Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mennyi zsebpénzt kaptok és...

Ti mennyi zsebpénzt kaptok és hogy?

Figyelt kérdés

Hány évesek vagytok? Mire költitek? Mindig egyösszegben kapjátok a fix összeget havi szinten, vagy ha kell valamire szóltok a szülőknek, és adnak rá (jó esetben).


Miket álltok ti a zsebpénzetekből? Mi az álomösszegetek zsebpénzügyben, ami nem túl elrugaszkodott a valóságtól?


2013. jan. 24. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most 21 éves vagyok, a zsebpénz abból áll, hogy fizetik a bérleteket+a kaját ha albérletben vagyok.


8 évesen kezdődött először a zsebpénzosztás. Ilyenkor heti 100 Ft-ot kaptam+ eltettem a visszajárót.


Amikor középiskolás lettem, havi 2000 Ft-ot kaptam, és emellett fizették a ruhákat, cipőket amit vettem.

2013. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

17,5 éves lány vagyok. Heti ezer forintot kapok, mert a műkörmöm 4000 ft, és erre költöm el. Szülinap, névnap, karácsony kapok pénzt az ajándékok mellé, ezt félreteszem, hogy ha valakinek kell vennem ajándékot, legyen pénzem. Ezenkívül apunak jobban megy a vállalkozása nyaranta, így június-július-augusztus a 4000 ft mellé kapok még 5000. Ezt is félre szoktam tenni, ugyanolyan célból.

Ez mellett mindent megkapok, nem kell költenem semmire, bérletet ők veszik, suliba ennivalót én teszek el itthonról. Nincs álomösszegem, nekem ez így pont megfelel. :)

2013. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én már önálló vagyok, csak arról tudok nyilatkozni, ami kiskoromban volt. Kifejezetten zsebpénzt sosem kaptam. Édesanyám próbált mindent megvenni, ami csak kellett. Kaját én vittem otthonról a suliba, ruhát, cipőt megkaptam, amikor kellett. Ünnepekre kaptam pénzt, amit félretettem, és később abból vettem meg édesanyámnak a szülinapi, névnapi, karácsonyi, anyák napi stb ajándékát. Külön havi szinten zsebpénzre nem futotta volna.
2013. jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs fix összeg, ha kell, akkor adnak. :)

Anyu mondjuk szokott adni 3000 ft-ot, ha kap fizetést. Ezenkívül kajára kapok mindennap kb 300-1000 ft-ot (ha épp van kedvem aznap enni, ha marad a pénzből, akkor elteszem másnapra), attól függően mennyit kérek.

Hétvégenként bulizásra kb 4000 ft-ot (kb 6000-et ha pénteken és szombaton is megyek)

Műkörömnek, kozmetikusnak általában fizetni szokták a teljes összegét, de néha csak a felét, ha úgy beszéljük meg.

Ha adnak pénzt, és marad (kiv. kajapénz) azt el szoktam tenni, és azt gyűjtögetem, így van már kb 70-80ezer. :)

De egyébként mindenre adnak pénzt (ruha, smink), szóval ezt igazából nagyon ritkán költöm el, esetleg valami olyanra, amit nem akarnak megvenni.


16L

2013. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kapok zsebpénzt,ha kérek-->kapok. bérlet,kaja meg midnen mást megvesznek:)
2013. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

17 éves lány vagyok

havonta 5000-t kapok. plusz a kajapénz ami napi 500ft.

ha szeretnék valami ruhát cipőt vagy egyéb dolgot, azt általában megveszik, de ezt nem úgy értem hogy hetente három cipő meg két pulcsi. havonta kb 2 max 3 új cuccot kapok/veszünk ami ilyen nagyobb dolog. Én nem járok műkörmöshöz, de magamnak meg szoktam csinálni a körmömet elég jól szóval ha körömlakk kell, vagy valami kozmetikum azt magamnak veszem.

2013. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban heti szinten kaptam minimális pénzt+visszajáróból az aprókat. képregényt meg matricákat vettem belőle :) és spóroltam is mindig aztán kiegészítették, ha valami igazán áhított dologra végül rászántam.

Kamaszkoromban havi zsebpénzt kaptam ,de nem sokat, azt mindig gyűjtöttem+névnap stb ünnepekkor hozzájött még egy kevés mindig. Kaját vittem a suliba magammal, ruhafélét(nem éltünk nagylábon, olyat kaptam mindig, ami kellett) kifizettek. Egy ideig járnom kellett kozmetikushoz, azt is anyukám fizette. Ha valami olyan kiadás merült föl ami nem volt indokolt akkor azt én a spórolt pénzemből álltam, később a diákmunkák összege is úgy mond a sajátom lett bár akkor már nem kaptam külön zsebpénzt. Szerencsére még otthon laktam és ettem, de a ruházkodásom onnantól már a saját keresetemből ment teljesen.

2013. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan zsebpénzt nem kapok, de a családtagok tudják, hogy gyűjtöm a 200-asokat, így anyumtól általában kapok. Bulizni nem szoktam, de ha pl kell valami a boltból, akkor szólok anyumnak, ad rá pénzt.

Elkölteni pedig terrarisztikai börzéken szoktam.

16/L

2013. jan. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 14 éves korom óta megkapom havonta a családit (ami 20 éves korig van ha nappali tagozatos a gyerek.) 13500ft.

Ebből ki kell fizetnem a telefonszámlám ami minimum 2300ft, bkv bérletet 3850, és járok táncra az havi 6500ft. Ebből 1000 forintom marad a hónapra. Születésnapra és karácsonyra csak pénzt szoktam kapni mindenkitől. Abból szoktam ruhát venni.


Esetleg ha bulizni megyek, 2hetente hétvégén, akkor vagy anyu vagy apu ad 1000 forintot, hogy ne menjek el pénz nélkül, de mivel nem iszom alkoholt, nem drogozom, nem cigizek így azt az 1000-s havi szinten félre teszem mert nem kérik vissza.

2013. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én sose kaptam zsebpénzt. Suliba uzsira vagy otthonról viszek, vagy semmit. Ruhákat/cipőket is magamnak kell vennem.

Karácsonyra szoktam kapni kb 6000 ft-ot, valamint húsvétra 3000 et.

8 éves korom óta gyűjtöm, alig vettem valamit, több mint 60.000 nél járok. Úgy gondolom ez egy szép összeg kezdetnek. Bár jobban örülnék ha legalább a ruhákat fizetnék, mert ez számomra így nehéz... De így érzem a pénznek a súlyát😊

2022. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!