok.


Szóval szerintem ne piszkálj a dolgaihoz.

2013. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
32%
Igen én megszoktam nézni hogy mit csinál és hogy mit tesz ki mit ír ki a közösségi oldalakra.És egy blogot is ír azt is megszoktam nézni és van mikor ledöbbentem hogy miket írt ki hogy vadidegenek többet tudnak a fiam életéről mint a saját anyja.
2013. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Komplex kérdés, nagyban függ az addigi neveléstől, az otthoni légkörtől, szülőktől.

Annak nem vagyok a híve, hogy a gyerek saját szobájában legyen a gép, s akár hajnalig azt csináljon egymagában, amit gondol. De az a másik véglet, hogy titokban anyuka leellenőrzi, miket ír a gyerek. Szerintem ezt értelmes családban érzik, hogy hogy a helyes, azért ha azt a gyereket 12-14 éves koráig nevelték és figyeltek rá, akkor hirtelen egy számítógép nem fog idiótát csinálni belőle, ha meg "nem volt idő" a gyerekre addig, utána szánalmas ilyen módon kontrollálni.

2013. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
nem tiltani kell, vagy korlátozni a hozzáférhetőségét, hanem megtanítani használni az internetet! gyakran leülni vele, közösen netezni, megismertetni mindennel pro és kontra. ha az eddigi nevelésünk nem egy kudarc, akkor a gyerek elég értelmes ahhoz, h. felfogja,nem illik kiteregetni a magánéletünket facen , vagy mesztelen képet küldeni magunkról idegeneknek... stb.
2013. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
16 vagyok, a szüleimnek soha ezükbe sem jutott az ilyen. És tiltani sem tilatanak.
2013. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Semmi közöd nincs hozzá. Csak számítógép előtt ülnek, abból semmilyen bajuk nem származhat. Nem fogják elütni, vagy leütni. Nem is értem az ilyen szülőket, akkor minek engedik a gép elé.
2013. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17 vagyok, soha nem ellenőriztek a szüleim és öcsémmel sem teszik, ő 13 lesz.
2013. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem, anyukám sosem szokott ilyet csinálni, mert alig ért a géphez, és csak nagyon ritkán használja. A másik ok, hogy nincs ideje ilyenekre pazarolni az idejét, havan valmi, tudja, hogy úgyis elmondom.
2013. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!