Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kaptok? Mire...

Mennyi zsebpénzt kaptok? Mire költitek? Miket vesztek rendszeresen magatoknak?

Figyelt kérdés

Én havi 3000Ft-t kapok.Ez nálunk úgy alakult ki,hogy a szüleim (leginkább apum részéről) "extra" dolgoknak vélt termékeket nem kapom meg.Tehát ha kell a zsepbénzből megveszem.Ez volt 1-1,5 éve.Akkor vettem magamnak tonikot,sminklemosót,arckrémet,vattakorongot,körömlakkot,körömlakklemosót.

Aztán most már ott tartunk,hogy ebből a havi 3000Ft-ból veszekk tusfürdőt,sampont,balzsamot,sminklemosót,tonikot,körömlakkot,vattakorongot.A vattakorongot anyum és nővérem is használja.Ezenkívül nővvérem hétvégente amikor itthon van előszeretettel elkéri a samponomat,balzsamomat,tonikomat stb. amit persze ha nem adok oda akkor megsértődik.

Most ahogy az iskola elkezdődött számtalanszor előfodult,hogy taneszközt is magamnak vettem.Tollakat,tankönyvborítót,órarendet,ellenőrzőborítót,írólapot stb.


Anyum azt mondta ki fogja fizetni,de nem fizette ki.

És ez nekem rosszul esik.


Azzal én is egyetértek,hogy ami nem létfontosságú csak az én jóérzetemhez kell azt vegyem meg magamnak,de a tusfürdő,sampon,balzsam szerintem létfontosságú.

Ha szólnék anyumnak,csak összevesznénk.

Egyébként olyan is előfordult,hogy ruhát vettem magamnak.

Ne kérdezzétek meg,hogy sikerül ez 3000Ft-ból.

Van némi megtakarított pénzem (40.000Ft) és ehhez is hozzászoktam nyúlni.


Mit tegyek?Ha ez így marad,akkor azt hiszem 1 éven belül az a 40.000Ft is elmegy...

15/L


2010. szept. 19. 08:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

A héten pl. echinacea grapefruit mag cseppeket vettem.Ilyet tavaly is használtam már.Egyrészt segíti a bélműködést,másrészt immunerősítő és most nagyon sokan meg vannak fázva,torokgyulladásosak és nem akarok beteg lenni.

És számomra megdöbbentő,hogy azt sem mondta anyum,hogy okos vagy hogy gondoltál erre,majd kifizettem.

Majdnem 1500Ft volt és végülis ez majdnem gyógyszer.

Nem tudom mi lesz...legközelebb ha beteg leszek majd a gyógyszert is vehetem zsebpénzből?:S

2010. szept. 19. 08:56
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Fúh hát nem irigyellek... Én 13e forintot kapok havonta (a családi pótlékot...) és nekem csak a bérletemre kell eltegyek belőle pénzt, egyébként csupa felesleges dologra (meki, burger king, mozi, stb.) költöm. Anyuék nem várják el, hogy a samponomat és stb magamnak vegyem, igaz, múltkor elmentem egyedül a DM-be és vettem magamnak balzsamot, de csak azért, mert anyu nem volt otthon. Egyébként ő is megvette volna nekem.

Régen nem kaptam zsebpénzt, hanem volt a kis pénzem amit karácsonyra, szülinapra, stb. kaptam, és abból elvárták, hogy magamnak vegyek ruhákat. Aztán egyszer kiakadtam és csúnyán közöltem, hogy ők beszélnek nekem megtakarításról, mikor mindent velem fizettetnek ki?! Az én félretett pénzemből, amit nem ŐK adtak, hanem a rokonoktól kaptam.

Ezek után már kapok zsebpénzt is, és nem én veszem a ruháimat...

egy lassan 15Ł

2010. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi.

Lehet,hogy majd leülök beszélgetni anyummal.

Mondjuk nekem nem kellene a családi pótlék...mert tudom,hogy nem lopják a pénzt és nővérem egyetemista.De tegnap pont hallottam,hogy a pénzről beszéltek és lenne pénz ilyenekre,hogy sampon,tusfürdő stb.


De lehet én vagyok a hülye.Suli után elmegyek megveszem amit kell,kifizetem kártyával és bízok benne hogy megkapom a pénzt a szüleimtől...Ugyanis van bankártyám,arra kapom a zsebpénzt és azon van a megtakarított pénzem.

2010. szept. 19. 09:09
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Van, amiben egyetértek Veled, de van olyan is, amiben nem.


Válaszolva az eredeti kérdésedre: Nem kapok zsebpénzt, mert ami fontos (ruhák, tanszerek, stb.) azt megkapom Anyukámtól (a szüleim elváltak), és ha még ezeken felül kell valami, arra kapok pénzt.

Nekem nincs olyan, amit rendszeresen veszek magamnak.


13 éves lány

2010. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

szija^^

Én 5000 ft-ot kapok havonta. Ebből veszek szintén olyan dolgokat amiket anyáék nem vennének meg.. És ebből félre is tudok rakni.Veszek belőle sminkeket meg moziba mekk meg talán meki.A ruhákat és ilyen tusfürdőféléket mindd megkapom.15/L

2010. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy gondolom, h amit megvesztek egy családban, azt közösen használjátok( persze nem a bugyira gondolok például. Értsd jól!) Gondolom ha anyukád vesz az "ő" pénzéből toalet papírt, de Te is használod, vagy az internet előfizetés nem létkérdés, mégsem Te fizeted.. Az autóba (ha van) a benzint sem Te tankolod, pedig te is utazol benne. Anélkül is lehet élni. Szóval ha belegondolsz egy csomó olyan dolgot az anyukád fizet, ami nem létkérdés, csak kényelmesebbé teszi az életed. A tusfürdő, meg amiket leírtál, az csak a jéghegy csúcsa. Kérdd meg édesanyádat írja egy hónapig forintról forintra le neked, h mire mennyit kell költeni, aztán nézd át, tanulságos lesz.


Az sem baj, h bizonyos dolgokat neked kell megvenned, dolgozóként, családanyaként nekem nincs "zsebpénzem", amit kedvtelésemre szánhatok, ehhez hozzá kell szokj. Az viszont dicséretes, h van ennyi megtakarított pénzed!

2010. szept. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Talán igazad van.Csak az a gond,hogy nővérem mindig tőlem kunyizik mindent...Először csak ki akarja próbálni az új lakkomat,aztán "véletlenül" nála marad,"véletlenül" elviszi magával a koliba és "véletlenül" mikor visszakapom már alig van benne.És ez csak egy pl.

Ő már több nyáron is dolgozott,és több zsebpénzt kap,mégis mindig tőlem kunyizik mindent.

A havi 3000Ft nem sok,sőt én ebből veszek magamnak mindent,amit a nővérem is használ...de azt sosem mondja,hogy kifizeti a felét.Vagy ha én szeretném kipróbálni az ő lakkját,akkor leharapja a fejem:(

2010. szept. 19. 10:49
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
nem rendes zsebpénzem.suliba kell valami azt anyumék kifizetik.Ruhákat,bérletet,kaját is ők veszik.Ha kell valamire,akkor kérek.De csak ilyen 500-600 Ft szoktam,pl.kofolára,fagyira ha elmegyek.Apum szok adni pénzt,nekem ez olyan zsebpénz.De ezt ritkán használom el,akkor ha nem akarok megint kérni suliba pénzt,mert már így is sokat fizettünk,de mindig odaadja.Most mentem új suliba,így amit apumtól kapok(bár lehetne mondani,hogy ezáltal mindkettőjüktőlˇ) ebből fogok mostmár ruhákat,sminket meg ilyeneket venni.Bár a ruhákat kifizetnék,de úgy vagyok vele,hogy ha nem kell pénz,akkor haygják meg nyaralásra,meg ilyenekre.
2010. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Napi 300ft (csak iskolanapokon!) tehát kb 6-7000ft.

Ebből veszek cukrot,üdítőt ebből megyek moziba a haverokkal stb.

2010. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

igazából zsebpénzem nincs, a ruhákat , kaját egyéb cuccokat apa veszi és ha kell még valamire akkor kérek, meg kb minden nap megkérdezi, hogy van-e pénzem és ha mondom hogy nincs akkor ad 2000ft-ot.

Általában könyvet veszek a pénzemből mert egyedül azt nem akarja megvenni, mert hát azt le is tudom tölteni, de szerintem az nem ugyanaz... meg van megtakarított pénzem is

2010. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!